Fólia na nové auto alebo iná ochrana?

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo sa týka ochrany laku ,treba používať normálne sposoby a prostriedky pretože kym pride auto k zákazníkovi lak je už dávno vytvrdnutý,
čakacia doba na auto je niekoľko týždňov,niekedy aj mesiacov...
Ale nie preto, že auto je už vyrobené a stojí na dvore fabriky, aby mu vytvrdol lak.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

neuveritelne, kupit si nove auto a potom sa takto bat o lak. Zlate jazdene vozy.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

To ja mam na Turane modrej farby este aj celu pravu stranu prestreknutu bielou cestarskou.Neislo mi to do hlavy od coho je to,potom ma napadlo ze bud ta moja zrazila cestara aj s kyblom farby alebo pobehala po cerstvo namalovanej ceste.
A od boha stastie ze predny naraznik sa vie uhnut pol metra.Mal som dojem ze zena sa pcha do garaze cez okno.Zachvilu idem na prvu stk a Turan je obuchany jak banikova prilba.
Zivot nie je o aute.Ale to sa musi zazit aby to clovek pochopil.
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

Minulý rok som kupil nové - pri 800km mi pred panelákom nacuval do zadneho naraznika jeden dedo.
Transparentné folie dám len čo bude teplejšie. Predná kapota - kamienky,dvere - vedľa parkujuci. Deti a ženské to je v riti jak otvaraju dvere :3020:
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

Ja fakt niekedy uz nechapem preco na tomto fore potrebuje kazdy vsetko osomrat namiesto toho aby sa vyjadril k veci alebo nic nenapisal. Vyzera to tu ako keby niekto platil jednotlivcom za pocet prispevkov :-)

Myslim si, ze na tom nie je nic zle ked ma clovek radost z noveho auta a snazi sa ho uchranit si ho cim dlhsie.

Ak ti to financie dovoluju kludne si daj foliu na cele auto pripadne len na prednu cast a za kolesa kde odfrkuju kamienky. Ja som mal na kapote, narazniku a za kolesami asi 4 roky od noveho auta. Dal som ju dole uz kvoli tomu, ze casom sa mi zacala dostavat necistota pod kraje folie ale tie 4 roky vydrzala v pohode samozrejme zalezi od kvality montaze.
Inak kapotu mi ochranila na 100% lebo folia mala dobky na mnoho miestach ale laku nebolo nic.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

595LV : šomre sa preto lebo to niekto vníma ako hlúposť, keby sa vyjadrili iba ludia čo si olepili auto tak by to bolo neobjektívne.

Za druhé nemám rád ludí čo majú naleštené auto, skoro vždy sú to zasierači ciest, zdržovači, ktorý robia všetko pre "ochranu" svojho auta a potom že sú kilometrové kolony

Za tretie auto je spotrebák a za štvrté nemám rád vyplakávačov, ktorý dopredu riešia mindráky
jakobz
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12.06.2009 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakobz »

Kto chce nech si ohrkáva, ja som tiež za fóliu. Len to dať spraviť niekomu skúsenému a použiť kvalitnú fóliu.

Neviem čo je na tom zvláštne že starať sa o svoje veci. Ja som si tiež kúpil 3 mesiace dozadu jazdenku, ale kapotu nechám prestriekať lebo sa mi nepáčia tie "tukance" od kamienkov. Potom pôjde aj priehladná fólia. Auto pre mňa nie je priorita, ale rád sa oň postarám.
Opel Vectra GTS 3.2 V6
595LV
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 31.05.2007 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 595LV »

ivko1: Ja si myslim, ze vyjadrit by sa mali taki co si auto oblepili a ich skusenost bola dobra
alebo zla a vyjadrit sa k tomu, neber to v zlom nechcem tu rozbehnut hadku len ma
niekedy hneva to ze chcem si precitat nieco k nejakej teme co sa niekto pyta nie konkretne k tejto a tam su same odpovede na co take auto kupujes, na co ti to je ale ziadna odpoved k veci.

Napriklad ja nie som ani z daleka spomalovac na ceste ale ani zase nejaky nebezpecny jazdec a proste necitim sa dobre v spinavom aute aj ked velakrat take mam lebo casu je v dnesnej dobe nejako cim dalej menej. Urcite neodcudzujem tych co si auto pekne nalestia pripadne si na neho davaju pozor, druha vec je to co pisete, ze ked vam ho potom niekto odrbe na parkovisku je to o to vacsi jed.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Presne preto neriešim veci ktoré nemajú vplyv na funkčnosť auta

13.2 som bol na Martinkách, bolo riadne šmyklavo, hned ráno naburál vodič svoje zánovné Mitsubishi Pajero, pretože si neuvedomil asi že tú váhu len tak lahko nezastaví, mal len šťastie že poškodil auto sám sebe
Ani nie 10 minút nato Audina A6 C6 dostala šmyk pri cúvani a nabúrala bokom do novej Octy.
Ked som odhádzal druhý majster s ťažkým SUV obtiahol celý bok na Audine A7 a to len tri nehody ktoré som videl behom 4hod

Načo folia... Vyhodené peniaze, ked už silou mocou tak maximálne na kapotu a zadné lemy a nalepiť svojpomocne
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Raz v nedelu ráno sme stáli asi 15 ludí pred Lídlom,prišiel chlapík na novej C4 a za ním dve baby na kii.Všetci vystúpili,baby handry v rukách,chlapík sa postavil 5m od auta a ukazoval im kde je na aute ešte fľak. Fajin komédia. Vobec im nevadilo,že sa na nich všetci bavíme. Hlavne že mal dedo nove fáro.Tak žiadnu foliu. To sa teraz nenosí. :40bd:
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Ja mam uz 2. rok foliu na aute a odporucam :2f93: nemohol som sa pozerat uz na tie biele bodky na ciernom laku nehovorim ze niektore az na kov, dalej ked vidim decka na sidlisku okolo auta behat menej sa bojim ze si tam najdem prekvapenie v podobe skrabancu , ochrana pred solou a raz som nasiel chalaniska striekat na karton sipku sprejom bielim nad mojim autom. Som myslel ze dostanem infarkt
:41c2: :38eb: Ako nevyhodu vydim mozno hmyz ked tam nechas zaschnut tazko to ide dole ale mozno staci kupit prostriedok na umyvanie folii a pojde to dole . Mam potiahnutu kapotu , blatniky a strechu a skoro vobec to nieje vidno ze tam je a ked je zaprasene tak uz vobec. Rozhodne vidim viac pozitiv jak negativ. A daval som to robit v beznej reklamnej agenture kde robia aj polepy na firemne auta. Cele auto vychadza cca 400e ale niektory pytaju aj 1200 co my pride poriadne prehnana cena :41c2:
mladychevroletak
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.01.2014 19:59
Zdieľať na Facebook

Zdar!

Príspevok od používateľa mladychevroletak »

Ja keď môžem prispieť svojím názorom a takou skúsenosťou.
V roku 2014 si kamarát kúpil novú Opel corsu Ja som mal od novoty chevroleta sparka a druhý kamoš mal staré BMW rad 3 tuším 2.0 ropák ale E46 čiže už to niečo malo za sebou + dovoz s De po dôchodcovi lol :40bd: :40bd: :40bd:

Ale to chcem povedať k tej fólii ja Keď umývam auto tak ho pastujem raz za mesiac ale 3 krát za sebou. Mne to stačí a skoro za tých 6 rokov mám nejaké škrabance a tak ale človek si zvykne.

kamoš čo mal corsu si to oblepil ale za mesiac to auto rozjebal o strom, takže mu to nepomohlo. :300f: :4012: :d :D :3c90:

A ten čo mal to BMW tak to ani neumil a predal to lebo nemal ani na gumy :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

takže to sú moje skúsenosti s fóliou a zmyslom lol

P.S. Na čo dávať do auta nejaké ďalšie investície na to čo netreba na chod ako hovorili na do mnou, ale dovolím si doplniť že de facto každý si môže dnes kúpiť Nové auto na splátky alebo na lízing, na štvrtinky na tretinky atď. čiže škoda riešiť nejaké škrabance aj tak to zoberú po mesáci do p..... :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ROBOPASZTUSEK : ano to máš pravdu celé auto vyjde na 400evri.(napr. Felicia na Bazoši) :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Diky chlapci za pobavenie , už dlho som sa takto nezasmial . Inak po svadbe je dobré oblepiť aj manželku foliou aby dlho vyzerala zachovalo. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Povies mi co je na tom vtipne ? :zg282: 400e stoji oblepenie kompet auta samozrejme nieje uplne dokonale ale 1200e davat za to aby som nemal ani jednu bublinku to uz je prehnane :zga27: Mozno ked budem mat ferrari. A mimochodom kapotu , blatniky a strechu mi polepili za 60e :4012: Ale neuctovali si pracu a foliu mi dali za nakupnu cenu. A na svoje auto som si poctivo zarobil rukami a hlavou , nemam peniaze z podvodov ani otecko mi nekupil bavoracik ani rodicia niesu politici. Som obycajny robotnik vo fabrike tak si svoje auto vazim a chcem ho ochranit maximalne ako sa da.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy a 48 neregistrovaných