Focus 06 - divne zvuky pri lavom vytoceni pocas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vladis
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 25.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Focus 06 - divne zvuky pri lavom vytoceni pocas jazdy

Príspevok od používateľa Vladis »

Zdarvim Vas.Obraciam sa na Vas s radou .V poslednej dobe mi zacal vydavat FoFo II. divny zvuk pocas jazdy, len ked vytocim len do lavej strany.Zvuk sa prejavuje uz pri jemnom vytoceni cca na 50km/h a smeruje z laveho kolesa. Zvuk ma podobu ako keby boli stare pneumatiky alebo nieco skrelo o plast. Som dal novu pneu z rezervy a pneumattiky som urcite vylucil.Dalej som prekontoloval spodny plast krytu motora - bol zle uchyteny no vsetko som podotahoval - takze plast vylucujem. Pozeral som na platnicky - uz su tost zoslahane ale este vydrzia ani signalizacia mi zatial nehlasi opotrebovanie, kotuce v dobrom stave.Volant mi pocas jazdy netrasie ani netaha do strany. Moze to byt lozisko alebo tycka stabilizatora?Po kontrole som vizualne nenasiel ziadnu volu.Treba geometriu?

Dakujem za radu. :48:
pedro83
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.08.2007 14:24
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro83 »

keby to bolo lozisko, ako pises na lavom kolese, tak by si pocul zvuk pri vytoceni volantu do prava, ked sa prenesie vaha vozidla na lave koleso.
OCTAVIA COMBI 1,9 TDi 81 kW
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

Skus chytit pružinu a pokrutit s nou, mne preskakovala v ulozeni na fabii. potom skus skabilizatory. ine mi nic nenapada :41c2:
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

a čo tak homokinetický klb?
Vladis
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 25.08.2006 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vladis »

peto103 napísal:a čo tak homokinetický klb?
Dufam ze nie :203:

Manzety su v dobrom stave. Nejake pukanie to neni . Skor hucanie . Chce to asi ruky odbornika :4012:
pietro75
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.10.2009 18:58
Zdieľať na Facebook

Re: Focus 06 - divne zvuky pri lavom vytoceni pocas jazdy

Príspevok od používateľa pietro75 »

Nevytacaj dolava,chod len rovno a doprava a daj si hlasnejsie radio ak tam mas nejaku Teslu :suicide:
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Re: Focus 06 - divne zvuky pri lavom vytoceni pocas jazdy

Príspevok od používateľa DutchDixon »

pietro75 napísal:Nevytacaj dolava,chod len rovno a doprava a daj si hlasnejsie radio ak tam mas nejaku Teslu :suicide:
gratulujem ti k prvemu prispevku. Presne taketo rady tu potrebujeme.

Homoklb to urcite nebude treba to dat na zdvihak
ahmed251
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.03.2010 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ahmed251 »

Kamarat mal presne podobny problem, pri vytoceni /ci uz doprava al.dolala/ mu v oblasti predneho zavesenia nieco chrupalo,vrzgalo. Tento jav sa prejavoval aj pri stati-ked tocil volantom. Nakoniec na pr. tlmicoch vymenil horne ulozenia vratane lozisk a bolo po probleme.. :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných