Filter pevných častíc: Časovaná bomba dieslov

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Nevidim ani problem diesel do mesta, ani s DPF. Keby sa riadi majitel pokynmi vyrobcu, nemoze byt sebemensi problem. Mam x kamaratov, ktori jazdia vylucne mesto a nemaju problem, a auta maju DPF. Jednak je DPF spravene tak, aby sa regenovali na dlhom useku na dialnici - mimo urbanizacie akoze. Regeneracia sa na vacsine aut da spustit aj cez pocitac, prave preto ked niekto vyuziva auto hlavne v meste. Ak nepomoze ani nutena regeneracia, ze je filter moc upchaty tak ho jednoducho treba vymenit za novy, co je na tom? Aj taky mestsky cyklus zvladne min 50.000km, to je ako malo? A treba citat pokyny vyrobcu, ten tam urcite udava, ako take DPF v meste vypalit "obcas" na dialnici, alebo regenerovat nutene...
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

A auta co maju adblue maju dpf?? Napr novy tuareg 3.0 tdi bluemotion?? Poznam jedneho co toto auto ma a jazdi 10 km do roboty a 10 spat a nema problem.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

... všetko do času, všetko len do času, kým sa to prevalí! :41c2:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni , ja jazdím sice LPG , čiže som z vás najekologickejší , ale aj najradšej dávam nepríjemné otázky. Takže-
1. načo vymýšlali CR systém ktorý tvorí jemné sadze ? aby potom na tie sadze dávali ďalší filter??
2. čo má čo výrobca určovať na akú prevádzku je auto určené?? auto je na jazdenie - ak chcem mať Smarta na dialnici a Maybacha do mesta je to len moja vec.
3. volakedy staré 1,9 P205 alebo C 1,5D AX jazdili aj pod 4L a neprodukovali žiadne "škodlivé " sadze (tie "velké" sa do plúc nedostanú)
Ja mám stále dojem , že sa nás snažia naši najvyšší oebať kde sa dá , a ekologia je momentálne in , tak prečo nie cez ňu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cviro , ty sa smeješ , ale boli to lepšie autá ako máme teraz.



A s tou rýchlosťou - čo tak zaviesť obmedzovače ovládané GPS ??? Mesto 50 vonku 90 dialnica 130 , ved aj mýto sa vyberá pomocou GPS modulov. LENŽE - potom by nemali páni príjem z pokút , ŽE ???? lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

nuž ako vieme krásne rozjímať čo a ako na západ od našich "československých" hraníc. Lenže to nepride samo, treba zmeniť hlavne zmýšľanie a nie myslieť len na seba, hlavne ked to len "mne" "vyhoňuje".
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja mam dieslovu feliciu ktora ma vykuchany katalizator a odstaveny EGR a ked trochu povytacam zohriaty motor na mieste tak az betonove kocky na parkovisku pod vyfukom scernaju lol :d :D ale ked mam okolo 2000 ot /min tak nejaky dym ani nieje vidno. a ktym DPF: dpf sa da aj odstranit a nasledne aj upravit RJ a su aj firmy ktore so tomuto venuju cize keby som mal auto s DPF tak by som to takto asi riesil :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

biker610i napísal:..........dpf sa da aj odstranit a nasledne aj upravit RJ a su aj firmy ktore so tomuto venuju cize keby som mal auto s DPF tak by som to takto asi riesil.......
..... z auta by si urobil vrak technicky nespôsobilý na prevádzku, ale čo veď sme na Slovensku :::
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko iba do času.Deň netreba chváliť pred večerom.Aj to príde že tie odstránené pôjdu späť,a za viac peňazí ako išli von.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

na nete som nasiel firmu (tusim ze z LM) ktora predava nove DPF filtre za asi tretinove ceny oproti autorizakom. mate s tym niekto skusenost? plni takyto filter funkciu rovnako ako original? a kolko by mohol vydrzat?
ja teda nastastie dpf v aute nemam a toto vyzera ako zaujimava alternativa
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

preco by som si kupoval DPF z LM cez 400 ked ten ten isty mam napr. z DE pod 300 vratane dopravy kurierom ku dveram ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preto,lebo každý rieši veci inak.To čo jeden kupuje za tristo a stepuje okolo toho,to iný ani zadok od počítača nezdvihne a dostane ku dverám za menej. Ale práve preto kopec ľudí z tohoto dôvodu žije celkom solidne,podmienka je sa v škole učiť čítať a ešte tomu porozumieť..Jeden informáciu má,iný za ňu musí zaplatiť
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

nevidim dovod aby debata sklzla niekam ku "mal si sa lepsie ucit". ako som povedal nemam v aute dpf preto som po tom hlbsie nepatral. mna skor zaujima ci su tieto alternativy (ci uz z LM alebo DE) plnohodnotne dpf alebo nieco na sposob bambusovych brzdnych dosticiek. dakujem za odpoved
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

stary dizel so zvysenou dymivostou urcite da zabrat novemu DPFku viac ako ked bol motor novy, takze tazko vydrzi tak isto dlho. Aj keby bol kvalitativne rovnaky.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Ja som teda ešte v krajine, kde sa 100% dodržiavajú rýchlosti nebol. ani si to neviem predstaviť. Budem predbiehať na úseku s 90 km/h limitom zasr.. ehm, šľakomtrafený prímestský autobus, ktorý ide rýchlosťou s trochou ne/šťastia 80 km/h. Keď sa mi počas tohoto polkilometrového manévru objaví v protismere auto, čo urobím?

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní