Fiat 128 - vyvieranie vody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kkmiroslav
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.04.2009 20:28
Zdieľať na Facebook

Fiat 128 - vyvieranie vody

Príspevok od používateľa kkmiroslav »

Ahojte potreboval by som radu kupil som pred nedavnom Fiat 128A r.v. 74 a vyiera mi od zaciatku voda tak som vymenil termostat za novy, a vyieranie pokracuje, nechapem ci je spravne ked voda vyviera cez zatku na chladici von. Ked otvorim zatku nie je tam ziaden tlak moze to byt aj vtom ze zatka je zla. :?? Dakujem ya odpovode.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,môže to byť samotnou zátkou,v nej môže byť vadný ventil.
kkmiroslav
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.04.2009 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkmiroslav »

ze by bol podpaleny alebo co s ventilom
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked uz mas zatku podpalenu, uz na tom nejazdi...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kkmiroslav
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.04.2009 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkmiroslav »

ako viem ze zatka je podpalena
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Tvoja reakcia a odpoveď značí že si s osobitnej školy.odpoved si dostal že v tej zatke je ventil ktorý zrejme nefunguje dobre.
kkmiroslav
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.04.2009 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkmiroslav »

Ale ako viem ze je nefunkcny ventil na zatke. Ako???
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Servis to nasadí na adaptér a natlakuje a tak sa dozvie aký je otvárací tlak.Ty doma...to je na šikovnosti a výbave garáže.
uzáver ktorý je k ničomu naskôr zistíš aj tak,že ak motor dosahuje prevádzkovú teplotu tak sa hadice natlakujú,to hravo zistíš rukou stlačením.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

čo ak mu tlakuje motor do chladiaceho systému alebo má upchatý chladic a každá zátka bude zlá.to potom nebude mať šancu zistit.servis bude vedieť aký je otvárací tlak na 42 rocnom fiate?tipujem že nie lol dnes už ani nevedia na emisnej naladiť karbec motory preto to 90 percent stk ek stanice nerobí.
janF
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 21.03.2011 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janF »

Ak by to bolo nápomocné pri hľadaní riešenia - keďže variant tohto vozidla vyskytoval sa v našej domácnosti takmer 30 rokov - mal by som k dispozícii uzáver chladiča a možno aj expanzky ( katalóg ND a serviska je tiež ešte doma). Inak za celý čas užívania vozidla som tento problém nepostrehol.
A uzáver expanzky mal úžasne jednoduchý ventil - hrubšiu gumenú membránu s pozdĺžnym rezom.
kkmiroslav
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.04.2009 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkmiroslav »

Dakujem mal by som zaujem o tie veci pisal som Vam sukromnu spravu. A s tym nastavenim otacok na karburatore mate pravdu dnes uz nevedia ako sa to robi na STK a EK. Musim skusat to postupne vymenit zatku, vycistist chladic bud ho preplachnut vodou - hadicou, alebo kupit nejaky cistic na system, potom mozno tesnenie pod hlavou alebo nakoniec prasknuta hlava. Sam neviem.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

seven549 napísal:Tvoja reakcia a odpoveď značí že si s osobitnej školy.odpoved si dostal že v tej zatke je ventil ktorý zrejme nefunguje dobre.
kkmiroslav, tohoto ignoruj. Nepamatá si spolužiakov z OŠ a nesprávne predpokladá, že si jeden z nich. A na tomto fóre nenájdeš od neho ani jeden príspevok, čo by sa aspoň okrajovo dal nazvať rozumným o inteligentnom ani nehovorím.
kkmiroslav
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.04.2009 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkmiroslav »

Preto na to nereagujem aky clovek taka rec. Dakujem za radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných