Fiat Tipo - plechový škripot pri startovani

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Fiat Tipo - plechový škripot pri startovani

Príspevok od používateľa smejo74 »

Zdravim všetkých a pekný víkend želám ,moja otázka znie keď štartujem auto v týchto zimach väčšinou ráno tak zaznie také sekundové ako keby škripnutie robí to iba pri startovani sudeneho motora keď je teplota pod nulou ináč motor hneď naskočí je to normálne ? auto Fiat Tipo dvojročný nabehne 16000 km motor 70 kw benzín
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ked to robi pravidelne, tak asi neni problem dvom osobam zistit odkial ten pazvuk ide.
Mozno remen pohonu prislusenstva, tazko tipovat.
Ci je to normalne? No, ine faily (aj take, co su nebezpecne) automobilky prehlasili za “beznu“ vlastnost vozidla. Tazko posudzovat, kedze nazory su rozne, zalezi od uhla pohladu.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Veď som to už aj spomínal pri pravidelnej prehliadke v servise len ono to robí keď auto stojí napr celý deň prípadne noc v zime ,ináč som to aj nahral aj keď práve vtedy to bolo slabsie počuť keď zistím ako to video sem priložiť tak sa pokúsim
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

treba vybrat starter a premazat pastorok. robota na 20min s cenou opravy za euro.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Ale prečo to potom robí len keď je zima a dlhšie auto stojí
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

no lebo ti pomaly vracia pastorok a pomaly ti ho vracia preto lebo chlad vlhko bordel cokolvek co spomaluje navrat pastorka. Pripadne ti tam dali mazivo co chladom tuhne. Alebo pockaj do jari ked nebude taka zima a opravi sa to samo :) Obdobne to malo grande punto 260k km vacsina mesto za 15 rokov a furt povodny starter stacilo len premazat.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Tento isty problem som riesil pred tyzdnom na svojom TIPE, ale 1.6 mjet s aut. prevodovkou..Vzdy sa zvuk prejavil iba ked boli vonku minusove teploty, stacilo -1..Okolo nuly to nerobilo..Velmi tazko sa hlada povod tohoto zvuku,lebo len za urcitych podmienok nastane a trva len chvilu..U mna bola pricina povoleny kryci plech na prevodovke..Samemu sa mi to nepodarilo najst, muselo ist auto na zdvihak, ja som musel sediet v aute a pridavat plyn, lebo pri klesai otacok to tiez zarezonovalo a kolega hladal..

Trvalo nam to dlhsie ako som cakal, a vsetko bolo proti nam - pretoze pri pridavani plynu sa motor uz zohrieval, vibracie uplne studeneho motora zanikali a pazvuky sa skoro uplne stratili..

Ak si na to sam, bude to tazke, najst odkial sa to siri...Ale skus vsetko odkrytovat co sa da, z vrchu aj zo spodu, auto aspon z jednej strany na rucny zdvihak, aby bolo miesto a hladat..

U teba to mozno bude nieco ine - tepelny stit katalizatoru, alebo uvolnene objimky vyfukoveho potrubia, vselijake ochranne plechy atd..Treba hladat..

Starterom to podla mna urcite nebude..
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ondrik, ale to tvoje asi nebolo to isté, lebo ako píše, jemu to robí len pri štartovaní (sekundové ako keby škripnutie), takže pokojnne to môže byť štartér, napr. tak ako píše metamor, že stuhnuté mazivo.
Ja by som z toho zatiaľ nerobil paniku, sledoval by som či sa to prípadne časom nemení a podľa toho sa zariadil.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

Vsak nahraj ten zvuk a posli. Ked to robi pastorok startera tak pozor lebo zuby startera zapadaju do zubov na zotrvacniku aby sa ti kravina za par centov nepredrazila... Vlastne mas to v zaruke tak im to odnes do servisu nech si spravia robotu poriadne. Ked nie tam tak iny autorizak.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Ono to nie je taký ten zvuk ako keď postorok nezapadne do zubov na zotrvacniku ten zvuk poznám, tento zvuk mi zaskripe tesne po naskoceni ale netvrdím že to nemôže byť štartér ,neviem ako sem pridať video ak sa dá navigujte ma ďakujem
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Video nahráš na YT , potom skopíruješ link a dáš ho sem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

metamor napísal:no lebo ti pomaly vracia pastorok a pomaly ti ho vracia preto lebo chlad vlhko bordel cokolvek co spomaluje navrat pastorka. Pripadne ti tam dali mazivo co chladom tuhne. Alebo pockaj do jari ked nebude taka zima a opravi sa to samo :) Obdobne to malo grande punto 260k km vacsina mesto za 15 rokov a furt povodny starter stacilo len premazat.
toto mi príde ako najpravdepodobnejšie viem že keď sa oteplí tak je to v poriadku
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

oco13 napísal:Video nahráš na YT , potom skopíruješ link a dáš ho sem.
no mám ho v tablete to video čo ďalej ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

otvor si youtube a daj tam nahrať video
potom ten link skopíruj a daj ho sem
Samozrejme na YT sa treba prihlásiť cez googla alebo fb.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

No toto pre mňa vysoká škola IT ckarska ☺ skúsim to nahrať na tube ale keď bude auto studené lebo na tomto videu čo mám v tablete to zle počuť

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných