Fiat Stilo 1.6 - aktualna spotreba pri jazde z kopca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

necropolis
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2011 14:32
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo 1.6 - aktualna spotreba pri jazde z kopca

Príspevok od používateľa necropolis »

Ahojte chlapi, chcel by som sa vas nieco opytat. Vlastnim Fiat Stilo 1.6 76kW rocnik 2002. Mam priemernu spotrebu 8,4 litra (prevazne jadzim kratke jazdy v meste), ale co je divne...ze aj po 100-200km jazde ustalenou rychlostou okolo 90-100km/h mi priemerna spotreba (podla PP) spadne maximalne na 7,9 litra a viac uz neklesne. A druha vec...ked idem z kopca a mam zaradenu 5-ku a pustim plyn, tak aktualna spotreba nikdy neklesne pod 2 litre, ani ked mam vyradeny neutral!!! To som este na ziadnom aute nezazil...je to normalne? resp. kde je problem? Budem vam vdacny za akukolvek info alebo radu
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

problem nemas ziaden :), prosto na fiatoch to tak ukazuje...tieto udaje su orientacne a vypocitane !!! kedze mam stvrty fiat, proste je to tak

mne na brave ale s benzinom kupodivu sedeli skoro presne voci tankovaniu o nejake desatinky max. odchylka, predtym na punte to ukazalo cca 10%, alebo 0,5 litra menej ako realita, inac toto sa diagnostikou doladit lol v nejakom rozsahu + - 15%, teda pokial ta to strasne trapi, lebo u pumpy budes platit stale rovnako :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

O kolko ti klesne celkový priemer záleží aj od toho z akého počtu natočených km sa ten priemer počíta, neviem ako to má Fiat, ale trebárs u mna je to až 10000 míl čo je nejakých 16000km, takže ked budem mať priemer 10l z natočených 7000km a pôjdem 200km za 7l tak s tým dlhodbým priemerom to nemusí nijak výrazne pohnúť
tommy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: 26.05.2006 01:15
Bydlisko: Nitra
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy »

FIAT pod 2L neukaze aktualku
Odtahova sluzba,recyklacia vozidiel,autoservis. www.odtahynitra.sk
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

je to tak, minimum ktoré Ti ukáže pri sú 2,0l
alfak147
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 23.02.2015 16:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alfak147 »

Mozem len potvrdit. Aj mne na Alfe ukaze len do 2L. Pri stati na volnobehu ukazuje len ---. Ale ta tvoja spotreba sa mi nejak nezda. Ja mam na 1.6ke 88kw spotrebu 7,3 (mesto, obchvat) a to nemam vobec lahku nohu. Priemerku to rata z pocitadla km. Ked ho vynulujem, pocita znova a vzdy mi vyde tych 7,3 - 7,6l.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

moje bravovidlo to iste.neni dovod sa znepokojovat.spotrebu robi aj tak šofer a nie auto.ak chces rychlo jazdit treba sa naucit tankovat.ozaj ja mam spotrebu 5,7 teraz na motačky a italiu a spat som mal 4,8.ale viac jak 150 som neisiel.samozrejme mam 1,6 ale v dieslovom kombináte.
necropolis
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2011 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necropolis »

Ďakujem páni za odpovede...Stilo ma zasa dnes prekvapilo :D išiel som 200km a bez toho aby som zresetoval počítadlo kilometrov, tak mi ukázalo prvý krát za 2 roky priemerku 6,3l. A ešte k tomu sa začal zasekávať spojkový pedál na podlahe...najhoršie, že mi to spravilo prvý krát rovno pri prechode električkových koľají...skoro som sa posral, lebo to nešlo naspäť...podľa mechanika je tam vraj plastový spojkový valec a keď je teplo, tak to môže spôsobovať toto zasekávanie sa spojkového pedálu na podlahe....je to reálne??? lebo fakt to robí len keď je vonku nad 30 stupnov.../okrem toho ešte AIRBAG FAILURE, ASR a ESP failure :D :D :D zlatý fiat/
necropolis
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2011 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necropolis »

bajo777 napísal:problem nemas ziaden :), prosto na fiatoch to tak ukazuje...tieto udaje su orientacne a vypocitane !!! kedze mam stvrty fiat, proste je to tak

mne na brave ale s benzinom kupodivu sedeli skoro presne voci tankovaniu o nejake desatinky max. odchylka, predtym na punte to ukazalo cca 10%, alebo 0,5 litra menej ako realita, inac toto sa diagnostikou doladit lol v nejakom rozsahu + - 15%, teda pokial ta to strasne trapi, lebo u pumpy budes platit stale rovnako :40bd:
bajo: mňa to len proste zaujímalo...spotrebu nejako moc neriešim...jazdím tak, aby som sa aj zabavil :) ale dnes keď skočilo na palubáku po 200km priemerka 6,3l tak som sa rozosmial...Taliani sú Taliani :D btw. ty si ako spokojný s Bravom? stačí tvoj motor na Bravo?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

U Stila to nie je nič nové že svietia ABG, riešil to snád skoro každý majitel, problém su konektory pod sedačkou vodiča (s nou sa najčastejšie manipuluje)
necropolis
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 26.03.2011 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necropolis »

to Ivko: ja viem, že airbag failure je už viacmenej druhé meno pre Stilo :D raz to bliká raz nie...neriešim...určite nebudem kupovať dečku do sedadla za 300€ (ako si vypýtali vo Fiate)...tie problémy som tam vypísal len na ilustráciu problémov....ale ten zasekávajúci sa spojkový pedál ma trápi...je to dosť nepríjemné až nebezpečné :(
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ci mi staci motor?
Mam ho cez 5 rokov a neplanujem menit, staci tak :)? Ale uprimne, tjet tam patri ked benzin...

A ci som spokojny ? Pri 60000km vymenene 2 loziska v prevodovke, na zaruku vymena radia a 2x som bol kvoli zlym studenym startom reklamovat...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných