Fiat Stilo - uplatnenie záruky na spojkový set

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TDI33
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 12.04.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - uplatnenie záruky na spojkový set

Príspevok od používateľa TDI33 »

Dobrý deň,

chcem sa informovať, ak som kúpil komplet spojku so zotrvačníkom a hydraulickým ložiskom riadne s dokladom o kúpe, je možné tento komplet alebo jeho časť reklamovať ak od kúpy ešte neprešli dva roky?
Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak to bude reklamovať dielňa ktorá previedla montáž tak to má nádej na úspech
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem o zákone, v ktorom by bola spojka na Stilo vyňatá zo záruky...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Realne nemas velke sance uspiet.
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

na rocnom Nissane Navara, sme platili za vymenu spojky,aj ked bolo auto v zaruke(akurat sme dostali nejaku zlavu na pracu), spojka je tak ako napr. brzdove oblozenie bezny spotrebny material mimo zaruky, teda aspon u Nissanu
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Treba od nich žiadať, aby ti ukázali v ktorom zákone sa píše o spotrebnom materiále, na ktorý sa nevzťahuje záruka!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na spústu vecí padne záruka v momente že ich nemontoval odborný servis.Škoda sa o tom baviť,kúp si šporák a uvidíš.Čakali sme ako picinovia tri dni kým sa uráčilo prísť pripojiť jednu hadicu....ale predpis je predpis a záruka padá okamžite.Tá spojka je zabitá,za tým je škoda ísť,keby bola montovaná tak ako predpis žiada,reklamoval by ju servis,tam nemá čo jeden bežný zákazník čo pohladávať z reklamáciou.Ešte aj pri reklamácii zo strany servisu je tak exponovaný diel asi strata času.Vonkoncom sa nejdem púštať do témy...čip a vybitá prevodovka
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Opýtam sa na MAP senzor - ulakomil som sa na lacnejší pod značkou ELIT, predajca mi tvrdil že no problem.... kedže auto robilo problémy na diagnostike sa ukázalo že to meria hodnoty tak o 35-50% vyššie než Bosch s ktorým auto jazdí bezproblémov... pointa pri reklamácii chceli výstup z diagnostiky a pečiatku zo servisu. Kde je na škatuľke napísané že záruka padá ak sa neinštaluje diel v servise? v akom servise? kde je napísané že nemôžem jednoduchú operáciu -odpojiť baterku, spojiť konektory a zastrčiť čidlo - urobiť ako laik? ak nájdem chybu na sviečke? kábli? tiež budú pýtať pečiatku zo servisu?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Skús sa ešte raz poriadne pozrieť na tú krabičku...
TDI33
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 12.04.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDI33 »

ďalšia otázočka, bude mi pasovať EGR ventil keď mám kód motora 192A1.000 a darca je motor 192A3.000?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

hjundai napísal:Opýtam sa na MAP senzor - ulakomil som sa na lacnejší pod značkou ELIT, predajca mi tvrdil že no problem.... kedže auto robilo problémy na diagnostike sa ukázalo že to meria hodnoty tak o 35-50% vyššie než Bosch s ktorým auto jazdí bezproblémov... pointa pri reklamácii chceli výstup z diagnostiky a pečiatku zo servisu. Kde je na škatuľke napísané že záruka padá ak sa neinštaluje diel v servise? v akom servise? kde je napísané že nemôžem jednoduchú operáciu -odpojiť baterku, spojiť konektory a zastrčiť čidlo - urobiť ako laik? ak nájdem chybu na sviečke? kábli? tiež budú pýtať pečiatku zo servisu?

na krabičke nemusí byť vonkoncom nič.Je to na predajni,či uzná/neuzná a bude alebo nie robiť námietky voči vráteniu dielu.
Asi bude iný prístup voči mne čo som predajcovi nanosil miliony a môže byť úplne iný voči niekomu čo príde v 23 mesiac záruky,kde už od dverí predajca vie,že to montované bolo...ako bolo,možno dobre,možno nie.
ďalšia vec je,že v živote sa nemôže stať aby som ja svoju reklamáciu,(ak by už bola čo nebýva roky roky rokúce) neuplatnil úspešne.Pretože ju podložím meraním,logovaním,hodnotami atd. proste niečím čo jednoducho nedá šancu na odmietnute.Ak niekto vie svoje tvrdenia podložiť,má otvorené dvere k úspešnej reklamácii.Treba mať na pamäti aj uvažovanie predajne,tiež nie sú padnutý z jahody a dobre vedia čo za podvodníkov nosí slovenská zem.Úprimne povedané,spojku ku koncu jej 24 mes. záruky by som aj ja chápal ako ..najskôr podfuk tiež na celé nazeral značne nedoverčivo
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

cicmanec napísal:Skús sa ešte raz poriadne pozrieť na tú krabičku...
. neboj, videl som ju x krát, okrem čísla dielu nič a ani vnútri nič. To že majú niečo na predajni je pekné ale predpokladám že správne by malo byť niečo aj pri výrobku resp. by predajca mal upozorniť.... výpis z diagnostiky dostali, predpokladám že nebude dosť dobrá a aj keby bola chyba bude v nesprávnej montáži. No ale počkajme ako to dopadne... podstatné je že kvôli ich chybnemu dielu som ostal stáť pár krát na ceste, zničil sadu sviečok a musel som zabezpečiť diagnostiku.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Ja som sa dal raz nahovorit na montaz jednohmoty do sharana. Spojka sice fungovala no komfort a vibracie katastrofa. Po 10 000km to majitel vzdal a isli sme namontovat naspat dvojhmotu. Kedze to bolo asi pol roka po montazi preco neskusit reklamaciu. Reklamaciu som pozadoval s tym ze spojka neposkytuje ani zdaleka taky komfort ako vyrobca deklaruje. Ako som dopadol? Valeo ma vysachovalo zo slovickami a poslalo ma do pi...e. Moj dodavatel mi reklamaciu uznal a material preplatil nakolko sam uznal ze sa s tym autom neda normalne jazdit. (bol to vyskusat) Ale vsetko to bolo len o tom ze som u nich nechal horu penazi tak ako to popisuje kolega Hlavaty.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak má predajca záujem sa vykrútiť,tak odošle diel ďalej,posunie ho dodavatelovi a to je tak na 99,99% v tú chvílu zabité pretože chyba bude v zlej montáži či neprimeraným používaním a pod.Preto som nikdy nepochopil prečo sa ľudia snažia si už diely priniesť,pokúpené z miest kde v živote nik neuplatní nič,ani nehovoriac o tom že diel ktorý namontujem budem aj ako reklamáciu riešiť ja,a nebude môj klient mopslíkovať medzi mnou,predajcom,kuriérom a čím všetkým.Aj ja by som vedel kúpiť rozvody či dokonca olej alebo vačkovicu lacnejšie z netu,ale pokojne dám o dvacku viac práve za garanciu že ak bude treba,reklamáciu garantovane uplatním.a nebudem dva razy robiť s tým istým a čakať týždne z rozobratým autom čo z toho bude.Ale toto je také typické slovenské rozmýšlanie,....prečo platiť raz,ak sa dá dva razy
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

TDI33 napísal:ďalšia otázočka, bude mi pasovať EGR ventil keď mám kód motora 192A1.000 a darca je motor 192A3.000?
ak sú čísla dielov teda EGR pre jeden a druhý motor zhodné tak hej :d :D

nehnevaj sa ale tú otázku nemôžeš myslieť vážne, veď máš v rukách to EGRko, píšeš sem na fórum, takže máš aj prístup na internet, to číslo z toho EGRka stačí naťukať do gugla a ľahko nájdeš všetky motory, nie len FIAT kde sa diel s rovnakým číslom používa
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných