Fiat Stilo - radenie rychlosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Univis
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.04.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - radenie rychlosti

Príspevok od používateľa Univis »

Strašne ťažko zaradujem rýchlosti na Fiat Stilo MW 1.9 JTD. Poraďte čo to asi je. ĎAKUJEM za všetky odpovede.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

skus vymenit prevodovy olej :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
stilo-za
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.05.2009 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stilo-za »

za studenych teplot u Stila skor normalne...ale len pri zaradeni jednotky z dvojky, dvojky z trojky. Po zahriati motora-oleja uz to byva OK....ak to ale robi stale, tak to bude skor, ako spomenute...spojka. Prevodovka je od Getragu (5-stupnova), ta by mala vela vydrzat.
Stilo vseobecne nema rado zimu...v Turine je asi cely rok teplo :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo - radenie rychlosti

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Univis napísal:Strašne ťažko zaradujem rýchlosti na Fiat Stilo MW 1.9 JTD. Poraďte čo to asi je. ĎAKUJEM za všetky odpovede.
Ale si dal informácií.Čo,kde,ako,kedy ?Kvalita odpovede je závislá na kvalite otázky,šanuješ písmenká alebo velmi nemáš čas ?!
bbraptor
Príspevky: 255
Dátum registrácie: 07.02.2008 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbraptor »

mne to iste niekedy robi na 1,9 multijete rok 07 ale cisto len do alebo z trojky...akokeby tam bola prekazka,tak niekedy musim vytlacit spojku a znova radit az kym nezaradim...
Univis
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.04.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Univis »

Nie nie písmenka nešanujem. Konkrétne možem ešte povedať takú vec že sa to stalo pred dvoma dňami, ráno už išlo ťažšie zaradit rýchlosti a poobede už ako na tanku :342a: A robia to všetky stupne a aj spiatočka. Ďakujem za všetky príspevky a HLAVNE za pomoc. A ešte by som dodal hlavne to že ta začali robiť všetky stupne naraz.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo - radenie rychlosti

Príspevok od používateľa garde »

Univis napísal:Strašne ťažko zaradujem rýchlosti na Fiat Stilo MW 1.9 JTD. Poraďte čo to asi je. ĎAKUJEM za všetky odpovede.
....fakt by som poprosil uviesť čo ide ťažko, kedy ide ťažko....prejavuje sa to aj pri vypnutom motore....sú stavy keď treba aj pri vypnutom motore vytlačiť spojku aby sa niektorá z rychlostí dala zaradiť....
stilo-za napísal:za studenych teplot u Stila skor normalne...ale len pri zaradeni jednotky z dvojky, dvojky z trojky. Po zahriati motora-oleja uz to byva OK....ak to ale robi stale, tak to bude skor, ako spomenute...spojka. Prevodovka je od Getragu (5-stupnova), ta by mala vela vydrzat.
Stilo vseobecne nema rado zimu...v Turine je asi cely rok teplo :-)
....je to normálne len ak je tam nejaká závada....teplota nemá žiadny vplyv na ľahkosť radenia....

....mne sa podobne správalo, keď sa mi zavzdušňoval valček spojky....únik brzdovej kvapaliny bol minimálny, ale dali sa nájsť stopy na koberci pri pedáloch....sranda je tá že sa to po chvíli státia, alebo po viacerých vytlačeniach dokáže odvzdušniť samo a funguje to v poho, až kým sa to prejaví naplno....
Univis
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.04.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Univis »

Zaradiť rýchlosti ide ťažko aj pri vypnutom motore. WD-čkom som prestriekal aj tie tiahla na prevodovke aj šalpáku, a stále idú strašne ťažko všetkých pať aj zo spiatočkou. Či je zapnutý alebo vypnutý motor. Aj keď auto nechám stáť tak aj vtedy. Robí to aj keď zatlačím spojku proste stále, stále, stále. Do servisu idem až v pondelok a nevie či mám na tom JAZDIŤ!!!!! aby som neodpálil ešte niečo naviac. Mám len toto auto a som odkázaný naň. ĎAKUJEM
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....tak by som sa vrátil k teórii oleja a spojky, spoza compu Ti to nepovie nik....
cal
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.06.2006 14:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cal »

Zavadu zo zaradovanim rychlosti som mal asi pred rokom.Nesposobovali to ani tiahla,ani kulisa rychlostnej paky.Ale problem bol na kulise prevodovky.Pod gumovou manzetou ,kde tiahla sposobuju pohyb tohoto mechaniznu a tam sa to zadieralo.Premazavanie vobec nepomoze,len to cele vybrat vycistit,prebrusit jemnym brusnym parierom alebo pastou.Je tam dost zly pristup ale,ale da sa to zvadnut.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Univis napísal

Ďakujem za všetky rady. Už to mám opravené. V Nitre som našiel super mechanika na Fiaty. Nakoniec to bola tá kulisa na prevodovke. Musel ju vybrať a rozchodiť, lebo nová stojí cca 330e a mňa to stálo "30e" poriadny rozdiel a uistil ma že vydrží ešte pár km . Bola "mierne" pridretá. Ak by mal niekto záujem o číslo na toho machanika rád pomožem. Ešte raz ďakujem všetkým.
jano2229
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.03.2010 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jano2229 »

cal napísal:Zavadu zo zaradovanim rychlosti som mal asi pred rokom.Nesposobovali to ani tiahla,ani kulisa rychlostnej paky.Ale problem bol na kulise prevodovky.Pod gumovou manzetou ,kde tiahla sposobuju pohyb tohoto mechaniznu a tam sa to zadieralo.Premazavanie vobec nepomoze,len to cele vybrat vycistit,prebrusit jemnym brusnym parierom alebo pastou.Je tam dost zly pristup ale,ale da sa to zvadnut.
chcem sa spytat ked to zacnem rozoberat vlastne jeto ten diel ku ktoremu su pripojene konce lanovodou vybrat ten valcek co beha hore dole ked radim rychlosti ??
jeeplimited
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.12.2011 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeeplimited »

Zdravím ak mozes predaj kontakt na toho mechanika z Nitri.
TDI33
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 12.04.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDI33 »

Ahojte,

tiež mi nastal podobný problém na mojom Stile a rád by som vedel viac o tej kulise na prevodovke. Ako to rozobrať, aby som to zvládol aj zložiť, ďakujem.
Petrarito14
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.05.2018 18:18
Zdieľať na Facebook

Fiat stilo 1.8 16v

Príspevok od používateľa Petrarito14 »

Zdravím. Mam problém tiež všetky rýchlosťy aj spiatočku ide len 4 mi nechce zaradiť co to môže byť, menena spojka aj prevodovka... Co to môže byt
Fiat stilo 1.8 16v

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných