Fiat Stilo - kopanec

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TDI33
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 12.04.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - kopanec

Príspevok od používateľa TDI33 »

Ahojte, vedel by mi niekto prosím poradiť čo za súčiastka mi odchádza ak mi pri preraďovaní rýchlostí trhne od motora? Najviac sa mi to prejavuje pri radení z jednotky do dvojky a následne trojky, pri vyššých rýchlostných stupňoch už to nie je tak citeľné a pri spiatočke už vôbec nie. Samozrejme to záleží na tom ako rýchlo a ako ohľaduplne pustím spojku a dám čas prevodovke aby sa chytila do otáčok motora. Ten tupý kovový náraz čo trhne autom mi robí ak púšťam spojku. Mám komplet novú spojkovú sadu aj so zotrvačníkom ale keď mám predné koleso na zdviháku je v ňom trochu vôla pri pohybe a zaradenom stupni. Takže je to prevodovka alebo silentbloky motora alebo čo? Motor ale sám o sebe nevybruje/netrasie pri jazde a ani pri voľnobehu, iba trocha volantom. Mám Stilo MW 1.9JTD, manuál a rok výroky 2004. Díky
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Cauko, silenbloky motora. A vymen rovno vsetky 4, vsetky budu uz nic moc, ved uz to ma svoje roky...
TDI33
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 12.04.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDI33 »

Si si istý? Nebude to mať spojitosť s prevodovkou keď mám tu vôľu na hnacích kolesách pri zaradenom stupni, pretože popravde to ma znervóznilo keď som na to prišiel náhodne pri demontáži kolesa po výmene zotrvačníka ale je možné, že ju majú a nové autá, neviem, nemal som tú možnosť overiť si to.
TDI33
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 12.04.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDI33 »

Ešte jedna vec v súvislosti s so spomenutými silentblokmi. Je možné, že ak sú v tak zúboženom stave zvyšuje mi to klepot motora? O vibráciách nepochybujem, hlavne ma ale zaujíma hlučnosť motora, ktorá je podľa toho, čo som počul aj ostatné Fiaty s týmto motorom, vyššia. Lenže je tu háčik, tá hlučnosť je vyššia samozrejme pri studenom motore, takže o to trochu pochybujem, že by mi tie silentbloky pomohli aj v tomto smere. Ten klepot ako by vychádzal z miesta medzi motorom a v kabínou a vo vnútri. I tam je silentblok niekde? Onen klepot sa mi v kabíne najviac ozýva medzi 1500 až 2000 otáčkami.
Roboss
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 16.10.2011 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roboss »

Podľa mňa je to trocha choroba JTD. Mali sme fiat marea a tam to robilo dosť výrazne. Preradzoval som stále trochu s plynom lebo to trhanie bolo neúnosné. Keď som išiel po parkovisku na jednotke a ubral plyn celym autom trhlo, taktiež keď prešiel motor z brzdenia do zaberu. Zotrvak bol dobrý, spojka menená. Teraz máme stilo 85kw a to iste ale už nie v takej miere. Menil sa hlavný silentbok motora za modifikovaný typ používaný v novom brave (cca 60€ vo fiate). Veľmi to pomohlo v oblasti hluku lebo motor bol strašne hlučný, uplne sa stišil čo som ani neveril. Ale to trhanie zostalo, možno trošku menšie. Avšak minule bola menená voľnobežka alternátora kde sa musel podvihnúť trocha motor a asi potom nejak lepšie sadol lebo je to lepšie, ale stále to nieje ono. Možno by pomohla výmena všetkých silentblokov ale to mi za to nestojí
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

Problem je prevodovka -odchadza ta cast kde zasuvas poloos /kamene /choroba stila ..spusti olej a povytiahni poloos.Prejavuje sa to podobne ako silentblok trhne alebo zacne buchat .Ak mas silblk. dobre ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných