Fiat Punto - zlý chod motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tomas 277
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2020 01:14
Zdieľať na Facebook

Fiat Punto - zlý chod motora

Príspevok od používateľa Tomas 277 »

Dobrý deň mám Fiat Punto 1.2 16v 59kw benzín r.v 2002 najazdených 192 000km. Motor mi beží pravdepodobne na dva valce na prvý a štvrtý strašne snim trase menené kvôli tomu rozvody a nepomohlo vytiahli sme vstreky a vstreky striekali prvý treti druhý štvrtý ale išli všetky menené aj sviečky iskru hádže aj z rozdeľovača aj z cievok neviem čo stým kde môže byť chyba na diagnostiku sa nedostanem tak skoro. Viete mi niekto poradiť čo stým môže byť?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Vysokonapäťové káble, rampa nie je prerazená?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked sú dobré sviečky, káble, vstrekovače a aj to hádže iskru tak potom asi v dvoch valcoch nie je tlak
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vcelku úplne správny názor,benzinový motor potrebuje...palivo,iskru a kompresiu.Samozrejme všetko v správny čas a v správnom množstve.
A je asi legitimné predpokladať že kdesi v tých množstvách alebo časoch bude pes zakopaný.Pre príklad...pokles paliva pod určité % znamená nezapálenie,takže na vizualizáciu že ide by som nevsadil ani polámaný groš.Aj z miliona ľudí je spústa komplet nepoužiteľných ale navonok to tak nevyzerá :)
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Chyba tu uplny uvod, zavada sa prejavila z vecera do rana? Objavilo sa to po nejakom zasahu do vozidla, po nejakej oprave, vymene, naraze? Zacala postupne, alebo ide na dva valce od kupy? Tie rozvody ste menili kvoli tomu ze nejdu dva valce? to vazne? Vstreky medzi sebou ste neskusali prehodit? Sviecky rovnako, niekedy iskri navonok dobre, po zasrobovani a pod tlakom moze byt iskra nedostatocna. Ale casto je voditkom k hladaniu zavady predchadzajuci zasah do auta v stave ked bolo vsetko ok a ked sa to zacalo kakat, o tom nieje ani zmienka.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Obsah informácií popisu okolo problému silno zvyšuje šancu na riešenie,alebo aspoň predpokladania akým smerom ísť.To je ale úloha zadaváteľa a či si je toho vedomý
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ak je vsetko ok potom RJ... je to chronicka vada... ale vyluc cievku a tesnenie pod hlavou... to su typicke problemy toho motora vsetkym som si preskakal....
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

rj odpali az ked niekto nemeni pravidelne sviecky civeka ti povie pa pa a rj bye hned po cievke. Ked sa menia sviecky vzdy sa menia s kablami a do fiatu jedine NGK sviecky. Tie punta maju nesmrtelne vstreky takze z toho co ti povedali ti ostalo len pomerat tlaky a ked su v poriadku tlaky mas uz len moznost cievky a kablov a ked uz ani tak nepojde tak ti zanedbanou udrzbou odisla rj.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Nie je to pravda, mal som dobru cievku a blbu rj, elektrikar ju otvoril,opravil a fungovala na rovnakej cievke kabloch svieckach...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

metamor napísal:...ked sa menia sviecky vzdy sa menia s kablami
Tu ti rovno poviem že to tak robí možno 20% majitelov.
Sviečky sa jazdia daaaaaaaaaaaaaaleko cez interval a káble sa menia až ked blbnú
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Velmi casta zavada u tohto typu motora bud tesnenie pod hlavou je prepalene medzi 2 valcami,alebo cievka,RJ.Zmerat komprsiu a bude jasnejsie.
Tomas 277
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2020 01:14
Zdieľať na Facebook

Zlý chod motora

Príspevok od používateľa Tomas 277 »

trucker694 napísal:Vysokonapäťové káble, rampa nie je prerazená?
káble sú nové rampa je v poriadku
Tomas 277
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2020 01:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas 277 »

hjundai napísal:Ak je vsetko ok potom RJ... je to chronicka vada... ale vyluc cievku a tesnenie pod hlavou... to su typicke problemy toho motora vsetkym som si preskakal....
cievky sú nové
Tomas 277
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2020 01:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas 277 »

scendo napísal:Chyba tu uplny uvod, zavada sa prejavila z vecera do rana? Objavilo sa to po nejakom zasahu do vozidla, po nejakej oprave, vymene, naraze? Zacala postupne, alebo ide na dva valce od kupy? Tie rozvody ste menili kvoli tomu ze nejdu dva valce? to vazne? Vstreky medzi sebou ste neskusali prehodit? Sviecky rovnako, niekedy iskri navonok dobre, po zasrobovani a pod tlakom moze byt iskra nedostatocna. Ale casto je voditkom k hladaniu zavady predchadzajuci zasah do auta v stave ked bolo vsetko ok a ked sa to zacalo kakat, o tom nieje ani zmienka.
auto som už kúpil v takom stave rozvody menil bývalý majiteľ lebo si myslel že za príčinou mohli byť preskocene rozvody
Tomas 277
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2020 01:14
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto - zlý chod motora

Príspevok od používateľa Tomas 277 »

Tomas 277 napísal:Dobrý deň mám Fiat Punto 1.2 16v 59kw benzín r.v 2002 najazdených 192 000km. Motor mi beží pravdepodobne na dva valce na prvý a štvrtý strašne snim trase menené kvôli tomu rozvody a nepomohlo vytiahli sme vstreky a vstreky striekali prvý treti druhý štvrtý ale išli všetky menené aj sviečky iskru hádže aj z rozdeľovača aj z cievok neviem čo stým kde môže byť chyba na diagnostiku sa nedostanem tak skoro. Viete mi niekto poradiť čo stým môže byť?
všimol som si úbytok chladiacej kvapaliny a dymivost z výfuku ale olej nieje zmiešaný z vodou je v poriadku...a pravdepodobne odišli obe lamby...vsadzam to na to prasknuté tesnenie pod hlavu...ale všimol som si že keď dám kľúč do prvej polohy tak mi hučí jeden z dvoch káblov čo idú do r.j

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní