Fiat Punto - odvzdusnenie spojky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Fiat Punto - odvzdusnenie spojky

Príspevok od používateľa gabo498 »

Zdravím, hladal som, no zatiaľ som nič nenašiel ...

Menil som pracovný valec na spojke (ten na prevodovke) pri odpájaní hadičky odstriekla kvapalina, no po opetovnom poskladaní neviem tam dotlačiť kvapalinu, pedál úplne na podlahe... skúšal som aj našlapať, no vôbec nič.. ani z vyrovnavacej nadobky nič neubudlo, čo to môže byť ? ako tam dostať kvapalinu ??

PUNTO II 1.9 59kw JTD 2000
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak si sám a nemáš pomoc je to trochu problém ale vykakať sa s tým dá.Povoľ odvzdušňovák a počkaj kým začne odkvapkávať.Potom ho privieraj,ale tak aby stále pomali kvapkal,tj aby sa celkom neuzavrel.Nasaď naň hadičku tak dlhú aby dočiahla do výšky vyžšej než je hladina nádobky a daj ju do flaštičky.Potom pokojne stláčaj pedaj spojky až sa objaví odstrek do flaše.Dva tri plné zdvihy urob a dole uzavri odvzdušňovák.Ak nebude pedál brať spojku na plný zdvih,tak ešte raz.Nezabudni kontrolovať hladinu a flašu si daj aby si na to z kabíny videl.Takto sa dajú odvzdušniť aj velmi "odolné" systémy.Hlavne sa neponáhlať,pedál vždy vo vypustenom stave 1-2 sek nechať odpočinúť aby bublinky mali čas postupovať hadičkou hore
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

diki za radu, ale tam nieje žiaden odvzdušnovák ... aspon na pravcovnom valci nie .. to je FIAT :angr: ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite je,možno sa to potiahne ručne pri valčeku,to niektoré autá majú,ja si Fiata už pomali ani nepamätám tak dávno žiadny nebol
Hoci,...bajovi som robil prevodovku,tak som odvzušňovať musel.Takže ...Alzheimer
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

je tam take čo len vyzera ako odvzdusnovak na brzdach no neda sa to povolit ... a m to hore normalne gumenu ciapocku ...
co sa ma kde tahat pri valceku ?
Diehardqo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 11.10.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Diehardqo »

Ciapocku dole a pravdepodobne bude istenie robene zvnutra, cize to bude pri spoji, ktory bude mat dve polohy. Rozpojis o jednu polohu a tym sa odvzdusnovak zvnutra otvori. Nic sa tam zvonku neotvara okrem tej ciapocky. Maju to tak aj renaulty. K tomu svojpomocnemu, mne sa osvedcilo hadicka na odvzdusnovak a rovno ju potiahnut hore spat do nadrzky (tympadom nemusis riesit po kazdom druhom stlaceni spojky dolievanie kvapaliny).
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan ved asi nebol problem, ze si nepamatas :), ja si tiez len prusery stale pamatam, vsetko ostatne vyfuci hore kominom :-\, k tomu fiatu, boli casy ked patrili k tomu lepsiemu co sa tu dalo stretnut...dneska rarita :(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No ono je to fakt,že hlboka sa vryje len velký problém.Takéto veci ...pozrieš a robíš..tieto veci majú svoju logiku a stačí pozrieť vieš čo treba

Diehardqo....do nádobky to ide,ale hneď dve veci prečo to nerobím...jedna že aspoň dostanem preč starú zvetranú brzdovku a druhý že si to dám tak že na to vidím.Ono keď to šlapeš to nemá protitlak a nevieš čo sa deje,od volantu nevidiš,hlavne ak od stlpáka neotvoríš naplno dvere,takto aspoň vidíš že už brzdovka naplno
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Takze chlapi , mame nejaky realny postup ? Kedze odvzdusnovak tam nieje, a ked odpojim hadicku od prac. Valca tak ani tam neviem dostat kvapalinu...
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

na odvzdusnenie, musis privodnu hadicku na tom valci povytiahnut asi 2-3mm (hadicka je zaistena nejakou sponou, tak tu si najprv povol/daj dole). Toto povytiahnutie uvolni vnutorny odvzdusnovaci ventil a cez ten "falosny" odvzdusnovak ti pojde prec kvapalina ako cez klasicky.
Vid video (on snima ako po povytiahnuti stupa hladina na hadicke odvzdusnovaka):
https://www.youtube.com/watch?v=0dD4Jl8TeBI

Cely proces ako cez klasicky odvzdusnovak, len neuvolnujes srob, ale povytahujes a zasuvas privodnu hadicku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní