Fiat Punto II - servo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lsa
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.04.2015 11:21
Zdieľať na Facebook

Fiat Punto II - servo

Príspevok od používateľa lsa »

Zdravím Vás,

chcel by som sa spýtať, mám taký problém s Puntom II. (roč. 2001), raz za čas ukáže kontrolu serva a prestane reagovať.
Sprevádza to samovoľné trasenie volantom keď je v rovnej polohe. Najprv som myslel, že to môže byť spôsobené nalomeným ramenom na prednej náprave, avšak, ramená, tlmiče som vymenil - aj geometriu dal urobiť, no výsledok stále rovnaký. Niekde som čítal o výmene oleja v serve, ale pokiaľ by bolo servo K.O., tak by vôbec nereagovalo od začiatku, či sa mýlim?

Ďakujem za každú radu a sorry, ale v starších témach som už nevládal hladať :-)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Často stačí preletovať spoje na relátkach, motor je za plastom pod volantom (pri lavom kolene)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Alebo vymeniť relátko...síce sa ťažšie zháňa lebo je to taký dosť nebežný typ aj tvarovo aj čo sa týka kontaktov rozmiestnenia a zapojenia, v bežných elektronicko-súčiastkových obchodoch ho nemávajú ale dá sa zohnať cez internet dakde som aj mal TYP zapísaný. Sú tam dve a odporúčam vymeniť obe ak sa to už robí a rozoberá pretože za mesiac môže skapať aj to druhé.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Punto II má elektro posilovač a je to typická chyba že prestáva fungovať... ak si to nevieš sám urobiť dám ti kontakt na jedného chalana ktorí to opravuje po Česko-Slovensku - je to taká pojazdná dielňa, robí to priamo na dohodnutom mieste.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Po facelifte uz je iny typ serva, ktory tymto netrpi a urcite obist autorizak,ktory meni v korunach za 20000 diely ::: bud si spravis sam, alebo ako predrecnik hovori je nato chlap, kontakt je aj na fiatfore
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkristian »

toto nerobia relatka ale snimac polohy volantu. myslim ze je sucastou tyce riadenia, takze to stoji peknu palku oproti hodnote vozidla :(
masak
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.06.2014 19:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa masak »

presne toto isté som mal pred 8 rokmi na svojom Punte. Je to určite snímač polohy volantu!!! Išiel som na fiat-club a tam som našiel kontakt na chalana, ktorý prišiel ku mne na dvor a za pol hoďku vymenil posilovač riadenia. Hovoril, že je to úplne normálna vec na tomto type fiata. Potom som na ňom ešte najazdil /až kým som ho nepredal/ viac ako 80000km a servo úple bez problémov!!!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Človek sa nesmie spoliehať na druhého ak to nie je nutné, lebo potom len nadáva kolko to stojí a ako sa to stále yebe

Ja som na fotrovom Punte vytiahol servo, prepájkoval som pôvodne spoje (relátka) a hotovo, nestálo to nič okrem práce a tiež to auto následne fungovalo ešte peknú dobu bez problému. Predal ho kvôli neslávnemu čerpadlu Lucas Epic

Každý aspon trochu zručný človek by sa mal vo vlastnom záujme pokúsiť o opravu, ked pomôže má 150€ vo vačku čo mi teda nepríde zrovna málo. Ked nepomôže potom nech rieši opravára
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných