Fiat Punto diesel - čerpadlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TOMTI
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 07.11.2007 13:56
Zdieľať na Facebook

Fiat Punto diesel - čerpadlo

Príspevok od používateľa TOMTI »

Vlastnim Fiat Punto 2,1.9,44kW, diesel,r.v.2000 a potrebujem pomoc ,chyba je v tom,že neviem naštartovat a svieti kontrolka motora,diagnostika bola-čerpadlo,samozrejme Lucas,je to vraj bežne u tychto motoroch,čital som čo treba vymenit,kde može byť chyba ešte...téma bola už aj tu párkrát rozobrata ale neprisiel som k nicomu,nieco take som tiez čital,že elektr.čerpadlo vymenit za mechanicke a pokoj,viete mi niekto pomoct,poradit?alebo iné riesenie,za kazdu pomoc vdaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladám že sa jedná o čerpadlo Lucas Epic.Ak by sa vec dostala do nerentability riešenia,je možnosť ho nahradiť čiste mechanickým čerpadlom z Renaulta 1.9D
Lucas sa zohnať dá v cene cca 100 e.- z istým časom na odskúšanie,je to otázka rentabilnosti
TOMTI
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 07.11.2007 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TOMTI »

Dakujem za odpoved.Elektriku odpojim a nasadit mechanicke cerpadlo s lankom,že?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Sa mi páči ako jednoducho to vidíš, asi ako keby si šiel meniť stierače
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne tak,až tak jednoduché to nie je.Odstavením počítača by sa stratili ostatné veci ktoré tiež do menežmentu motora patria.Teraz som to robil priatelovi na Xantii 1,9 Td a v tom momente treba riešiť teploty,čidlá,otáčky,immo,žhavenie,ventilácia a pod.Motor je síce už neskôr vďačný lebo mu stačí lanko plynu,ale ako ivko píše,zase až tak jednoduché to nie je,isté zásahy v káblovačke sú nutné.
Osobitná časť je nasadenie druhého čerpadla tj jeho načasovanie je nutné merať aby sedel predzápal,to tak troška treba zase poznať ako čerpadlo nasadiť a nastaviť napresno.
Je to len ako možnosť ak niet inej cesty.A je to určené len pre prípad keď si to majiteľ sám zvládne,lebo ako zakázka to presiahne cenu auta
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných