Fiat Punto Cabrio - leniva elektricka strecha

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kerbeus
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.04.2008 11:29
Zdieľať na Facebook

Fiat Punto Cabrio - leniva elektricka strecha

Príspevok od používateľa Kerbeus »

Zohnal som elektricku strechu na moje Punto. Kupoval, respektive bola mi skoro zadarmo darovana s tym, ze ide divne. Je to nastastie jednoduchy, takmer ciste mechanicky mechanizmus bez modernych kur.tiek. Ale teraz k veci. Streche sa nechce stahovat. Ako tak to ide, ale aby sa stiahla musim jej pomahat rukou a trva to aj 5 minut. Natiahnut sa natiahne, ale trva jej to strasne pomaly, tusim by to malo byt okolo 25 sekund, ale jej to trva cca minutu. Relatka su OK, motor je OK, cerpadlo precerpava kvapalinu, tak predpokladam ze bude OK, hydraulickej kvapaliny je tolko kolko ma byt a je na spravnych ryskach pri stiahnutej aj otvorenej streche. Hadice a ich spoje som zatial nepozeral, ale ak by bola tu chyba, tak to by mizla hydraulicka kvapalina. Moze byt problem v tej kvapaline? Ta strecha ma totizto 16 rokov a silne pochybujem, ze niekdo niekedy tu kvapalinu menil. Ono oficialne sa ani neda menit, len dolievat. Ta kvapalina ma byt zelena a to co je v nadrzke je cierne. Nastastie sa stale tato kvapalina vyraba a bezne predava. Alebo moze to cez hadice a pripadne mikrotrhlinky v nej ktore nie je bezne vidiet, pripadne cez mikrotrhlinky v spojoch "nasavat vzduch" a robit problem? Mechanizmus tej strechy obsahuje aj obdobu plynovych vzpier, len z boku ide do telesa tej vzpery hadicka a to co sposobuje stlacanie a roztlacanie vzpery je hydraulicka kvapalina, ale unavu tychto vzpier velmi nepredpokladam. To by asi nedokazalo udrzat strechu v polo otvorenom stave trebars aj po dna, ako to je aktualne mozne. Ono kompletny repas toho mechanizmu nevychadza draho, ale nechce sa mi do niecoho vrazat 50 euro bez toho aby som si bol isty ci to pojde.
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

čerpadlo netlačí poriadne
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak to ide celé na hydraulický pohon a motor je len aby ťahal čerpadlo, tak buď čerpadlo nedáva dostatočný tlak a je vybehané alebo je zle nastavený nejaký redukčný-poistný ventil a teda ten čo možno tam je ako ochrana pred veľkým tlakom ak je strecha v koncových polohách . Skúsil by som vymeniť tú kvapalinu, ak to nestojí majetok. Ak samozrejme samotná mechanika je bez problému a nieje to nejaké šprajcnuté a preto to ide celkovo ťažko....
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ako ti napisali a mozno je system zavzdusneny - to cerpadlo nedokaze tlacit vzduch
kina.peter
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.01.2010 00:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kina.peter »

zhaňam strechu na punto je poškodená poradíš?
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Aké ? to tvoje či ?
kina.peter
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.01.2010 00:39
Zdieľať na Facebook

strechu na fiat punto cabrio

Príspevok od používateľa kina.peter »

kina.peter napísal:zhaňam strechu na punto je poškodená poradíš?
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných