Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

hjundai napísal: 30.12.2023 18:52 Pocuj lakomec a to nie je lacnejsie to v lete vycapat ako kupovat dalsiu blbost? To kolko je v krovinoreze benzinu?
ALE OCO ma 50 krovinorezov blaznis vyliat 50L benzinu, :41c2: :41c2: a to aditivum stoji 3e
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa oco13 »

50 sice nie, ale ak máš doma čo i len 20 motorov tak to neustrážiš. Taká fréza na pne robí 2x za tri roky. Ak ju nechám na sucho zdegradujú a rozpadnú sa mi tesniace gumičky - lebo čína - namočené v palive držia. Už mám kvoli tomuto naradiu kupenú aj ultrazvukovú čističku -samozrejme od bratov z číny, ako je aj všetko naradie.
Benzínové štvortakty sú malina, oproti skladovaniu starých mechanických dieslov. K tým treba pekne štartovací vozík a mať suchý priestor s prístupom z oboch strán aby sa dali aspoň raz za čas preštartovať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

oco13 napísal: 30.12.2023 19:37 50 sice nie, ale ak máš doma čo i len 20 motorov tak to neustrážiš. Taká fréza na pne robí 2x za tri roky. Ak ju nechám na sucho zdegradujú a rozpadnú sa mi tesniace gumičky - lebo čína - namočené v palive držia. Už mám kvoli tomuto naradiu kupenú aj ultrazvukovú čističku -samozrejme od bratov z číny, ako je aj všetko naradie.
Benzínové štvortakty sú malina, oproti skladovaniu starých mechanických dieslov. K tým treba pekne štartovací vozík a mať suchý priestor s prístupom z oboch strán aby sa dali aspoň raz za čas preštartovať.
Aj do nafty mas aditivim do paliva . :41c2: :2f93: :3035:
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: fiat punto 1.2 44kw benzín

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

fzubaty napísal: 21.10.2023 20:32 Na zaciatok zmeras napatie. Ak ma 12,5V je predpoklad, ze je dobra.
12,5V NIE JE ZARUKA ZE JE DOBRA. Treba dat na zatazovy test. :41c2: :bye:
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ani ten nie je zarukou nicoho.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri nafte (starej ako to Punto) zbadám už podla poklesu napätia pri žhavení či bude točiť alebo nie. Mal som také Puntá dve alebo tri. Namiesto vypisovania po internete som to pustil dolu uličkou a ak nie na 3q tak na dvojke to proste zavrčalo. :3906:
Edit -Prochy - aditivum v nafte proste nefunguje, dokonca ani čisté aditivum v čerpadle, skapali a upchali sa mi vstreky. Celkom inak sa motory skladujú mechanikovi, ktorý im rozumie a inak sedliakovi čo ich vie akurát použiť, a naučil sa ich ako tak držať pri živote. Ale ako otrčím kopytá aj tak skončia v šrote :..:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

oco13 napísal: 30.12.2023 20:32 Pri nafte (starej ako to Punto) zbadám už podla poklesu napätia pri žhavení či bude točiť alebo nie. Mal som také Puntá dve alebo tri. Namiesto vypisovania po internete som to pustil dolu uličkou a ak nie na 3q tak na dvojke to proste zavrčalo. :3906:
Edit -Prochy - aditivum v nafte proste nefunguje, dokonca ani čisté aditivum v čerpadle, skapali a upchali sa mi vstreky. Celkom inak sa motory skladujú mechanikovi, ktorý im rozumie a inak sedliakovi čo ich vie akurát použiť, a naučil sa ich ako tak držať pri živote. Ale ako otrčím kopytá aj tak skončia v šrote :..:
OCO aspon netrep ze aditivum v nafte nefunguje, :40bd: :28b7: :2f93:

ano mas pravdu ked ho lejes ked uz mas problemy s motorom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa oco13 »

Píšem : aditivum v nafte nefunguje na uskladneie starých motorov - môžeš naliať aj svätenú vodu - ak motor necháš odložený viac ako 3 roky tak je po ňom :300f: :300f: Vyskúšané - najmenej 5 ich skončilo v šrote , kým som došiel na to že najlepšie uskladnenie je v pojazdnom aute. Ale mám aj na palete nejaké. :4012: (a tie pracne preštartovávam)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa leonNL »

YxoYpsilono napísal: 30.12.2023 18:11 Neviem ako to riešiť možno by niekto mohol poradiť ako v dnešnej dobe odstaviť na dlhšie benzíno
Tankovat do vsetkeho co ide na benzin, E5, teda 100-vku. Do aut, kosaciek a vsetkeho co mam a ide na benzin, tankujem vylucne len E5 benzin, EVO 100-vku na Slovnafte. V specializovanej predajni, kde som pred dvoma rokmi kupoval kosacku, a nie nebol to Mountfield ani Hornbach ci OBI, ale ozaj speci predajna so zahradnou technikou, mi servisak na otazku ako zazimovat kosacku, poradil jednoduchu vec, liat do toho 100-vku. Na jar, ziadny problem so startom ani s prevadzkou, aj napriek tomu ze ten benzin v nadrzi stal celu zimu. Ano, teraz sa tu rozbehne diskusia, ze 100oktan je len marketing, podobne ako drahsie pneu, a vlastne, vsetko drahsie je len marketing a zbytocne vyhodene peniaze. Len neviem potom, ked nasi stari otcovia sa ucili viacmenej na vlastnych chybach a vsetky porekadla a prislovia vychadzaju z ich dlhorocnych skusenosti a praxe, ako vzniklo medzi inymi napr prislovie: Nie sme taky bohati, aby sme mohli kupovat lacne veci…

A pre zadavatela: mal som benzinove auto, ktore bolo 8 mesiacov (od jesene do leta, cize cez zimu) odstavene na zahrade, na spalikoch, prikryte plachtou. Bol som v zahranici, letecky, a auto ostalo v zahrade… Po prilete, som ho dal dole zo spalikov, zalozil NOVU baterku, a nastartoval. Bolo to v case ked este nebol u nas benzin E10, cize cely cas tam bol “normalny” benzin. Baterku som preventivne kupil hned novu, zalozil, otocil klucom, a po asi 3-5 sekundach tocenia startera, nastartovalo.
Tak ako ti radili nado mnou, to ze si nabil povodnu staru baterku, vobec neznamena, ze ma potrebne napatie. Bolo by to skusit s novou baterkou, a ak nic, ist dalej po kabloch, pretoze ak ani “ťuk”, problem bude len a len niekde vo vedeni elektriky…
Naposledy upravil/-a leonNL v 31.12.2023 00:01, upravené celkom 1 krát.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa oco13 »

Leon - neviem či je tu na fore tá vedomosť , ale Husqarna a Stihl predávajú vlastné syntetické palivo skutočne bez biozložiek, v CZ stojí 90 - 110Kč liter. Na Slovensku som sa po ňom nezháňal, len na dovolenke s kamarátom sa mi pritrafilo, že to išiel kupovať a tak sme sa o tom bavili.
Brigss o tom svojom fuel-fit tvrdí že okrem odbúrania biozložky ešte pôsobí proti korozívne zlepšuje zápalnosť a bla bla bla ....... reklamných kecov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa leonNL »

Oco, ja som na tuto temu predebatoval s predajcom zahradnej techniky (v jednom velmi polnohospodarsky a lesnicky vytazenom kraji SK) snad dve hodiny. U nich v predajni sa tiez predavaju rozne aditiva do benzinov, no jeho odporucanie jednoznacne znelo, tankujte tam iba 100-vku, a na jar to s kludnym svedomim mozte nastartovat, bez toho aby ste na jesen vypustali nadrz atd…, s tym ze vam to celu sezonu pobezi bez problemov. A kedze aj do svojich aut tankujem len 100-vku, nemusel ma velmi presviedcat.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa tatkotom »

Pretože prémiové palivá sú viac a lepšie aditivované. Benzín je (až na malé výnimky) všetok z jedného zdroja, zhodný. Obsahuje len to, čo musí aby vydržal pár dní bez degradácie. Aditíva si dávajú jednotlivé predajné reťazce. Niektoré aj nič. Teda oba spôsoby sú vhodné pre dlhšie uskladnenie - prémiové palivo, aj overené aditívum.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
viktoralaura142
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21.10.2023 18:06
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa viktoralaura142 »

Chcem sa opýtať aká môže byť ešte chyba na aute ak som vymenil sviečky,palivový filter,baterku,benzín ale motor po otočení kľúča začne točiť ale aj tak nenaskočí?Ďakujem. :)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa fzubaty »

Pri startovani pozri diagnostikou otacky motora.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Punto 1.2 , 44kw benzín

Príspevok od používateľa tuninka »

Palivová pumpa pumpuje? Relé pumpy je dobré? Keď ste menili sviečky sú káble správne a poriadne nasunuté, indukčný modul je OK? Riadiaca jednotka je OK? Ako dlho si to skúšal pretáčať, pár ťukov, alebo do vybitia baterky?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marianko a 109 neregistrovaných