Fiat Grande Punto 1,9 JTD - vymena oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Fiat Grande Punto 1,9 JTD - vymena oleja

Príspevok od používateľa johny669 »

Dobry den chlapi,
potreboval by som vymenit olej a filtre vo Fiate grande punto 1,9 JTD 88KW, r.v. 2007, len neviem co tam ma ist a ci by nebolo dobre najprv aj nieco na precistenie motora, kedze neviem co tam bolo predtym. Viem, ze olej by tam mal ist selenia, len neviem aky. Pripajam aj vin: ZFA19900001285072
A este ci mi viete povedat, ci to ma DPF filter, alebo nie.
Auto som kupil pre manzelku a nebolo k nemu nic ziadna serv. knizka ani papiere. Hole bose! Ale motor ide pekne, rozbite nebolo, obuchane neni, napravy su pevne az prekvapivo absolutne nic nebucha, takze ta knizka ma neodradila. Malo by mat najazdene 176000, ale kto vie.
Manzelka bude chodit kratsie trasy, takze treba tomu prisposobit aj viskozitu oleja?
Dakujem
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Ahoj, asi tak dlho ako si pisal prispevok Ti bude trvat zistit cez google aky olej mas dat do Tvojho auta. Zadaj " mazaci plan " a tam velmi rychlo cez rozne stranky zistiš čo tam mas dat. Može tam ist aj Selenia, aj hocičo ine. Len aby si dodržal špecifikaciu danu vyrobcom. Nie len 5 W 30, ale aj presnu špecifikaciu. To zistiš v tom mazacom plane, podla toho aku značku oleja tam chces dat . Ak si nebudes vediet rady, napis mi SS, poradim Ti kde kupujem ja.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

No ved ja som do tych planov pozeral a kazda znacka mi vyhodi inu specifikaciu.. niekde 0W-30, inde 5w-30 niekde 5W-40.. a zalezi to aj podla toho, ci to auto ma dpf a to neviem.. neda sa to zistit podla vin cisla?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Viac ako to čo tam patrí zistuj čo sa tam reálne dávalo,nejakého majiteľa to predsa malo.To je dôležiejšie sto ráz než vediať čo tam ísť má.si v bode kde sa dá urobiť velká chyba.Ak to nezistíš,choď aspoň na prvú výmenu k ozaj skúsenému mechanikovi.Ten má šancu z množstva vecí zistiť takmer na 100% čo používané bolo a dá ti aj odraz čo používať ´dalej.Ja doporučujem ostať pri značke selénia,ale zisti si čo sa používalo.
Auto bude jazdené v nevýdnom režime,preto najneskôr k výročiu 200 tis daj úplne vyčistiť EGR aj celé sanie.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Mám presne ten istý motor a už cca 100 000km čo auto mam davam Seleniu Wide Range 5w 40 a mám aj Dpf-ko,origo knižka píše 5w 30.čo sa týka toho Dpf-ka ani nie aztak ten olej je preňho dôležitý (ci 5w-30 alebo 40) ako samotný štýl jazdy s DPF.Ja mesto nejazdim a už vôbec nie 3-4 km useky(toto ti zabije Dpf,EGR,zasvini celé sanie,zlikviduje turbo...atd).Čo sa týka toho Dpf-ka otvor kapotu,na štítku vedla motora mas vyrazené číslo napr.0,51-znamena prítomný DPF,ak tam nájdeš číslo napr.1,05 Dpf to mať nebude(záleží od koho si auto kupoval a či tam to DPF-ko aj vobec bude ci ho už niekto pred tebou nevykutral),inac ak to čistene nebolo,tak ta to nemynie,myslim sanie,Egr,klapka..
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných