Fiat Grande Punto T-Jet

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

IwoTN
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Fiat Grande Punto T-Jet

Príspevok od používateľa IwoTN »

Zdravím páni, po roku aj niečo sa na Vás opäť obraciam s prosbou o info a skúsenosti.

Ako začať, pre rokom aj niečo som si kúpil Grande Punto ( 1,9JTD, 88kW, jazdenka, cez 150tkm, 2006 ), autíčko slúžilo aj slúži celkom k spokojnosti, veľkosť na moje využitie vyhovuje (väčšinou sám, max. +1 osoba, vzadu niekto sedel zatiaľ asi 5-6x) no čo mi vyhovuje menej je motor (spotreba priemer okolo 5,3 a to moc nešetrím ale začal som jazdiť prevažne krátke trasy až tak, že vypínam skoro studený motor) a preto zvažujem zmenu za benzín - takisto Grande Punto prípadne Punto Evo, kľudne aj 3-dv., s motorom 1,4 (70-77kW alebo tak nejak) prípadne 1,4 T-Jet (88kW), ak by motyka vystrelila nebránim sa ani Abarthu ale... :189:

Okej ale o čo mi ide:

Chlapi aký je Váš názor na motory hlavne 1,4 T-Jet? Pri tej atmosfére 1,4 moc není asi čo rozoberať ale skôr mi ide o spoľahlivosť oturbenej verzie. Že sa spotrebou nevyrovnám je mi jasné a to neriešim, ale odpadávajú mi náklady na dvojhmotu, preťaženú prednú nápravu, vstreky atď atď..

Prípadne keby sa tu ukáže nejaký majiteľ Abarthu tiež by som nepohrdol informáciami o tejto kráse, že je to komplikovanejšie so servisom (tuším až v Prahe), "moc tvrdé" a podobne viem ale celkovo spoľahlivosť + ceny dielov - či sa moc líšia od bežných T-Jetov alebo je to také isté...

Za Vaše názory a skúsenosti ďakujem, keby treba ešte nejaké info, rád doplním. :)

Ivan
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Tjetu sa neboj, nejsu zname ziadne motoricke problemy, jedine ma malu napln oleja a pocitaj, ze 30000 interval je :::, bezne zobere deci na 1000 aj novy :41c2:

aby si sa neprekvapil, Tjet v brave ma dvojhmotu :), na co sa preventivne priprav je prevodovka...M32 do GM sa zvykne montovat do tychto aut...pohladaj si na webe

co sa tyka atmosfery, jak hovoris neni moc o com, jedine bych sa osobne nehrabal do starjet motorizacie, co ma podla mna zbytocne komplikacie, EGR, variabilitu na vacke, tusim aj twinport v sani a podla mna to nestoji zato mat v aute...radsej Tjeta, alebo obycajny 8ventil...osobne by som sa nehambil kupit 1,2 8V to je motor bezproblemu, legendarny :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Dvojhmotu dnes už výrobcovia dávajú do viacerých áut s benzínovými motormi. Veľmi by som sa toho nebál ani pri jazdenke, pretože spôsob jazdy na benzíne sa značne líši od jazdy na tdi a nie je tam až také riziko podtáčania, ako u diesla...
Tak isto priebeh krútiaceho momentu u benziňákov je viacmenej lineárny a dostupný v širšom spektre otáčok, takže žiaden skokový nárast a pokles, a z toho vyplývajúce negatíva sa nekonajú...:).
Vstreky na b kúpiš za zlomok ceny u d, takže úspora bude v tomto ohľade značná.

BTW: práve som si pozrel ceny bežných ND na abartha a pre mňa príjemné prekvapenie. Ceny, ako na bežný mainstream, takže v tomto ohľade sa nemusíš báť...;-)
carlosMT
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 23.09.2007 15:27
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carlosMT »

bajo777 napísal:osobne by som sa nehambil kupit 1,2 8V to je motor bezproblemu, legendarny :)
ee. Tento motor nie. Jazdil som na tom a to je utrpenie, zvlášť keď presadneš z dieslu. Toto vôbec neťahá je to fakt len núdzovka.
IwoTN
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.09.2009 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IwoTN »

Tak páni, ďakujem za vaše reakcie. Akutálne je moje GP na diely u nového majiteľa po "totálke"... Menší škrt cez rozpočet takže s ďalším musím trochu počkať... ale hlavne že sa nikomu nič nestalo... :300f:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

asponze tak, krabica splnila svoje poslanie, posadka prezila :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných