Fiat Grande Punto - pukajuce pružiny

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

foxocs
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.06.2016 10:14
Zdieľať na Facebook

Fiat Grande Punto - pukajuce pružiny

Príspevok od používateľa foxocs »

Ahojte. Prechádzal som s mojim Grande Puntom zo športového podvozku na normálny. Pružiny a tlmiče som dal monroe mala by to byt jedna rada z tých najmaksich. Problem je v tom ze na mieste ked točím volantom počuť take jemne pukanie, z vizuálneho hladiska vidno ze pružiny ako keby sa zasekavali a pohli proste nejdú plynulo, to iste na dotyk. Preto by ma zaujimalo kde môže byt problem ? Uloženia , tlmiče , pružiny mi ešte raz kontroloval v druhom servise a sedia na moje auto. Jediná vec ktorú som nemenil je tanier pružiny môže to byt ze ten pôvodný bol iny? Lebo tie sportove pružiny boli tam pri vrchu tensie. Za každú radu dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je jedno či je to chyba montáže alebo sú vadné axiálne ložiská,na jednom či oboch tlmičoch,proste seká v v ložisku.Je to dosť nepochopitelné pretože tlmič sa pri montáži najprv hore uchytí a tak je logické že sa volnosť točenie hneď overuje ešte pre spojením z nábojom.Odfláknutá robota.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

PREMAZAŤ !!!

a nebude nič pukať lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môžeš premázať akurát makový prd.Aby si sa k premazaniu vôbec dostal musíš demontovať pružinu,a ak už demontovaná je, tak ju rovno vymeníš za pár halierov.Výmenu potrebuje pre vytlačenie ložiskových krúžkov od guličiek,vazelina to neopraví.Kto to má v ruke pri výmene pružiny a neskontroluje si ložisko,robí to dva krát,cigánska robota
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cviro...to som musel oceniť palcom.Bože čo ja už som sa nanaprával vecí po opravách googlistov a jutubárov.Keď mi to ešte aj povedia...vyzeralo to také lahké !,ale všetko je vždy brnkačka,ak to vieš
foxocs
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.06.2016 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxocs »

V prvom rade díky za odpovede. Ale na chybu serva to teda nevyzerá keď tie pružiny mechanicky sekajú no nevadí :D ...

A je to vôbec možné aby tie ložiská boli na oboch stranách vadné? Ešte som si priplatil za tie skoro najdrahšie ....

Takže tanierom to byť spôsobené určite nemôže? :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní