Fiat Grande Punto - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Fiat Grande Punto - neštartuje

Príspevok od používateľa koumi »

Dobrý deň, máte nejaké skúsenosti ohľadom spínačky na Fiat Grande Punto? Je to r.v. 2008, 1.9 JTD, pri štartovaní to zvyklo kedysi občas blbnúť, ale teraz nejde vôbec natočiť... Na aute jazdí moja mama, keď som sa dnes na to išiel pozrieť, začal som štartovať, motor pretočilo, asi na pol sekundu, ale hneď prestalo ako keby to niekde stratilo kontakt, potom asi 10x kľúč do štartovacej polohy, nič hluché, 11x zase na chvíľu pretočilo a potom som to vzdal, skúšal som aj autom hýbať so zaradenou rýchlosťou či to nebude v štartéri, neviem či sa to dá takto zistiť, ale to nepomohlo... Baterka je tam nová, to pretočenie bolo také rezké, nie ako keď baterka končí, takže v tom to určite nebude... Takže spínačka? Asi bude z dvoch častí, na ktorú sa treba zamerať?

Ďakujem
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Neviem či štartér odišiel, ale pretočí, mne to príde tak, ako keby som počas točenia motorom naschvál pustil kľúč kým to ešte nenaskočí... ten štartér by sa tiež mal dať nejako vyskúšať napriamo nie? Len auto je nepojazdné na parkovisku a neviem ani kde to má štartér, či sa tam niekto dostane, alebo ako, keďže je to zospodu zadeklované...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

asi to starter nebude, nepises, ci spinacka zostava v motorovej polohe funkcna a nejde len startovacia - ak je to tak, tak rozobrat spinacku a doporucoval by som radsej vymenit celu. Inak este byva taka zapeklita chyba, co sa prejavi takto, ako pises - uplne vylamane zily v plus kabli tesne od baterky - treba ho potom skratit, ale to by si mal nechat autoelektrikarovi.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kontakt v spínačke zvyčajne zopneplusku do cievky relé , ktorého kontakty privedú zas plusku na vysúvaciu cievku na štartéri . Tá potom vysunie pastorok do záberu a zopne silové kontakty ktoré pripoja silovú plusku od baterky . Takže treba vylučovať čo je OK a kde už nieje dobrý kontakt. Prípadne vyšetriť aj kostrenia .
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Kedze je zospodu zadeklovane a vyrobca nedodal srobovak, obrat sa na servis...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Jaaaj Bajo, auto pôjde tak či tak do servisu, ja by som sa do toho nekafral keď to neni moja parketa, ja len či sa dá takto vylúčiť či to je štartér aj na parkovisku... radšej keby si vedel povedať čo na tých črepoch odchádza...

A keby aj sa to tak dalo overiť na parkovisku, a naskočí to, tak nemusím riešiť odťah do toho servisu a bude to jasné ešte pred tým... Píšem že sa jedná o mamine auto a aj keď mi to preplatí, chcem jej čo najviac ušetriť keď už tak...

Ďaľší príklad, keď mi zdochol štartér na Jumpri, zavolal som si mechanika priamo na parkovisko, aby to vyskúšal, ale nemusel sa plaziť pod autom aby dával dekle dole lebo pod polkou motora ani nie sú, a ďaľšia vec, Jumper má o dosť väčšiu svetlú výšku...

Takže keď mi to dojdeš pozrieť na parkovisko, a určíš diagnózu, rád to dám k tebe do servisu, ak máš............ :3906:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Nemam servis, len tak tu podpichujem :), zaujalo ma, ze taka blbost jak kryt pod motorom ta zastavila...

Inac na mojich crepoch, alias fiatoch co som mal, bol problem 1x so starterom, bol to fiat rv 1988 lol, isiel vybrat vrchom a nevysuval pastorok, lebo vidlicka bola skladana z plechov a ohla sa kvoli zalepenej hriadeli pastorku, bol tam prilis velky treci odpor..., riesenie bolo ocistit ten bordel a slapal ako novy :), samozrejme to neni tvoj pripad, lebo ze toci naprazdno a nie motorom pozna aj skoro hluchy jak som ja...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na štartér máš privedené jeden hrubý silový vodič a jeden tenký ktorý prichádza od spínačky.Nutne sa musíš dostať k tomu tenkému.Ak sa podarí priviesť kusom káblika z plusu baterky elektriku na ten tenký na štartéry,máš to vyhraté pretože tak uvedieš štarter do pohybu napriamo mimo spínacej skrinky.Tj dáš len zapalovanie a štartovať budeš pomocou toho káblika spojením tých dvoch bodov.Klasicky to urobí spinačka,teraz musíš umelo urobiť ty napriamo
Z tohoto dôvodu sa nosí v kufry 1 m kábliku vždy pre podobné prípady
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Presne toto sa mi stalo, raz v nedelu 150 km od domu, pridem k autu, otocim klucikom a nic. Servisy zatvorene, auto tahat domov daleko, esteže som mal v kufri nejake take somarinky ako kombinacky , srobovak a kabel. Nasiel som tenky kabel ku starteru, precvikol, pritiahol 12V od baterky a nastartovalo.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Logicky to je spravne, hlavne u chrchlakov, rapotakov, traktoroveho typu lol unava materialu si svoju cestu najde vsade...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A ak prdne vysúvacia cievka na štartéri tak ešte vždy sa s tým dá vybabrať, že natvrdo na nej prepojiť silové plusky niečim ako šroubovák alebo nejaký kľúč 17-19 a pod....zväčša to na druhý-tretí krát vysunie pastorok aj zotrvačnosťou a dá sa tak naštartovať....ale zas dostáva dosť kapky ozubenie. Ale čo už vždy lepšie prísť po vlastnej osi jak zháňať odťah .
skoro
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2011 07:18
Zdieľať na Facebook

Riesenie!

Príspevok od používateľa skoro »

Auto startuje RJ pre to vam to odpaja..
Odneste auto do FIATU
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných