Fiat Ducato - výber zimných gúm

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato - výber zimných gúm

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

Zdravím Vás, vyberám zimné gumy na ducato o rozmeroch 215/70/15C.
Pri prezeraní rôznych stránok som ostal prekvapený z cenových rozdielov napr. Matador, ceny od 60e za kus a taký Michelin, od 120e za kus. Je mi jasné, že kvalita Michelinu bude o niečo lepšia, ale cenový rozdiel je raz taký! Je to naozaj také citelné, či už správanie na mokrej vozovke, záber na snehu, kilometrový nábeh a trvácnosť gumy, že guma Michelin je raz taká drahá ako Matador? Zaujímajú ma najmä názory ľudí, čo vlastnia Ducato, Boxer, Jumper atd. Známi mi vravel, že Michelin je úplná špička, že vydrží dva krát toľko čo Matador. Ale bol to len jeden človek, takže by som chcel vedieť viac názorov. Ďakujem za každý komentár k veci.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Michelin je lepší priemer na všetko (sucho , dažd , sneh . . ) ale na výdrž pneu je to najlepšie.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ja osobne pozerám a kupujem gumy (na zimu) čo najlacnejšie a najlepšie na vodu... Aj tak 50% zimy je na vode, 10% na snehu, 5% na ľade a 35% na suchu.
P.S. - tým najlacnejším nemyslím protektory a podobné čínske srandy. :)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Osobne sa prikláňam k názoru od tomketa, ak by ti napríklad Micheliny vydržali 2 x toľko ako hoci Matadory a zároveň by boli 2 x tak drahé, tak myslím že je jednoznačne lepšie riešenie si kúpiť za tú dobu 2 x nové lacnejšie pneumatiky, ako dojazďovať dlhšiu dobu drahšie pneumatiky s dlhšou výdržou, keď už pri zjazdení dezénu pod cca 6 mm sú vlastnosti pneumatiky výrazne horšie, zvlášť na vode a snehovej kaši.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Nic proti lacnym gumam, pokial nejsu cinske, osobne ale Rosinovcov pokladam za cistokrvnych cinanov...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ved ja sa nezastávam matadoru, sám som si pred pár rokmi kúpil 2 x za sebou matador gumy rôzneho modelu aj rozmeru a na druhý rok boli obe na bokoch popraskané.
Tak tým pre mňa matador skončil, ale ako tu na fóre sledujem, je dosť ľudí čo im matadorky vyhovujú, takže asi má aj táto značka nárok byť na svete.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Sietovy rozpad som uz tiez osobne videl prvomontaz skoda-matador prima presne...a taky stav len na puchovskej, nahoda ?
To neni fer hra, ked maju taketo problemy...ked sa polovicno lacna guma 2xrychlejsie dere, to mi vobec nevadi, pokial inac funguje jak treba
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja sa Matadoriek vždy zastanem a na zimu sú super ja už ani iné neriesim mam zadný nahon a nemavam žiadne problémy na jar som kúpil letné a po naj.10 tis. km uplna spokojnost zodrate caa 1.5 mm píšem o pouzivani na osobnom aute takže za cenu za akú sa dajú kúpiť sú dosť dobre
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Ahoj mám na Expertovi C-éčkové Micheliny už druhú zimu ten rozmer ako ty a gumy ako nové,kuriéry ich používajú na obrovké km,keď sa zoderú určite kúpim zase micheliny.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na zimu treba davat len lacne gumy.aj tak su cesty rozbite v snehu nevidiet obrubniky a ak ju rozsekas tak kupis novu zase lacno.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Priateľka má na felde Matador Sibír Snow a nevie si vynachváliť. Ja má Suzuki sx4 Sava Eskimo a taktiež maximalna spokojnosť. Teraz budú mať 3rok a sú ako nové. Ani popraskanie nieje vidno. Absolvovali už somnou okolo 50 000a fakt je to super. Budú somnou poslednú zimu a na bazpsi si nájdu nového majiteľa. ;) Chodíme lyžovať, martinky, zverovka...A nikdy som nemal problrm vist bez reťazí. Len som hodil 4x4. Takže asi tak. Fakt by som nespekuloval nad niečím extra. Ušetrí peniaze a skôr navoskuj auto, a počas zimy vystriekavaj podvozok za ne.

Mimo temy- doteraz som mal zimné 16ky na elektronoch (origo Suzuki 5lucove) a idem ich predať a dať obyč plechace... 1.výhoda nemusím vyťahovať sneh z bŕzd resp z tých dier. 2....dosť podstatná boli sme vo švajčiarsku(ako každý rok) lyžovať a boli fakt kruté mrazy. Typek trafil dieru a normálne rozstrelil elektron a spravil totalku s autom. Po diskusii so známym radšej ohnem plechac, než si nechám odfajcit komplet elektrón. ;)
Naposledy upravil/-a tomket11 v 01.10.2015 18:58, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Hentie savy som mal a velka spokojnost :), keby ich mali ked som kupoval, mal by som ich miesto GY UG...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A co sa ti nepacilo na zimnych Goodyear UltraGrip???
Ja som mal 8-micky a strasne, ale strasne som bol sklamany z jejich zivotnosti. Jazdne vlastnosto boli vsak OK, ale este nikdy som nezodral pneu behom piatich mesiacov, jedine tieto.
Za mna jednoznacne zatial vedu zimne Michelin. Mozno nie su vzdy v testoch na prvej priecke, avsak jejich vyvazene vlastnosti a hlavne vydrz ich robia skutocne vynikajucimi pneu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nieze nepacilo, ja ich stale mam a hraju, ale mohol som mat dobre gumy za lacnejsie :), nemam 8micky, ale 7+

co sa tyka letnych, tak ked doderiem conti, tiez idem do michelinov energy, mal som ich 2x na aute a panecku z tych snad ani neubuda :3906:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mho... Neviem. Z terajsich Michelin Primacy HP som tak trochu sklamany. Myslim, ze zmes je asi dost tvrda, na mokrej to neni ono. Myslim, ze sa tak hnat koli kilometrovej zivotnosti na ukor bezpecnosti nemusim. A pritom v testoch su skvele, tak nechapem. Dunlop SP Sport Bluresponse boli na to ovela lepsie.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných