Fiat Ducato - peľový , kabínový filter

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato - peľový , kabínový filter

Príspevok od používateľa cobo77 »

Otázočka, auto som dal do servisu vymeniť všetky filtre a samozrejeme olej a chlapík povedal že tam nie je kabínový filter, nechce sa mi to veriť a či má zmysel ho hľadať pod plastovou lištou ako sú stierače,pozeral som na obrázok ,ktorý bol priložený ku kabínovému filtru,DUCATO, r.v. 2004, kód motora 8140,43.s/ 2,8 jtd dakujem
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby to nevyzeralo že schvalujem počínanie servisáka,ja iba pár vecí vysvetlím prečo to neurobil.
Na stierače sťahováčik,musel by v dielni byť.Nemusí.Vyrobcovia milujú idiotizmy ako plastové príchytky krycích plastov,ktoré sa lámu (v chlade obzvlášť) a čo teraz ? Nedať nič alebo počkať kým prídu objednané ?! To ešte treba ísť objednať,polhodinu hladať v počítači,čas,cesta (dvakrát)
Vyhádzať tonu bordelu,hnilého lístia z tej komory,často nejde inak ako vyfúkať tlakovým vzduchom.Dielňa ako chliev,upratovačka ste vy.
Ja ho vonkoncom neospravedlňujem,len tá minca má dve strany
V autorizáku ide servisná hodina v hodnote celodennej mzdy toho chlápka.Ale rozhodne nemal klamať že tam žiadny nie je.Mal to urobiť a zaúčtovať si ten čas presne ako by robil čokoľvek iné,a na prípadné riziko polámania sponiek (v zime) upozorniť. On sa tomu všetkému vyhol trochu hlúpo klamstvom
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

všeobecne autá bez klímy nemajú peľové - kabínové filtre... ak máte klímu má tam byť aj filter...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Sú aj výnimky...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

hjundai napísal:všeobecne autá bez klímy nemajú peľové - kabínové filtre... ak máte klímu má tam byť aj filter...
Ak sa bavíme o Škode 120 a o Lade 1500, tak máš pravdu.
Vo všetkých ostatných prípadoch, keď je auto mladšie ako Brežňev, tak nie :40bd:.
Ak neveríš, skús sa pozrieť náhodným výberom do nejakého elektronického katalógu...
Ja som vo všetkých autách, kde som menil filtre a mali rok výroby >1995 a nemali klímu, peľový filter našiel. Väčšinou bol ešte z fabriky, aj keď auto malo 10 a viac rokov.
Asi to bolo zapríčinené tým, že
a) mechanici vraveli, že tam peľový filter nie je
b) povedali, že to vymenili - aj to potom náležite zaúčtovali
c) neboli vymené, lebo všeobecne autá bez klímy nemajú peľové - kabínové filtre...
:3906:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Neviem.... punto II bez klimy nemá pelový filter.... a aj v tom návode od Filtronu je uvedené Ak má klímu....
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Tak Punto asi bude výnimka potvrdzujúca pravidlo.
Pri všetkých autách, ktoré som riešil, som mal k zvoleniu dve možnosti: peľový filter pre vozidlá s klimatizáciou a bez klimatizácie. Líšili sa rozmerovo, ale peľový filter bol u oboch...:)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Carismu si ale v servise asi nemal, že? :-)
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Nemám servis. Len sem-tam pomôžem rodine a kamarátom. Aké je ich prekvapenie, keď im vytiahnem peľové filtre a na nich vrstva sajrajtu.
Dával som tu aj fotky, že ako sa menia filtre v servise.
Vzduchové max oklepú a dajú späť...
A palivové nemenia snáď nikdy.
Keby autá vedeli rozprávať... :41c2:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Raven : začnem vyrátavať?? Fiesta , Saxo ,Inca , Caddy , Clio ,Golf3, Punto, Bravo, a tak ďalej . Všetko soc. edition ale tie autá fyzicky tie filtre nemali , only oil a air. A viem to preto lebo som ich "triedil" na použitelné súčiastky a odpad. Čiže nie že som ho nenašiel . Ducato je dodávka a tie už naozaj nemajú nič navyše, velakrát ani to čo treba :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Oco
Mne tiež prešlo dosť social edition áut. Staré polo a cordoba zpred milénia, jedničkový megane, staré jimny, jedničková octavia, Nebola v nich klíma, ba ani abs, či posilovač riadenia. Ale stále sa v nich ten peľový filter našiel...:)
Btw: v ince je pelovy tak isto vpredu vpravo pod plastom stieračov v plastovom rámiku, ako na cordobe, ibize, pole, proste máš to tam. Mení sa len papier. Stojí 5€.
Rozmery 280mmx206mmx24mm. Kupoval som ich od Knechtu na mraky.
Tie autá nemali klímu, centrál, nič, len tú poondiatu papierovú harmoniku pri ventilátore...:)
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

oco13 napísal:Raven : začnem vyrátavať?? Fiesta , Saxo ,Inca , Caddy , Clio ,Golf3, Punto, Bravo, a tak ďalej . Všetko soc. edition ale tie autá fyzicky tie filtre nemali , only oil a air. A viem to preto lebo som ich "triedil" na použitelné súčiastky a odpad. Čiže nie že som ho nenašiel . Ducato je dodávka a tie už naozaj nemajú nič navyše, velakrát ani to čo treba :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
NETREP BLBOSTI. :40bd: :d :D GOLF3 MAL PELOVY FILTER. :41c2: :41c2:

http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1005k.pdf
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

lakinooo: :40bd: :d :D Nic neposielaj!!!

Kazdy den pocuvam ved som to cital na INTERNETE!!!

vid priklad oco 13 a jeho tvrdenie ze GOLF3 nema pelovy filter!!!!! :40bd: :d :D

Minule ma tiez jeden osobne pri jeho aute presviedcal ze nema pelovy filter ale okna sa zahmlievaju z vnutra.

:41c2: :41c2: :40bd: :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano chlapci určite každý rakušan alebo nemec čo predáva búračku z nej vyberie pelový filter. Velmi dobré uvažovanie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných