Fiat Ducato - GO motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa peto. »

Ahojte, viete mi poradit niekoho kto robi GO motora? Jedna sa o Fiat Ducato, rv 2008, 2.3, 88kW. Treba robit komplet motor, pravdepodobne je zlomeny ventil vo valci. Som z Presova tak najlepsie niekde tu na vychode. Dakujem za tipy, kludne aj do spravy aby tu nebola reklama. Dakujem. Peto
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Ducato GO motora

Príspevok od používateľa ivko1 »

Je to bežná oprava s akou sa stretne každá dielna.
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Re: Ducato GO motora

Príspevok od používateľa peto. »

Ano, to je pravda. Otazka je, ktora to aj urobi ako ma 😉
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa seven549 »

nerobi to ani jedna skusena dielna na vychode.vacsinou sa beru cele motory z polska alebo sa tam posielaju veci na opravu.

su garaznici sukromnici co to robia no davaju si nacas aj 2 tyzdne jedno auto a ceny su od 2500 euro s tym ze je vsetko v aute

na go motora ti treba prebrusit brusit valce a ak je ovalita narusena musi sa vrtat nanovo k tomu treba uz aj druhe piesty.klukovy hriadel treba zrovnat plochy na klzne loziska ojnic.a to vsetko potrebuje masiny.take nieco nema ziaden autoservis.

hlavy valcov robia v kosiciach ale nezvaraju.zvaraci im odisli do zahranicia.v presove je jeden co zvara hlavy valcov ma aj pec.a obe firmy robia len hlavy valcov.ziadne rozoberania a skladania motorov nerobia.
-
casy ked sa rozoberali motory v kazdej dielni ako v 80-90 rokoch su uz prec.a aj mechanikov uz coskoro nebude.dnes sa vsetko meni na obchodnika s dielmi.viac to vynasa a ruky su ciste.

go motora musel by si tu pracu mechanikovi zaplatit + diely a spotrebak na masiny ktore by to vsetko robili.stalo by to viac ako 3x druhy jazdeny motor.

zase go nieje ako go.zavisi aj od kvality dielov.napr 4 valec tam su ceny origo dielov 1000 euro len na blok motora.preto sa oplati napr na skodu 1.4tsi kupit novy blok za 1600 euro.oprava hlavy valcov 400 euro a je to dokopy 2000 euro+mechanik co to bude rozoberat a skladat + tesnenia a dalsie veci.poriadna go motora od 2500ecok.

z polska idu motory od 350 do 1000 euro.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Uzavrel sa bludný kruh.Pracovisko kde bola vyvrtavačka valcov a brúsili sa klukovky mali stále menej a menej práce.Nejakú dobu sa dvíhajú ceny aby dielňa vyžila.To spôsobuje ďalší odliv záujemcov pretože koncový zákazník chce opravu najlepšie zadarmo,a neakceptuje náklady dielne ktorá GO robí plus náklady špecializovaného pracoviska.A tak skončili sústružnícke pracoviská,brúsiarne aj všetko to čo nutné k vrcholným prácam čo Go určite je.
A tak ide SVK do kytek,a profituje poliak lebo navláči všetko z celej EU a štátny aparát mu nepodráža nohy ako tu.Oni zarábajú,my krkáme pre vlastnú hlúposť. Ja som po 5 rokoch nečinnosti (nedostatok práce) pre rovnaciu stolicu jedného dňa zobral obrovský korboflex a nasekal ju kusy a to samé urobili všetci na okolí.Zvolili sme si asi najväčších debilov sveta aby riadili,tak riadia.Od 10 ku 5,tento národ sa aj tak neprebudí skôr než neuvidí vrchnák truhly
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak určite,pre ťažkých mysliteľov ryba smrdí od chvosta.Skús niečo z vlastnej hlavy prv než napíšeš sprostosť že pracujúci dôchodca má na svedomí úroveň štátu.Naháňa sa v tej tvojej gebuli aj iné ako hlúposti a zlomyselnosi ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico toto by platilo vo Švedsku, Finsku, Norsku vo všetkých severských štátoch kde je učasť na volbách povinná a neúčasť trestaná vysokou pokutou až 2t eur. Tak je to spravne, lebo neučasť na volbách skresluje ich výsledok a vlastne je to marenie štatnej moci.
U nás malá skupinka idiotov zhovadí ďalších pár rokov aj tým ostatným obyvatelom.
Ak by mali byť volby objektívne, tak by v nich okrem lístkov kandidatov a stran, musel byť aj lístok s textom - nechcem žiadneho z ponúknutých idiotov. Ak by väčšina volila túto volbu tak poslanec by nebol volený zástupca, ale bežný zamestnanec. Tým pádom by zákony tvorili právnici s dokladovatelným vzdelaním a nie inštalateri, kuchári a multioteckovia. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa oco13 »

to sa nedá deliť na múdrejší a hlúpejší, tak to určite nie je. Možno by sa to dalo rozdeliť na dúfajúci (oklamaní) a rezignovaní.
Nech to nazveš akokolvek, volebný systém je zlý, lebo je neschopný vyjadriť názor aspoň 95% obyvatelstva.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa srtdemon »

Prosim ta netrep. Ti co svoj nazor vyjadrit chcu ho vyjadria, ti co nechcu nech drzia hubu a suchaju nohami.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa oco13 »

Ty si ho vyjadril :300f:
ja som tým chcel povedať, že ak má loďka plávať tak musia veslovať všetci, nielen tí čo chcú. Potom majú všetci aj nárok povedať kam budú plávať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa srtdemon »

Analogiou z tvojho prispevku plati co som napisal.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Netuším ktorý mechanik by ako hlupák mal v dielni horizontku, brusku na hlavu a podobne stroje . Kedy by stihol opravovať autá ? Na to sú podľa mňa nastrojari Sústružníci a ja poznám na okoli hneď 3dielne jedna je síce v HU ale je . Tak isto automechanik nemá riešiť karosérie pretože je na to autoklampiar ktorý sa na to špecializuje ,poznám jednu v okolí čo to robí ,má stolicu ktorú nerozsekal bruskou a robí aj vážne opravy karosérií. A má to zaplatené a má veľa zákazníkov tak isto ako aj dielne kde brúsia hlavy a robia vybrusy . Lenže tieto dielne sa nazaoberaju montovanim dielov do áut ale motormi a podobne . A nezabúdajte zákazník povie čo chce a keď mu niekto ponúkne jazdeny motor za lepšiu cenu ako je oprava tak je to len čisto na ňom čo si zvolí a verte či nie je ešte dosť zákazníkov čo si zvolia GO vlastného motora ,prevodovky a podobne . Chodím po tých dielňach stále keď niečo treba do traktora , bagra a ak má poprosila kamaráti veľmi rád sa v tých dielňach zastavím a pozdravím známe tváre a prehodíme reč . Zatiaľ má každý kvantum roboty a niečo im nosím aj z Nemecka na vybrusy opravy . Pre zadávateľa troška som odpbehol od témy ale je to na tebe čo si zvolia či druhý jazdeny motor alebo dielňu v tvojom okolí čo by ti to urobila , len tá dielňa musí chcieť to urobiť a mať kontakt na druhú dielňu čo im urobia vybrusy a podobne
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal: 28.07.2022 21:12 ešte dosť zákazníkov čo si zvolia GO vlastného motora ,prevodovky a podobne .
aj ja som taky zakaznik ale nieje nas tolko aby uzivili vsetkych.preto tych dielni je len par na celom sk.

a ak clovek robi za 800 - 1000 hrubeho tak si da radsej druhy jazdeny motor ako platit za poriadnu go motora 2500 euro so vsetkym.demontaz go motora a montaz.

tolko ma stalo spravit motor u stareho obycajneho bmw coupe E36 motor R6 u garaznika na vesnici ktory robi len bmw.bolo to pred asi cca 7 rokmi.netusim ako a z coho to skladal pretoze vela veci slo novych aj piesty len mi povedal ze kluka vacky ostali povodne valce sa vrtali hlava sa repasovala dal na to zaruku 2 roky bez obmedzenia km.po 80 000km to stale bezi ako nove emisna na jednicku motor nezadymi.

bol som sa pytat na novy motor v bmw cena 3300euro.dorucenie do 5 dni na palete.bez nicoho len motor a hlava nahodena.no ziaden rozvod,vacky,dekle,sanie proste nic.tak som zvolil tu go.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa avelmak »

Miroslav to napisal velmi krasne.Robime generalne opravy ako na beziacom pase,a nikdy nemontujeme pouzity motor /zla skusenost/.A ti ktori chcu motor mat v poriadku,zvolia si go vlastneho motora,a nie montovanie druheho neznameho motora.Ako napriklad tu spominane Ducato,neodporucam vymenit motor,treba opravit ako treba a bezi dalej.Ak zadavatel chce,hned mi napise ako dalej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - GO motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba rešpektovať slobodnú volbu majiteľa či použitý alebo Go.Poznám iba jednotlivé prípady,nepoznám štatistiku ktorá by dala za pravdu jednej alebo druhej volbe a riešila riziko ktoré tam je.Poznám prípady kedy generálka priniesla ozaj super výsledok,ale aj presne opačne...začala celá kalvária problémov ktorá nemala konca.Ja už dnes ponechávam celý priestor majiteľovi,vysvetlím plusy a mínusy,ďalej je to na ňom.To je jediná možnosť ako sa nedostať do hlúpej situácie že napriek dobrým úmyslom majiteľ nie je spokojný,a je jedno či to aj vysloví alebo nie.Nespočet krát dostávam otázku...čo by ste robili na mojom mieste ?
Nič,nie som na vašom mieste,rozhodnúť za iného sa hlboko vymstí.Moja úloha je iba férove vyložiť tie plusy a mínusy.Jediná cesta nedostať sa do tých hlúpych situácií.Ak nejaká zákazka odíde,je to v poriadku.Ak neodíde ale skončí nespokojná,tam sa kdesi stala veľká chyba.Jedna z najväčších ako ja sledujem,že všetci robia všetko,resp. čo príde a dokonca bez ohľadu či sú vôbec zariadený a či majú v problematike jasno.Čo servis,to preplnený dvor. Pýtam sa prečo,začo ? Nie je to už obdoba murárov,čo hneď prvý deň nabehnú,niečo rozmlátia a narýchlo začnú,potom ich mesiac niet.Zamyslenie nad vecou prenechám

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných