Fiat Ducato 2,3 JTD 81kw r.v.2005 - slabý ťah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato 2,3 JTD 81kw r.v.2005 - slabý ťah

Príspevok od používateľa lubomirh »

Prosím o radu.Do 2200 ot./min. sa auto slabšie rozbieha pri každom zaradenom kvalte,po dosiahnutí 2200 ot. sa auto odtrhne z reťaze a šlape.Mal som už také dva modely a tie šlapali od spodu aj pod túto hranicu.Ďakujem.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

predpokladam ze na diagnostiku pojdes az potom ak ti to tu niekto neodstrani cez forum
lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirh »

Dík za rozum,ale auto je bez závad.Asi si ešte nepočul že diagnostika všetko nenapíše.
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

začni výmenami filtrov - vzduch a palivo, potom prečisti sanie, EGR, skontroluj reguláciu turba, možno tam bude problém a neskoršie ti nabieha tlak
lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirh »

OK Viktor,vzduchový filter som dal nový,tak zajtra dam pozriet ten EGR a regulaciu turba.Budem musiet ísť do Fiatu,lebo v TO nie je nikto kto by to vedel zistit.Dik.
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

keď je auto bez závad tak fakt asi kašli na tú diag a zmier sa s tým že v takých horúčavách sa mu nechce ťahať poriadne...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

lubomirh napísal:Dík za rozum,ale auto je bez závad.Asi si ešte nepočul že diagnostika všetko nenapíše.
Ale pocul, prave od takych co robili diagnostiku aj tebe. Zatiahnu rucnu, povedia ti zapni klucik, vycitaju zavady, zmazu zavady [ak nejake su] a povedia ,,auto mate v poriadku zahlen sie bitte,,
lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirh »

Jasné ZOOLEKA aj tvoja stara mašina nechce ťahať v horúčavách no nie?
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

zatial mi to ťahá v poho, ale keby nechcel,určte začnem tou dia...
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

auto je bez zavad.

Príspevok od používateľa Petzi »

Tak urcite ti na tom odchadza turbo, inac v tom Fiate ti urcite najdu nejaku zavadu a aj dobre vela zaplatis za to.
gulio
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 07.02.2007 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gulio »

odporúčam odpojiť maf senzor a tak si to skús, pokial zistíš pozitívum, treba ho vymeniť
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2,3 JTD 81kw r.v.2005 - slabý ťah

Príspevok od používateľa jepe13 »

Zdravím všetkých. Po prečítaní množstva príspevkov som sa chcel spýtať zadávateľa ako dopadol s popísaným problémom.
Ja mám podobný problém s busom 2,3 81kw r.v.2006. Vozidlo sa používa súkromne a málo, v posledných rokoch som zo zdravotných dôvodov ani nejazdil, využíval sa na zimné a letné dovolenky z rodiny.
Na jeseň som išiel pre paletu brikiet, ktorá sa hravo zmestí za sedadlá (mám pridané mechy, 1t v pohode).Tak som zistil, akého lenivca mám pod zadkom. Turbo som zacítil až od 2800ot. Tak som skúsil "chemoterapiu". 1 liter JLM do nádrže a točenie nad 3000ot 200km. Zo začiatku som nedosiahol ani 130km/h. Ku koncu už točil skoro 150km/h a turbo bolo cítiť aj v 2500ot. To však stále nebolo dobré.
V decembri pred STK som dal bus do servisu na výmenu oleja, všetkých filtrov a diagnostiku. STK a EK bola v pohode, len motor zostal v stave pred opravou. Diagnostika vraj nevykázala žiadne chyby, ostatné je v poriadku. Vraj sú to vstreky, môžu z iného voza vyskúšať.A čo potom? Zasa vyskúšajú niečo iné. Tak to som odmietol, predsa nebudem platiť týždeň prácu bez výsledku. Voz vôbec nezadymí, voľnobeh absolútne perfektný, včera chytil po 3 týždňoch na dvore na brnk, bez dymu, bez klepania. Zatiaľ sem-tam jazdím ako s hladkým dízlom, nad 2500ot ťahá dobre.
Keby sa našiel kolega, ktorý by mi urobil dobrú diagnostiku, som ochotný prísť aj 100km od Hlohovca. Som dôchodca, mám čas a voz je moja srdcovka, okrem iného 5rokov odťahal 8m, 1700kg karavan asi 5000km ročne.
Ďakujem za rady, prípadne pomoc.
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2,3 JTD 81kw r.v.2005 - slabý ťah

Príspevok od používateľa db69 »

jepe13 napísal: 22.02.2024 18:17 Zdravím všetkých. Po prečítaní množstva príspevkov som sa chcel spýtať zadávateľa ako dopadol s popísaným problémom.
Ja mám podobný problém s busom 2,3 81kw r.v.2006. Vozidlo sa používa súkromne a málo, v posledných rokoch som zo zdravotných dôvodov ani nejazdil, využíval sa na zimné a letné dovolenky z rodiny.
Na jeseň som išiel pre paletu brikiet, ktorá sa hravo zmestí za sedadlá (mám pridané mechy, 1t v pohode).Tak som zistil, akého lenivca mám pod zadkom. Turbo som zacítil až od 2800ot. Tak som skúsil "chemoterapiu". 1 liter JLM do nádrže a točenie nad 3000ot 200km. Zo začiatku som nedosiahol ani 130km/h. Ku koncu už točil skoro 150km/h a turbo bolo cítiť aj v 2500ot. To však stále nebolo dobré.
V decembri pred STK som dal bus do servisu na výmenu oleja, všetkých filtrov a diagnostiku. STK a EK bola v pohode, len motor zostal v stave pred opravou. Diagnostika vraj nevykázala žiadne chyby, ostatné je v poriadku. Vraj sú to vstreky, môžu z iného voza vyskúšať.A čo potom? Zasa vyskúšajú niečo iné. Tak to som odmietol, predsa nebudem platiť týždeň prácu bez výsledku. Voz vôbec nezadymí, voľnobeh absolútne perfektný, včera chytil po 3 týždňoch na dvore na brnk, bez dymu, bez klepania. Zatiaľ sem-tam jazdím ako s hladkým dízlom, nad 2500ot ťahá dobre.
Keby sa našiel kolega, ktorý by mi urobil dobrú diagnostiku, som ochotný prísť aj 100km od Hlohovca. Som dôchodca, mám čas a voz je moja srdcovka, okrem iného 5rokov odťahal 8m, 1700kg karavan asi 5000km ročne.
Ďakujem za rady, prípadne pomoc.
od používateľa lubomirh » 28 Júl 2012 18:14 12 rokov stará tema .zadavatel pravdepodobne už ani to auto nemá
tatkotom
Príspevky: 707
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2,3 JTD 81kw r.v.2005 - slabý ťah

Príspevok od používateľa tatkotom »

Mne Alfa neťahala pod cca 2300 a bolo vadné turbo. Tiež som prv skúšal čistenie - postupne:
01. PRO-TEC Oxicat 375 ml
02. JLM Diesel Turbo Cleaner 500ml
03. LIQUI MOLY Čistič naftových motorov 300ml
Trochu no málo to zlepšilo.
Poriadne začala ísť "od voľnobehu" až po výmene turba.
Inak používam výhradne výrobky Metabond no tie vyššie spomenuté som skúsil na radu našeho mechanika. Posledný pol rok už používa to, čo ja... Vadné turbo neopravia no vedia všeličomu pomôcť a predĺžiť životnosť. Ak sa použijú včas.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2,3 JTD 81kw r.v.2005 - slabý ťah

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Silne nedoporučujem robiť čokoľvek na základe toho ako sa opravovalo iné auto.Aj predstava ktorá tu často zaznieva že "diagnostika neukázala nič" je veľký blud.Tomu kto vie používať všetky funkcie a možnosti diagnostiky ukáže, pretože veci na ktorých závisí výkon sú v diagnostike vždy.To že im buď nerozumejú alebo nechápu vzťahy medzi nimi je na inú diskusiu.Do ss vám dám kontakt na človeka pre ktorého nič zo super diagnostiky nie je problém,nájdete tam kontakt a zavolajte si tam.Je to kúsok od Vrablov.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných