Fiat Ducato 2.3 , 96 kw 2015 - na studeno zhasne

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

balea
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.06.2016 08:16
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato 2.3 , 96 kw 2015 - na studeno zhasne

Príspevok od používateľa balea »

Ahojte..chcem sa opýtať či by niekto nevedel poradiť ohľadom Ducata. Mám motor 2.3, 96 euro 5 a stane sa mi že po naštartovaní motor zhasne, nereaguje na plyn - keď mu hneď pridám tak auto pôjde len je v núdzovom režime. Píše chybu 2084 - 62, teplota pred vstupom do DPF. Vymenené sú oba snímače, pred aj za DPF - obidva originál, snímač diferenčného tlaku a už som skúsil aj EGR. Pol roka to auto nerobilo a znova začalo po pol roku, príde mi to ako po najazdení určitých km. Regeneráciu sme robili a podla diagnostiky ju aj pravidelne spúšťa. Keď sa auto trochu zohreje a chybu zmažem, po opätovnom štartovaní to už neurobí..až keď motor vychladne aj to nie vždy. Príde nám to už len na nejakú kabeláž poškodenú alebo niečo..za všetky rady budem vďačný
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Viem ze ti to nepomoze, ale tuto zimu sme s kamaratom startovali takto :)


https://m.youtube.com/watch?v=gdoyEeoJd68
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

presne toto som riešil na švagrovom Ducate 2,3 ,2014, asi pred rokom ,rovnaké symptómy nakoniec to bolo totálne upchaté DPF ,naj.cca 380Tkm,po demontáži to dal vyčistiť v Poľsku po založení ok,potom ešte mu asi po cca 5000km odišiel tiež EGR....
balea
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.06.2016 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa balea »

Len ja som na jeseň mal von aj DPF, údajne nebolo špinavé a bolo aj manuálne vyčistené tak neviem..napísalo teraz posledne že je znečistené asi na 70% ale regeneráciu sme urobili.
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Neviem,ci ti to pomoze,ale mna vytrapil s podobnymi problemami regulator tlaku paliva,vymenili mi aj mechanicky a elektronicky v autoriz. servise.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

údajne nebolo špinavé povedal kto?špecializovaná firma,ktorá robila aj test prietoku ,alebo kamarát?...
balea
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.06.2016 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa balea »

Bolo von a vyčistené aj tým detergentom či ako sa to volá. Robil to servis ktorý ich čistí denne niekoľko. Ešte po tomto čistení mi to robilo a potom zázračne od septembra - októbra až do marca to neurobilo ani raz.Upchaté Dpf dáva zmysel len aj na origo diagnostike vo Fiate mi povedal že každých 800 - 1000km regeneráciu spúšťa. Tak buď ju neurobí dobre a preto upcháva DPF alebo je už jednoducho KO.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

toto dpfkom nebude.je to len filter ktory sa zaplni a potrebuje vycistit.a zaplnanie filtra robi sadza zo spalovania.ak su vstreky ok najskor to moze robit egr ventil.ten fuka do sania bordel.neoriginane egrka su vacsinou shit slaby material co nevydrzi a vedia sadzou zabit nielen dpf ale aj lopatky variability turba.netesia dobre.aj ja som mal take neoriginal a nevydrzalo ani 10000km dialnicne jazdy.bud nove alebo nejake ogiros z vrakoviska.
Naposledy upravil/-a seven549 v 08.05.2021 23:08, upravené celkom 1 krát.
balea
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.06.2016 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa balea »

Egr vymenený pred týždňom a pol (originál) a ďalšie ráno to urobilo to isté. Ešte ma napadlo či to nebude nejaký snímač teploty ale nie DPF..aj včera aj dnes som ráno auto naštartoval a nezhaslo. Sledujem to a nemá to vplyv podla mňa ani na vlhko/sucho prípadne keď je chladnejšie alebo teplejšie počasie.
kobaltik
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.08.2010 20:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kobaltik »

Za mna je to vadne DPF. Mal som presne tieto iste priznaky na 2 dodavkach, tiez 2.3 (96 a 110kw). Na jednen islo DPF vycistit na druhej sa muselo menit. Cistene samozrejme nie chemiou ale na masine - robi to vela firiem, vygoogli si. A nespoliehaj sa na "vraj nie je zanesene" a sak sme ho cistili... Daj to na profi masinu kde dostanes aj hosnoty pred a po.
balea
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.06.2016 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa balea »

Ok..díky za radu. Teraz to 4 dni neurobila a 5ty áno. Mám 2 rovnaké dodávky tak ešte možno vyskúšam vymeniť ich medzi sebou.
Tomy84
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.05.2022 05:56
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2.3 , 96 kw 2015 - na studeno zhasne

Príspevok od používateľa Tomy84 »

Poprosim zakladatela o odpoved ako to dopadlo a kde bola chyba mam to iste auto a uz z toho sediviem ma rovnake priznaky ako vase dakuje
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní