Fiat Ducato 2015 - H7 led

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Stano489
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa Stano489 »

Zdravim obraciam sa na pomoc ohľadom kúpy H7 led na Ducato vie niekto poradiť ktoré si zaobstarať?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa seven549 »

osram ponuka H7.v nemecku uz maju strassen zulassung povolenie na cesty.ja ich mam tiez uz si to testujem od jula v dvoch autach ale to druhe ma H4.absolvoval som s nimi celonocne 12 hodinove jazdy.svetla a paraboly su v perektnom stave.

musim povedat ze svieti to paradne aj za dazda je tam riadny posun v pred.halogenka osram night braker je za dazda ako parkovacka oproti tomu.ked som siel dialnicou par aut sa prizastavilo pretoze to svietilo ako napr xenony na superbe 3.

no ma to za mna jeden ---velky minus---.svietia svetlom 6000K.su az prilis modre chytaju az fialovu farbu.a tak svietia vsetke ledky co sa ponukaju aj nelegalne minimum maju 6000K

prijal by som max 5000K za mna -- xenony osram 5000K su zatial lepsie.vyzsie cislo uz mne osobne nepasuje.a poznat to ze xenon alebo led na aute z vyroby svieti lepsie.nieje to az take ako orginal ale je to velky pokrok ako tie ledky namiesto halogenu svietia.

u nas je to takto.

Pre legálne použitie LED žiaroviek OSRAM na pozemných komunikáciách je povolená iba kombinácia LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER LED v spojení s oficiálnym príslušenstvom OSRAM - LEDriving ADAPTER, LEDriving CAP a LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER (ak je vyžadované)! V prípade použitia iných kombinácií ide o nelegálne použitie,

Slovenskí distribútori zohľadňujú miestne právne predpisy a označujú krabičku komponentu s náhradnými LED svetelným zdrojmi samolepkou so značkou typového schválenia komponentu, na ktorom je uvedené číslo tohto schválenia - MD SR 27MD N-01863 (H4) alebo 27MD N-01864 (pre H7). Pre legálnu inštaláciu musí byť tento štítok nalepený na prívodnom kábli LED žiarovky.
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa db69 »

ja som šoféroval auto s LED bez šošovky len v parabole. Čistá katastrofa ,na D1 pred Bratislavou mi blikali aj lietadlá že ich oslepujem. A za dažďa nevidíš nič ,svieti to ševerom.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa tuninka »

Prečo ich chceš vymeniť? Jazdíš veľa v noci? Dávnejšie aj mne slabo svietili svetlá, výmena za ledky nepomohla, lebo som mal zašlé paraboly a aj to plastové sklo..... vtedy som vymenil svetlá za nové a žiarovky som nechal také aké tam boli a už to svieti dobre. Keď som dal ledky, boli to také aj s ventilátorčekom, nešiel zavrieť gumený kryt, hrialo to a ešte aj vyhadzovalo chybu že mám vypálenú žiarovku, keď bola mokrá cesta, nevidel som nič... možno v Ducate by to tak nemuselo byť, ale na čo sa snažiť o problém, kúpiš a zistíš že je to na nič, marketingový ťah aby sa predávali aj led žiarovky.
espacer
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.01.2007 05:16
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa espacer »

...to robíš aj rontgenové snímky oproti idúcim vodičom??? kolko stojí jedna snímka??? u nás to jeden mal v octávii I. ...niekoho musel riadne vytočiť, lebo raz ráno som videl rozbité obidve predné svetlá....
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa db69 »

espacer napísal: 02.09.2023 19:12 ...to robíš aj rontgenové snímky oproti idúcim vodičom??? kolko stojí jedna snímka??? u nás to jeden mal v octávii I. ...niekoho musel riadne vytočiť, lebo raz ráno som videl rozbité obidve predné svetlá....
asi tak.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa seven549 »

tuninka napísal: 02.09.2023 18:44 Keď som dal ledky, boli to také aj s ventilátorčekom, nešiel zavrieť gumený kryt, hrialo to a ešte aj vyhadzovalo chybu že mám vypálenú žiarovku, keď bola mokrá cesta, nevidel som nič... možno v Ducate by to tak nemuselo byť, ale na čo sa snažiť o problém, kúpiš a zistíš že je to na nič, marketingový ťah aby sa predávali aj led žiarovky.
ale nepises co si si kupil.treba napisat co to bolo za ledky,ked trcali zo svetla a neslo zavriet dekel.

osramky su uz povolene vyzera to ako bezna halogenka vyberies ju a das tam ledku rozmery su rovnake.vsetko sa da zavriet a svieti to.ale to az teraz v roku ------2023---------- su tie ledky take ako maju byt a preto ziskali legalne povolenie do premavky.

a svetla treba dat nastavit aby neosvetlovali oblohu.a hlavne mesto ruzomberok.tam svieti z 10 aut 9 auticok tak ze rovno do oci a na oblohu.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa tuninka »

nepíšem, lebo si to už nepamätám, bolo to pred 8-10 rokmi, keď som aj ja nastúpil na LED ošial a potom ma to prešlo, nejaké som kúpil z Aliexpresu a nejaké cez bazoš od nejakého "odborníka"
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa ivko1 »

Už som to tu kedysi písal že kamoš kúpil tie nelegálno-legálne Osram H7 LED do svojej RAV4 a za mňa to bolo vyhodených 100€ do luftu...

Aby tie Osram H7 LED boli akože legálne (u nás aj tak nie sú) tak musia spĺňať určité parametre a tými sú aj svetelný výkon = počet lumenov a tam je zakopaný pes. Kde nie je viac lumenov tam nie je viac svetla...
Viac lumenov nemôžu mať, lebo taká je norma pre vozidlá bez ostrekovačov svetlometov.
Kúpite teda 2 Osram LED za 100€ ktoré majú výkonové parametre ako bežná H7, jediný bonus je nižšia spotreba a možno dlhšia životnosť a to je všetko...
Svieti to v podstate rovnako ako H7 kde stojí kus 5-8€
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Pri tych ledkach sa neda nasadit prachovka na svetlo co je najvacsi minus......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pri tých Osram to ide normálne zakryť, ale je to aj preto že nemajú taký výkon ako čínske noname a netreba extra chladič a ventilátor
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa seven549 »

ivko1 napísal: 03.09.2023 16:43 Už som to tu kedysi písal že kamoš kúpil tie nelegálno-legálne Osram H7 LED do svojej RAV4 a za mňa to bolo vyhodených 100€ do luftu...

Aby tie Osram H7 LED boli akože legálne (u nás aj tak nie sú) tak musia spĺňať určité parametre a tými sú aj svetelný výkon = počet lumenov a tam je zakopaný pes. Kde nie je viac lumenov tam nie je viac svetla...
Viac lumenov nemôžu mať, lebo taká je norma pre vozidlá bez ostrekovačov svetlometov.
prave teraz v juni 2023 uz su legalne osramky.

auta mali odnepamati niektore kusy ostrekovace alebo stierace prednych svetiel a aj skodofky embecko zehlicky z konca 70 rokov vyvazane do skandinavie mali stierace.a tie co sa vyrabali az do vzniku favorita mali ostrekovace svetiel.tusim to malo nazov eMkova lebo bola sirsia.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vôbec nerieš či nejaké auto malo alebo nemalo ostrekovače svetiel ako napríklad aj Favorit...
Ide o to akú žiarovku používali a platí že klasická H7 podľa noriem môže mať XY lumenov a aby to Osram mohol zlegalizovať, tak musel dodržať spomenuté normy!!!

Pri H7 boli ostrekovače svetiel nepovinné, pri xenonoch už povinné boli, lebo jednoducho viac lumenov. Samozrejme aj tam môžu byť výnimky že niektoré auto nemá, ale to je úplne nepodstatné.
Tu sa bavíme o svetelnom výkone Osram LED H7 ako náhrada za klasickú H7 a ja hovorím že vyhodených 100€
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa db69 »

max. výkon led je 2000lm.vtedy nepotrebuje ani ostrekovače a ani automatické nastavenie.aj to je oproti 55W halogenke rozdiel .Ale hlavne je tam ina "farba svetla".To píšem o original led svetlách.je tam nevýhoda že ked sa to do...be tak výmena celeho svetlometu( 300-500€) oproti výmene žiarovky za 1,5 -5€.Dávať led do starých vyprašivených svetiel je na vraždu
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato 2015 - H7 led

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ano maximum je 2000 lumenov kedy nemusia mať svetlá ostrek...

Osram H7 LED majú 1500 lumenov
Klasická H7 má okolo 1300 a tie drahšie majú tiež 1500 lumenov, tak ako niekto chce aby to svietilo lepšie?

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných