Fiat Doblo 1.3 MJ JTD dymi a netaha...-Este stale a stale...

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

topman
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.11.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Fiat Doblo 1.3 MJ JTD dymi a netaha...-Este stale a stale...

Príspevok od používateľa topman »

caute.Mam mensi problem s motorom.auto nastartuje a po chvili zacne dymit na cierno a nema vykon.Korekcia paliva pre valce 1-3 je +/-0.5mm3/vstrek a na stvrtom valci zacne narastat az na 5mm3/vstrek a vtedy zacne auto trhat.rozvody nastavene,snimac vacky a kluky synchronizuje,vstreky odskusane,vaha odskusana,cidlo teploty ok.nemal uz niekto takyto problem?nevie niekto z vas na zaklade coho ho moze pocitac prikrmit naftou LEN na 4valci?dik
Naposledy upravil/-a topman v 13.10.2009 09:45, upravené celkom 1 krát.
compaq25
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 09.08.2009 13:32
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Doblo 1.3 MJ JTD dymi a netaha...problemy same prob

Príspevok od používateľa compaq25 »

topman napísal:caute.Mam mensi problem s motorom.auto nastartuje a po chvili zacne dymit na cierno a nema vykon.Korekcia paliva pre valce 1-3 je +/-0.5mm3/vstrek a na stvrtom valci zacne narastat az na 5mm3/vstrek a vtedy zacne auto trhat.rozvody nastavene,snimac vacky a kluky synchronizuje,vstreky odskusane,vaha odskusana,cidlo teploty ok.nemal uz niekto takyto problem?nevie niekto z vas na zaklade coho ho moze pocitac prikrmit naftou LEN na 4valci?dik
hehe vitaj v klube znacky FIAT NAJHORSIE AUTO NA SVETE . Tiez mam Doblo.. stym autom su denno denne problemi . Inak vela stastia pri oprave ja som uz dal za opravy vyse 150000Sk . Mam ho 5 rokov ,vsetko sa zacalo kazit presne po 3 rokoch ale mam najazdene len 100000km . Som nasraty jak hovado na ten crep ,ale co mi zostava zatnut zuby a vyhadzovat eurase za tu taliansku rachotinu
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

fiat najhorsie auto? Sused ma malu restiku a kupil pred 3 rokmi nove kangoo. Nebolo tyzdna aby nebol v servise. On to tvrdi o renaulte,ze je najhorsie na svete.dalsi pan menil na tourane uz spojku,dvojhmotak,prevodovku,skrtiacu klapku v nas.potrubi,vahu vzduchu a stale navstevuje servis. Ten druhy pribeh mam od mojho servisaka...kazda dnesna znacka robi nepodarky
zefoo
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 01.02.2009 02:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zefoo »

Bez urazky ale to skor znie ako: NAJHORSI SERVIS DO KTOREHO SOM NATLACIL PENIAZE

Skuste to dat pozriet niekomu inemu.
cmelak2500
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 12.01.2006 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelak2500 »

do opravy dobla si dal 150litrov? alebo cchces byt zaujimavy a vymyslas si alebo nie si kompletny :-D chyba nebude v auta ale v servise lol
topman
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.11.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa topman »

chlapi.ale potrebujem pomoct s tymto trapenim.jednoducho su to problemy ako u kazdeho ineho auta.len to treba rozlusknut
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

mama podobny pribeh auto skakalo nemalo vykon pocitac ok a mechanik hovori ze GO motora ze je odpaleny treti valec a pritom to bola zapalovacia rampa :DDD zmente servis a najdite si mechanika
znackovy servis je shit
topman
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.11.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa topman »

toto je multijet diesel s commonrail rampou a tam tlaky sedia.aj tlaky vo valcoch.neriesitelny problem
zefoo
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 01.02.2009 02:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zefoo »

To si pisal asi ty, ze?

http://www.mobile-files.com/forum/showt ... p?p=605514

Nemas nejaky detailnejsi vystup diagnostiky?
topman
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.11.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa topman »

vsetko co mam som tu dal.uz len ti mozem povedat farbu auta.napetie vstrekovacov je 50V +/-
P.S:Jo to som pisal ja
zefoo
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 01.02.2009 02:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zefoo »

Nikde som nenasiel ci si vycital nejake chyby alebo nie? Si si uplne isty ze kazdy sensor funguje ok? ECU reset, senzory si poodpajal? 1.3mj ma uz aj oxygen sensor / lambdu?
PETER777
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 01.04.2006 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETER777 »

Robil som taký motor v corse a najskor budeš mať pripchatí sací kanál na štvrtom valci lebo ukurát nad ním je vstup s EGR ventilu a ten to riadne zasiera.
topman
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.11.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa topman »

vsetky senzory vymenene alebo vyskusane.aj synchronizacia vacky kluky sedi.lambdu to este nema.ten saci by som pochopil ale proc taka velka davka na stvrty vale?odkial to moze mediet,ked nemaani senzor klepania?stale mi to nejde do gebule.a myslim,ze na vstrekovacoch by malo byt aspon 70v a ne 50.mam taky tusak,ze to sanie bolo dole a je vpohode.ECU zidne chyby nevykazala.Urobil som aj reset
PETER777
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 01.04.2006 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETER777 »

odpoj ten valec a pozeraj korekcie a dymenie,napatie kondenzátora máš ok.aký máš tlak raili na volnobeh ?
topman
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 02.11.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa topman »

valec som odpojil a auto prestalo dymit.to viem,ze mu tam dava dlhsi impulz ale neviem preco.vsetky ostatne korekcie su v pohode pri zapojenom alebo odpojenom stvrtom valci

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných