Fiat Coupé 2.0 T - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vlado2809
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.06.2009 15:24
Zdieľať na Facebook

Fiat Coupé 2.0 T - Vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa vlado2809 »

Chcel som sa spýtať na názor ludí, ktorí majú skúsenosti s týmto autom - Fiat Coupé 2.0 Turbo, 20 ventil
Hlavne - spoľahlivosť.
Skúsenosti so životnosťou motora, turba, prevodovky, podvozku.
Na čo si dať pozor pri kúpe - ktoré časti vozidla sa zamerat.
Náklady na prevádzku.
Však všeobecné plusy a minusy tohto auta.

Dakujem.
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

no na to si počkam na odpovede.... zaujma ma to
johan4ever
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 06.12.2009 14:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johan4ever »

ohladne tvojich otazok ti moc nepomozem,ale napisem ti len jedno: ide to neskutocne,vozil som sa v tom a proste ked tomu das dlazku,to auto ide furt...ak to chces na santenie,smelo,uzijes si.spotreba cca 11-14L
Toscanini9999
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.10.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toscanini9999 »

+ bude motor a jeho vykon so zrychlenim da sa vymenit turbo a hned mas viac konikov
- spotreba
- dizajn myslim ze vacsinu slavy ma uz za sebou dnes by som ho uz nechcel
janoooo
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 25.04.2009 09:37
Zdieľať na Facebook

cozee???

Príspevok od používateľa janoooo »

to je fakt na zamyslenie ako to auta ani ked na krajnici mi ho budu davat zadarmo sak tie motory hmm boxer sa mi zda ze tam je a sa to furt kazi a este keds tim bude jazdit ako king konec sveta a ten vzhad to podla mna taliani sa vecer opily a nakreslili neco a tak to aj dopadlo kup si radsej alfu gtv 2,0 6valec turbo to je podla mna lepsie ako fiat ale ako ja ani jedno bo su to auta z jednorazovej dielne lol
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Re: cozee???

Príspevok od používateľa italcars »

janoooo napísal:to je fakt na zamyslenie ako to auta ani ked na krajnici mi ho budu davat zadarmo sak tie motory hmm boxer sa mi zda ze tam je a sa to furt kazi a este keds tim bude jazdit ako king konec sveta a ten vzhad to podla mna taliani sa vecer opily a nakreslili neco a tak to aj dopadlo kup si radsej alfu gtv 2,0 6valec turbo to je podla mna lepsie ako fiat ale ako ja ani jedno bo su to auta z jednorazovej dielne lol
tento prispevok by trebalo odmenit :40bd:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Poznám dvoch ludí z NM ktorý vystriedali viacero motorizácií FIatu Coupe vrátane oturbenej verzie a teraz obaja presedlali na Clio Sport 2.0 16V, jeden z nich sa dosť často zúčastnuje rozných amatérských pretekov...(jazda do vrchu, slalom...)
dani8211
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 04.01.2009 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dani8211 »

Niekto tu zabodoval......Nemá ani paru o tomto motore.Teda krátko.Velmi slušný motor a slušné zvezenie za dané peniaze.Motor je držiak nemá žiadne vážnejšie nedostatky.Podvozok je troška slabší na potencial motora a aj brzdy ale všetko sa da doriešiť za rozumný peniaz.Na tomto motore sa da pekne stavať.Najlepšie info asi na stranke fiatcoupe.cz.A spomenutá alfa gtv 2.0v6tb je trošku lenivšia a tažka na predok,ale tiež slušné zvezenie.Osobná skusenosť aj coupe aj gtv.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

z fiatu coupe, bola alebo je 2,0 20V bez turba najspoľahlivejšia motorizácia :-)

Takže len pridaním turba tomu zrejme neublížili :-)

Ak chceš fakt pílu a pekné autíčko, tak si kúp fiat coupe limited edition, to je krása

červené čierna koža, šedé okolo svetiel no skrátka krása :-)

Ak na to máš, t.j. cca. 200 tisíc aj viac, tak limited edition a budeš spokojný :-)

Ak nie, tak aspoň nie turbo plus, tam bol nejaký problém :-) ale už neviem presne aký :-) A treba si uvedomiť, že to fakt žere :-) mesto 14,4 čo je dosť :-) a hlavne treba skontrolovať prednú nápravu, tá je pomerne dosť zaťažená :-) Ak by som nemal ženu a dieťa, tak už je dávno doma :-)
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Mozno Ti pomoze tento clanok, kazdopadne na svoju dobu pokrokove auto...

http://auto.pravda.sk/fiat-coupe-bol-do ... agazin_P39
5koRV
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 23.12.2008 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 5koRV »

ja mam 2.0 20V T uz treti rok a som spokojny, velmi dobre auticko len cesty okolo roznavy su v dezolatnom stave a auto velmi trpi. auto sa nekazi jedine predna naprava ale za 250 eur vymenene aj s pracou, velmi lacne ND.spotreba zalezi ako budes jazdit. ja to mam chipnute na 250HP a dlhodoby priemer 9l.inac coupe odporucam jednoznacne ako druhe pripadne tretie auto, nie ako jedine.
marcopollo77
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 12.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcopollo77 »

ivko1 napísal:Poznám dvoch ludí z NM ktorý vystriedali viacero motorizácií FIatu Coupe vrátane oturbenej verzie a teraz obaja presedlali na Clio Sport 2.0 16V, jeden z nich sa dosť často zúčastnuje rozných amatérských pretekov...(jazda do vrchu, slalom...)
Ten jeden je môj bratranec a presedlal na Megane sport!Má tu toho Fiata, v super stave, na predaj: http://fiat-coupe.autobazar.eu/20-20v-t ... 20784.html ,je to RAKETA,ale papá!!!
thema870
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18.06.2010 12:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thema870 »

takze ten neviem naco sa vyjadruju taky ludia ktory nevedia a len si myslia..narazam na toho co povedal ze je to boxer motor atd...ale k veci.. Mal som ten motor 2OV bez turba je to 5valec a nesmrtelny motor...iba treba pri vymene oleja cistit aj trubku na odvetranie klukovky..je tam taka mala spruzina v trubke robota 10min...potom davaj pozor na to aby si do auta netlacil kym nieje nahriatte na svoju teplotu..a dochladzuj turbo...teraz mam tak isto motor od lancie ale 16V turbo...a spotrebu pod 10L nespravim...na 2OVentile som robil 11L takze ked ti niekto povie ze spravis 8-9 tak je to blud...ale ked sa o to auto budes starat tak vydrzi je to raketa
BrankoKK
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18.04.2009 15:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BrankoKK »

ja sa uz piaty mesiac snazim zufalo predat svoj peugeot 406 coupe, aby som si mohol zadovazit fiat coupe - to auto ma naprosto fascinuje...
len sa chcem opytat - ma to nejake dobre brzdy a podvozok? videl som tam na fotkach bremba brzdy, maju to vsetky alebo len urcita motorizacia? lebo rozletiet sa na vysoku rychlost urcite nie je problem, len ci teda podvozok a hlavne brzdy nemaju problem ubrzdit to auto
lebo bez dobreho podvozku a dobrych brzd nie je ziadne auto dobre...
fandaC
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.01.2011 21:11
Zdieľať na Facebook

Skúsenosti s FIat Coupe

Príspevok od používateľa fandaC »

Od roku 1997 až 2000 som ma dva kusy, hneď za sebou a najazdil som na nich dohromady skoro 200 000 km. Dodnes je toto auto mojou srdcovou záležitosťou. Pred pol rokom som si doviezol zo zahraničia malý zázrak - auto so skutočne najazdenými 80 tis. km vo vynikajúcom stave - verziu Turbo Plus. Je ako nové, ten človek na tom asi nejazdi...
Kúpiť doporučujem samozrejme turbo verziu, kde výkon zodpovedá dizajnu auta a - Iba verziu 2,0T 20V, nie 16V - tie boli kazivé. Motor Turbo 20V patrí k najlepším Fiaťáckym motorom, aké kedy vyrobili. Má krútiaci moment 320 Nm, točí bez problému v štandarde 7000 ot / mim a má nádherný zvuk. Spotrebu som mával 9-12 l na 100 km. Je poterbné poctivo meniť rozvody, kontrolovať stav oleja. Motor zaťažovať až po zohriatí a vychladiť po silnej záťaži - ako každé turbo. Dnes sú náhradné diely lacné.
Pokles ceny áut sa zastavil, pojazdných už veľa nieje a cena auta začne onedlho stúpať, auto sa stane zberateľské. Na dvojke to vytočíte na 100 km/h, na trojke na 160 km/h, predbieha famózne. Auto je pre neskúsených a kaskadérov zbraň, Väčšina ľudí, korí si auto kúpili, ho do pol roka rozbili... je potrebné mať veľa sebazaprenia, aby ste udržali vášne pod kontrolou a neplatili v kuse pokuty, dokonca niekomu alebo sebe neublížili. Vrele doporučujem ako druhé auto. A v novembri zaparkovať do garáže a vytiahnuť až v apríli...

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných