Fiat Coupé - výmena zadného náboja, demontáž olejovej vane

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Fiat Coupé - výmena zadného náboja, demontáž olejovej vane

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Ahojte chalani.Potreboval by som pomoct s vymenou zadneho naboja.Naboj som demontoval,chcel som dat novy a ten tam nenatlacim.Cez handru som jemne tukol donho,ci nepojde,ale nejde a k tomu mi este ta zadna objimka z naboja vypadla a par guliciek.Vobec nejde nasadit.A to bola naozaj len taka lahka kladivom.Je to normalne,ze sa to tak zosype to lozisko(MAXGEAR) a ze to nejde normalne,ked to zatlacim nasadit?Vsade,kde som sa pozeral ako to robia to islo rukou nasadit.

A este neviem ako do riti demontovat olejovu vanu.Vsetky sroby su vonku,vana sa hybe,ale von nejde,niektory chalani mi poradili (auto Fiat Coupe 1,8 1999),ze tam su este dva sroby drziace saci kos,ale ja ich tam ziadne nevidim cez tu medzeru,ktoru som mal asi 1cm a uz sa bojim aby tam nieco neprasklo,ked to viac napruzim,pretoze to je uz dost.

Auto,ako som pisal je Fiat Coupe 1,8.Ja uz fakt neviem,ci robim nieco zle,alebo,co,ale to co niekomu ide podla postupov normalne,mne ani nahodou!
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Bohuzial prevodovka musi ist dole.2 skrutky su este od prevodovky.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Naboj sedi? moze byt urceny na ine auto.
Prevodovka by nemusela ist dole. Ked tocis motorom, nie su na zotrvaku vybrania na dlhy tycovy kluc, aby si sa dostal k bloku od spodu?
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Ako som pisa vsetky sroby su dole aj od strany prevodovky,bola to operacia,ale dostal som von aj tie dva.Teraz sa vana hybe,ale stale nejde dole.Neviem,ci drzi za saci kos alebo co.Uz si neviem rady.

A co tie naboje?konkretne zadny,rukou ho na tycku zadnej napravy nenastoknem a kladivom tiez nie,ked tak mierne po nom buchnem.Co je zly naboj kupeny?Uz si s tym neviem rady.Naboj by mal byt podla popisu na to auto.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Tu mas vanu z 2L, rovnaku mas aj ty. si pozri ci mas vsetky sroby vonku podla poctu otvorov vo vani. http://www.nd.sk/nahradny-diel/olejove- ... -id3840228 A ten naboj, odmeraj priemery, uvidis na com si... Moze byt aj chyba v katalogu.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ako moze byt pripevneny saci kos?Nejako.
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

K tomu náboju ak tam chceš použiť MAXGEAR to tam rovno môžeš nechať ten starý kus a ušetriť si námahu.
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Aby som temu uzavrel,vana nesla dole z dovodu zasprajcovania kovovou podlozkou medzi motorom a prevodovkou,bola dokrutena,aj ked to nebolo moc viditelne,brzdila dost vyrazne demontaz olejovej vane,ktora nesla ani silou stiahnut.

Naboje-su uz kupene maxgeari,uvidime ake budu??jeden isiel pekne na hriadel aj rukou druhy zial nie,bude sa zrejme reklamovat.Tolko k teme.



A kedze sa mi podarilo vyriesit problem s demontazou olejovej vane,chcel by som vediet ako a co presne navrhujete skontrolovat na kluke zospodu,ktore vole atd,aby som nieco nevynechal.

Auto-opat Fiat Coupe 1,8 - ak viete aj niekto vole,mozete ich sem napisat.

Dik.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú dve možnosti a je možné že nebudeš mať možnosť použiť ani jednu
Jedna používa na stanovenie plastickú tyčinku plasticote,ktorá sa položí do šálky ložiska,zatiahne sa a otvorí.Na akú šírku sa rozčapí sa stanovuje podla takej mierky porovnávaním šírky toho rozčapenia.
druhá je meranie mikrometrom rozmer čapu v dvoch na seba kolmých rovinách a porovnanie s odmeraním otvoru v zmontovanej ojnici dutinomerom,tak vyskočí existujúca vôla.
Je aj tretí...ten sa praktizuje na 99%,chytí sa do ruky a ...posúdi vôla.skúsený mechanik sa prakticky nikdy nepomýli a má to "v rukách"
po X stovkách keď aj meral aj skúšal ručne.To vyústi do toho že to dnes dobrý motorár posúdi krásne volnou rukou.Ale aj on nameriava všetko v prípade výmen ložísk,výbrusov atd.Len behané veci posudzuje ručne.Často už stav panvičky vynúti výmenu,kedže je predratá tenká naparená vrstva kompozície,prípadne je doryhovaný čap,prípadne má velkú ovalitu.Takže...aj vizuálne treba veci posúdiť
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa romysisa »

Mirec8684 napísal:chcel by som vediet ako a co presne navrhujete skontrolovat na kluke zospodu,ktore vole atd,aby som nieco nevynechal
Ako nic ,v zlom ale ,ked si nevedel dat dole ani olejovu vanu ,a chces sa pustat do prace s ktorou nemas ani stipku skuseností ,tak ty pravdepodobne nezistis nic ..... Neopravuj ,a neries veci do ktorých sa nerozumies. Ja taku pracu prenechavam ludom ,ktorý s tym denno denne pracuju... :41c2:
Mirec8684
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 30.07.2013 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mirec8684 »

Romysisa,nie som toho nazoru,vanu dole viem dat,ale mam k dispozicii auto,kde postupy,ktore maju bezne platit neplatia,uvidis,ked sa ti take auto dostane do ruk.Viaceri krutili hlavou,ze to auto sa vymyka beznym veciam pre to auto.A navyse,kazdy sa nejak vzdelavame v tom,co nas bavi:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných