Fiat Bravo 2010 - aerodynamicky hluk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Fiat Bravo 2010 - aerodynamicky hluk

Príspevok od používateľa citronsk »

Zdravim,

v prvom rade vsetko dobre v Novom roku, vela stastnych kilometrov vsetkym.. :)

..teraz k mojej otazke.. :) Mam pri tomto aute problem s hlukom, presnejsie skor hlasnym svistanim vzduchu od rychlosti 115-120 km/h zalezi aj na smere vetra. Myslim ze zvuk vychadza niekde z oblasti predneho skla, stlpikov alebo spatnych zrkadiel, je to tazko identifikovat.. To co by to mohlo tiez sposobovat je predna kapota, ktora na jednej strane stoji vyssie asi o 5mm ako naraznik, nezda sa mi zeby to islo odtial. Tiez su na aute elektrony, ktore nie su original fiat so zimnymi pneumatikami a su posadene ako keby trochu dovnutra oproti blatnikom.. Auto mam pomerne kratko a na original elektronoch (s letnymi pneumatikami) som jazdil velmi kratko, nepamatam si ci tam ten hluk bol alebo nie.. Mate niekto podobnu skusenost pri tomto aute? Co by to mohlo sposobovat?

Dakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neviem ci poradim :-\, u mna problem neni, dokonca bych povedal, ze auto je praveze dost tiche, ale:

mam 15" plechy s puklicami - origo
nebolo buchnute, takze kapota a vsetko sedi ako ma
utopene kola su OK, tak je to original

len tak vyskusam, nemas odlepene celne sklo ? pripadne dobre dovrete okna ?

jednoznacne najhorsi zazitok - jazda s prazdnym stresnym nosicom, panecku to bolo peklo na dialnici, jak keby vibrovala cela strecha..., nejaky aero tunel to tam porobilo...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

ako som si vsimol kapota nesedi na kazdom druho Brave ktore som videl, dokonca na jednom novom vo Fiate v showroome aj ked moja kapota striekana bola.. (snad by sa tu niekto nasiel kto by s tym mal skusenost)

celne sklo som nekontroloval, no nezateka pri umyvani ani pri dlhsom dazdi pocas jazdy, pozriem sa na to..

okna su snad dobre dovrete, teda predne urcite lebo to pistanie sa uz objavilo viac krat, na zadne sa pozriem ale ten hluk vychadza z predu..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no ved sa da nastavit ta kapota, ze to italocigani vo fabrike odflakli je druha vec...keby si vedel o kolko mi zdvihal na STK svetla, to neviem podla coho nastavuju, jak den a noc rozdiel

som mal na punte - odlepene celne sklo, aj zadne okno, obidve, zevraj spatna seria, volaco tam nedali na linke co patrilo...na reklamaciu opravene v prvom roku
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Zameral by som sa na tie zimné pneu-pozri si na nich DOT,teda rok výroby pretože ak sú staré,nerovnomerne opotrebované a tvrdé tak to môže byť príčina hluku...Potom by som skontroloval tesnenia okolo všetkých dverí a okien-malá netesnosť robí riadny hluk...
...A ešte-nemáš náhodou na oknách deflektory...???
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

zimne pneumatiky sice maju 4 roky a oproti letnym ako vacsina vydavaju vacsi hluk, ten je pocutelny uz pri niszich rychlostiach no su rovnomerne zjazdene a dezen ma 5,5mm aj ked zmes uz asi moze byt tvrdsia ako u novych... No ten hluk ktory som popisoval je svistanie/piskot obtekajuceho vzduchu, to je jasne pocutelne, no neviem co ho sposobuje.. deflektory samozrejme nemam..

co sa tyka tesnenia na soferovych dverach je odtrhunty taky mozno v priemere 4-5 mm polkruh z tesnenia (nasilne otvaranie v minulosti). Ide o to tesnenie na vrchnej casti karoserie kde prilieha vrchna cast dveri, no ten vytrhnuty kusok je fakt velmi maly... (nie som odbornik ale nezda sa mi to ako mozna pricina, kedze je to sotva spozorovatelne..)
Naposledy upravil/-a citronsk v 02.01.2015 19:46, upravené celkom 3 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nemozes mat volakde vychlipeny kryt pod motorom, alebo tu listu na narazniku gumovu nemas utrhnutu ? to je hned ! tam staci mozno natrhnut a moze to piskat si myslim, kukni predok zospodu :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

dolad tu kaputu a mrkni ci je origos celne okno nietkorj sampioni lepia okno bez iniciatora potom sa odlepuje ked je odlepene od spodu pri stiracoch nemusi zatekat.mne trocha hucalo pri zad. stlpikoch ale od 170 a vyssie.inak bolo celkom tichučke.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som to ani trochu neriešil.
Ked si vyberal auto tak som ti vravel chod o level vyššie a uber z ročníka, nie nedal si si povedať.
Dokonca si napísal že kludne oželieš komfort len aby si mal čo najmladšie auto...

Už si riešil patáliu s prevodovkou, teraz riešiš hluk...
No čo, oželel si komfort na úkor mladého auta. V tej triede áut ako Bravo nemôžeš chcieť ticho ako v Crome

A ak tam máš náhodou patálie ohladom na puču nalepeného okna, lebo to auto bolo šlahnuté, tak si doplatil presne na to čo som ti pred kúpou písal. Len aby to bolo čo najnovšie a presne tak si dopadol
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

no kryt pod motorom ma zatial ani nenapadol to by mozno mohla byt najpravdepodobnejsia pricina..

celne okno je originalne Fiat z roku ako su ostatne okna na aute, tak snad este z vyroby..
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ivane je to dobre auto sice mal som ho len 15tis km ale spokojnost.len v zadu malo miesta na nohy inak ok.moja skusenost.
michaltalabka
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20.11.2013 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michaltalabka »

No ja mam 2007 a ked fuka vietor tak sem tam sa stane ze mi tiez niekde vpredu nejak pisti vzduch ale absolutne to neriesim.Auto je v pohode len tiez sa priklanam ze v zadu na nohy je malo miesta ;-)
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

michal to bol dovod preco islo prec s dvora.nic ine.len to.inak auto bomba.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To bola skôr chyba pri kúpe, ale tak ako sa tu bežne ludia vyjadrujú, oni jazdia najčastejšie dvaja tak priestor vzadu ich nezaujíma, im to stačí
Každý kto by mi toto povedal by som ho nechal voziť mesiac vzadu aj keby v predu nikto nesedel a ešte by som mu ubral miesto prednou sedačkou
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

moje deti sa nestazuju :), chlapec ma sedacku a dcera podsedak, ked tam sedi zena, nestazuje sa, kokos proti oktavke je tam 5centi navyse aspon :41c2: a ze jake vyhlasene rodinne auto to je
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných