Fiat Bravo - zlý studený štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mm82
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.10.2015 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mm82 »

Ja mam ten isty problem s Bravom 1.4 T
Zacalo mi blbnut pri ochladeni sa a uz dva krat sa mi stalo ze na prvy krat vobec nechytilo, nasledne uz slo...akonahle mam menej benzinu tak to blbne po natankovani uz menej ak nie vobec...problem som zbadal cca pred pol rokom ale diagnostika nic neodhalila takze kazdy prispevok tu ma tesi...a tento tyzden sa zas chystam do servisu tak som zvedavy ma co prideme...
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

co napísal bajo, presne platí ... mapu som mal podľa vyjadrenia posunutú až o 10%, v dielni LPG bola vykonaná korekcia ... situácia je nasledovná, ja HLUPÁK som cca. 3 dni pred návštevou LPG dielne ,asi už od jedu že auto stále neštartovalo, natankoval 100 okt. benzín pol nádrže a do toho som nalial asi 5 násobne vyššiu ako je odporúčaná dávka aditíva VIF. Budem úprimný a poviem pravdu, po tom tankovaní to sprosté auto už štartovalo dobre aj tie tri dni pred návštevou LPG dielne. Je to fakt čudné pretože pokus so 100 okt. benzínom, síce bez VIF som skúšal pred tým dva krát a žiadna zmena nebola. Teraz ako na just, po 3 mesiacoch permanentne zlých štartov, auto začalo štartovať skvelo 3 dni pred návštevou dielne LPG. Spravil som chybu že som tam načapoval tesne pred tým ten 100 okt. benzín... bohuzial ... Momentálne čakám kým ten 100 okt. vyjazdím a dám obyčajnú 95ku a som veľmi zvedavý čo sa udeje ... dám vedieť ... S tou bohatosťou ... áno žiadal som pri inštalácii LPG nastavenie mierne do bohata, no v servise sami nevedeli čo sa udeje, tak sme sa dohodli že skúsime ... momentálne to posunuli spať čize smerom do chudobna ... auto citelne ožilo... čo je pre mňa tiež nelogické že ochudobnením zmesy auto ožije..ale fakt sa to udialo ... zatial asi toľko... po natankovaní 95 okt. a otestovaní dám vedieť čo sa udialo ...
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

No ak som to pochopil správne, bolo to nastavené na bohatú zmes, teraz to nastavil na cca. stechiometrickú, s tým že technik mi tvrdil že stále je tam rezerva .. že aj keby sa motor nastavý na mierne chudobnú zmes t.j. lambda 1,05 .. to stále nie je hodnota ktorá by motoru mohla ublížiť ... keď budem mať čas ... napichnem to to na počítač a pozriem .. tak budem mať istotu na čo jazdím ...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zrovna v tomto pripade by som nestresoval, blaznivy taliani z toho isteho oturbovaneho agregatu sosaju v punte abarth essesse 180PS lol, tak najslabsia varianta by aj trosku rozladena, mohla cosi vydrzat :-\, samozrejme s cvirom treba suhlasit a na chudu zmes sa proste jazdit nema, sice setris palivo, ale o to viac horia suciastky lol lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

To je otázka ktorá by ma v skutku zaujímala. Pri 1.4 T využili koncepciu motora 1.4 16v, pridali turbo, nejaké softwareové zmeny, pár snímačov navyše ... ale či sú sedlá ventilov v oboch prípadoch rovnaké je otázne ... tu tiež mohlo dôjsť k úprave ...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Trebars mne je to uz jedno :), budem mat coskoro 60000 s plynom, prestavba je zaplatena, aj cely motor k tomu lol, ked vypyta druhu hlavu, zato ho prec nedam :)

Riesilo sa tu stilo kombik s tymto motorom / skor 100PS verzia/ aj s lpg, 290000 najazdenych, malo cerstvo druhy motor...zabudli vymenit rozvody lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
moskater
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.07.2006 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moskater »

no ako sa zozimilo tak aj ja mam opat tento problem :) 1.4t 150k BRC/LPG

prisli ste na nieco?
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

veru áno, prišiel som na niečo. Všetko bolo o nastavení LPG. Ja neviem povedať presne čo nastavovali, v skratke asi toľko že mi nastavili chudobnejšiu zmes v RJ LPG pretože pred tým bola príliš bohatá, čo spôsobovalo posun mapy v RJ motora ktorá sa využíva pri štarte studeného motora. RJ motora sa snaží adaptovať na hodnoty z RJ LPG a že vraj v tomto bol celý problém. Od návštevy LPG servisu vo Zvolene štartuje auto parádne a je jedno či na 100 okt. benzín alebo na 95 okt. Takže pri podobnom probléme ako som mal ja odporúčam úplne najskôr návštevu nejakého fakt dobrého LPG servisu, kde majú veľa skúseností hlavne s BRC ... A ešte jedna drobnosť ma napadla ... či náhodou tieto problémy nespôsobuje prechod zimné/letné zloženie LPG ... mne zase auto štartovalo horšie koncom leta a jak sa chladilo sa to zlepšilo ... no a ako som už spomenul, po návšteve LPG servisu je to momentálne úplne super ... klop klop... dúfam že to tak dlho zostane :)
Naposledy upravil/-a tuttiii v 28.10.2015 09:39, upravené celkom 1 krát.
moskater
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.07.2006 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moskater »

super, diky za radu, skocim tam teda aj ja. :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tuttiii: toto velmi rad pocujem :28b7: :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

chlapi ja som tiež rád, už som prestával dúfať že sa to niekedy dorieši ... opäť nachádzam stratenú lásku k fiatu ... :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a pritom ten v tom bol nevinne :d :D , to sanie si ako poriesil ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
moskater
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.07.2006 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moskater »

Taakze prave som sa vratil zo servisu v PO, zistili, ze som jednym zo stastlivcov co natankovali tomegas v nespravny cas. musia sa menit vstrekovace, zmiesavac a vsetky hadice. chvala bohu, platil som kartou, takze by to mal Tomegas preplatit. bude to cca 550€
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Dorici :(, zase budes mat novy system zadarmo lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
moskater
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.07.2006 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moskater »

no, ja len dufam, ze zadarmo, ze to tomegas preplati. :)

a este, ze ten sajrajt, motor spalil... ze to neostalo niekde na hlave, piestoch, vstrekoch.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných