Fiat Bravo - zlý studený štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Je to vychcane, jak dira do snehu :), ja to poznam este nez som mal plyn, toto su take prespekulovane a na hrane nastavenia, ze uz len trosku horsi benzin, alebo par kratkych jazd v zime a problem...ale co sme chceli to mame...podla mna toto maju update softu vo fiate, mne sa zda ze mi to aj robili v ramci zaruky a na zaklade reklamacie
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

tak len pre aktualizáciu stavu, problém pretrváva. Vyčistením škrtiacej klapky sa odstránil problém s nerovnomerným voľnobehom. Voľnobeh je teraz krásny, chod motora monotónny (pri zohriatom motory). Žiadne samovoľné pridávanie a uberanie otáčok. Problém so studeným štartom však pretrváva. Štartuje na druhý až tretí pokus a po štarte je motor veľmi rozhádzaný, motor ako keby chce zdochnúť, niekedy to ustojím sám si pridá, niekedy aj zdochne. Snažím sa mu pomáhať plynovým pedálom čo pomôže avšak ako náhle pedál pustím skapíňa. Po cca. minútke všetko OK. Ak by ste sa tu ocitol niekto, kto podobný problém už vyriešil prosím ozvite sa.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne sa nelubi, ze nebzuci cerpadlo pri prvej polohe kluca :41c2: , u mna to proste robi vzdy :41c2:

zase pripojit manometer na rampu vstekov na tomto aute neni ziadny problem...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

@tuttiii dufam, ze sem nezabudnes napisat vysledok, zda sa ze pachatel je znamy, aj pricina :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

výsledok dám ale až keď si budem 100% istý, už som spravil pár unáhlených záverov a boli mylné. V každom prípade keď si budem príčinou 100% istý určite sa o túto info. podelím. Momentálne asi len toľko že máme indície vedúce k záverom že to má celé na svedomí váha vzduchu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chudatko vaha :41c2:, ne ta diera skorej ? dokonca ani ta ne, ale ten trulo co ju tam spravil a takto to zlozil dokopy :3c90:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

Že som našiel dieru v saní je druhá vec. Avšak tá je už hodnú chvíľu zalepená, airbox tesní no tento fakt na problém nemal nijaký vplyv ... resp. nie priami pretože zalepením airboxu sa nič nezlepšilo ...
radekskacel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:14
Zdieľať na Facebook

start

Príspevok od používateľa radekskacel »

Kluci taky mám t-jet na lpg a problémy se startem.Křivky se mi skoro překrývají, ted mi to blbe porad na tri starty, nevim proc. Smazu hodnoty, odpojim baterku a pak treba tyden jeden start a pak 3. Celou zimu loni jsem jezdil a jeden start, na jare zacalo blbnout, po nastartovani okamzite na 2-3valce, musel jsem pridavat plyn. Tedka to zlobi moc.

Nejhorsi na tom je, ze pokud mam pulku nadrze a najedu 1000km, tak mam 4starty, musim dotankovat za 300kc a pak zas jezdim 1tis km treba na 1start ale kolisavy. Pritom kdyz mam pulkua anatankuju do plne, najedu 3tis km a startuju na 1x. Teda startoval jsem jeste pred 2mesici, nez mi auto zacalo blbnout na vice startu i po natankovani :( docela me to ubiji a uz me to nebavi resit.Nejhorsi na tom je to, ze se auto neda prodat.
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

No ja som z toho už tiež dosť zúfalý. Momentálne som dospel k nasledujúcemu záveru. Pri montáži LPG bola v RJ LPG systému nastavená lambda na nie hodnotu 1 ale na 0,97. Ja som si to tak žiadal pri montáži kvôli eliminácii negatívneho vplyvu spaľovania LPG na sedlá výfukových ventilov. Pred týždňom som komunikoval s LPG servisom kde mi montovali LPG či náhodou toto nastavenie nemôže mať vplyv na problém so štartovaním. Vedúci servisu sa mi vyjadril že nie že môže ale že je dokonca pravdepodobné že tento problém spôsobuje zlé nastavenie lambdy na RJ LPG. Ževraj niektorým autám toto nastavenie nevadí, no u niektorých sa to prejavuje tak ako u mňa. Vysvtloval mi to nejak tak, že RJ motora je nastavená tak aby za každú cenu držala lambdu = 1, tým že RJ LPG sa toto nastavenie snaží posúvať niekam inam, dochádza k posunu celej mapy RJ čo má za následok problém so štartom. Budúci týždeň v piatok som objednaný do LPG servisu kde mi prestavia lambdu tak ako má byť, a zároveň skontrolujú aj ďalšie nastavenia RJ LPG. Po návšteve servisu dám vedieť či nastala nejaká zmena ... Ja aj celkom verím tomu že problém bude spôsobený zlým nastavením LPG systému, pretože 90% podobných prípadov ktoré som na fórach našiel boli všetko fiaty prerobené na LPG ...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tuttiii, ten reset adaptacnych hodnot si predsa skusal ? tym by si mal uplne vylucit LPG problem, moj nazor :-\

ja som myslel, ze po odpojeni toho cidla v sani to chodi OK, uz ani to neplati ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
radekskacel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radekskacel »

pokud mam nastavenou spatne mapu lpg, muzu mazat adaptace jak chci a jezdit na benzin jak chci, ale nepomuze to. Nastaveni LPG musim mit 100%, jinak si to auto dela co chce. Kdyz vymazu adaptace a jezdim na benzin i tyden, nic se nezlepsi. Zacnu jezdit na plyn a postupne vidim zlepseni az treba na jeden start, tyden tak jezdim a startuju jednou, pak zniceho nic zas 3x. Ubiji me to, nevim co s tim, vsechno je dobre nastavene. Mam system BRC, rad bych vytahl pojistku od plynu, ale nevim, kde se nachazi. Uz uvazuju o demontazi LPG, ale kdyz benzin je tak drahy....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

https://www.youtube.com/watch?v=0HGIpQRwM0A

v tomto videu je spominane akesi riesenie...
vymene : vstekovace, rozvodna trubka a lambda :41c2:
tie prve dva zase vedu na problem s palivom... :41c2:

@radekskacel ved u vas mate u pumpy E85, neskusil si niekedy tanknut 1:1 s benzinom nejakych 10 litrov a vyjazdit ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

Bajo777 s tym odpojenym cidom je to "ine" mozno aj trosku lepsie, ale bohuzial po viacerych pokusoch musim povedat ze nie dobre... pri odpojeni toho cidla sa aj na studenom motory drzia ot. Na 800 , motor nezdochne ale zase mam dojem ako keby niektory valec sem tam neodpalil. Niekedy je to lepsie, niekedy horsie. S autorom toho videa co si sem dal som komunikoval, riesi to uz rok preveril a vymenil spustu veci a problem neodstranil. Nakoniec ma len poprosil aby som mu dal vediet ked na nieco pridem a poprial mi vela stastia :) k tomu resetu, muslim ze to zresetovalo iba skrtiaci klapku , celu rj zresetovat tym programom co mam asi nejde ...
radekskacel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radekskacel »

mate nastaveny spravny tlak v plynu, jak ma byt? Jake mate hodnoty? Prekryvaji se vam mapy, nebo jsou odlisne? Je spoustu faktoru. Me bylo dnes receno, ze byl maly tlak, zvedly mapu o 5procent, coz se mi nelibi, takze uvidim a po 3dnech budu resit dale. Do ted 2starty
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tuttiii navstivil LPG dielnu, kde mu to montovali, ladili cosi, kedze celu mapu mal myslim o 10% posunutu ? :41c2:, ale z casti si zato mohol sam, kedze pozadoval nastavit prevadzku LPG k mierne bohatej zmesi... auto okamzite ozilo podla jeho vyjadrenia, ale ci to pomohlo aj ohladom startov zatial nedal vediet :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných