Fiat Bravo LPG - male otacky

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Fiat Bravo LPG - male otacky

Príspevok od používateľa jesus-pd »

Zdravim, mam bravo 1.6 lpg a stava sa mi (aj na plyne aj na benzine) ze ked trochu tuknem do pedalu (max do 1200ot) tak potom otacky spadnu tak na 600-700, niekedy aj zhasne.
Poradite mi? Dakujem. Sviecky su nove 3bodove nkg
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

vyser sa 3 bodovy sviečky - daj iba jedno-bodové, tie sú najlepšie

- príčina môže byť spočívať v škrtiacej klapke - nie je zanesená? Nekolíšu otáčky na voľnobehu?

- koľko kilometrov to má najazdené na plyne?
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

jediny plynar v chotari mi povedal ze na lpg su najlepsie a logicky to odovodnil, nezda sa mi logicke aby som nove menil zas za ine, pokial v nich neni chyba.
Skriacu klapku som rozobratu nemal, ale mozem ju pozret. Od coho ma byt zanesena? sadze?
Otacky kolisu cca o 50ot.
Na lpg to ma cca 40t km.
Ale obcas to robi aj na benzine (tato chyba sa nevyskytne vzdy preto je tazke to urcit, zatial mam auto velmi kratko).
Napr dnes som 2x za sebou nastartoval a ako klesali otacky rovno zhasol. Ked som startoval neskor tak otacky nevyskocili na tych cca 1500 ale isli hore tak s prestavkou akoby vynechaval jeden valec.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Jasne najviac pasiky, najviac adidas...pocuvaj Martina a daj tam co patri na benzine, pochybujem ze to budu tieto
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

choď do mototechny a pýtaj sviečky na svoje auto. žiadne extra sviečky na plyn. daj presne také sviečky, aké sú napísané na benzín. jednobodové.

sviečky toto vedia spraviť. nie je nič neobvyklé, ak je potrebné vymeniť aj 2 - 3 druhy sviečok, aby sa prišlo na to, ktoré motoru vyhovujú.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

Dnes som sviecky vymenil za nejake T-T, najdrahsie co na bravu mali. Nic sa nezmenilo.

Takto sa auto chova na plyne. Na benzine je to podobne ale nemam to poriadne odsledovane lebo na benzine vela nejazdim, je jedno ci je motor studeny ci teply.
Niekedy pri jazde trha autom, akoby slo na tri valce. Ten plynar mi aj povedal ze vstreky uz maju nieco za sebou a bolo by dobre ich vymenit
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

si nejaky srandista, ale pocuvaj martina a nespekuluj, ci mas komin zaneseny sadzami :40bd: :40bd: , co zijeme v sterilnom prostredi??? Prach je vsade a pri tych teplotach sa to dobre napecie vsade v motore. Klapku mas asi este funkcnu, len je pridreta spinou a obcas sa nepohybuje plynulo, ale skokom. Inak tieto skaknia otacok pri plyne nemaju na jazdu zvycajne vplyv, len je to neprijemne na volnobeh. A treba mat na mysli, ze vzdy je plyn citlivejsi na akukolvek poruchu v motore a prevodovke, ako benzin. Problemy pri jazde na plyn su indikatorom, ze aj ked to ide dobre na benzin, nieco zle sa v motore uz deje.
A do plynu jednokontaktove sviecky. Ja som tiez raz skusal udajne perfektne sviecky, aj na benzin to islo uzasne, ale prepol som na plyn a myslel som ze sa rozpadli rozvody a hned som stal - na plyn neboli absolutne vhodne.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

tak ju staci vybrat, vycistit, nastriekat vdckom a uvidime?
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Ja som mal podobné problémy s autom a na vine boli zle nastavené ventily. Podľa popisu neni jasné, či je možné v tvojom motore ventily nastaviť na vahadlách, alebo vôľu nastavuje tlak oleja...
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

a ake je vysvetlenie ze na plyne to ide? auto je momentalne v servise tak uvidim co mi pvoedia
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných