Fiat Bravo 1.4 16V 110kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

memorah
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.08.2012 11:12
Zdieľať na Facebook

Fiat Bravo 1.4 16V 110kW

Príspevok od používateľa memorah »

Ahoj chcem kupi toto auto, dake rady? klady a minusy? co sa tyka motora? ake mate skusenosti? pls co najskor.

auto:Technické údaje: r.v. 9/2008, 70 000 km, benzín, 1 368 cm³ (1.4 l), 110 kW (150 PS), manuálna prevodovka, predný pohon, béžová sv. metalíza, hatchback, 5 - dverové, 5 - miestne, Euro 4 Spotreba: v meste: 9.3 l, mimo mesta: 5.8 l, kombinovaná: 7.1 l Bezpečnosť: ABS, ADS, airbag kolenný, airbag spolujazdca, airbag vodiča, airbagy bočné vpredu, airbagy bočné vzadu, ASR, brzdový asistent, centrálne zamykanie, EBD, ESP, imobilizér, isofix, MSR Komfort: rádio + CD, ďiaľkové ovládanie zamykania, elektrické okná 4x, elektrické zrkadlá, fólie, handsfree, klimatizácia dvojzónová, kožený paket, lakťová opierka, multifunkčný volant, palubný počítač, parkovací asistent, posilňovač riadenia, tempomat, tónované sklá, vyhrievané zrkadlá Ďalšia výbava: deliaca mreža, hliníkové disky, hmlovky, sezónne prezutie, originál bezpečnostné fólie, diaľkové ovládanie,hlasové ovládanie blue&me, bluetooth, originál „17\\\\\\\"al. disky s letnými pneumatikami, sezónne prezutie na „15“ al. diskoch, USB vstup, Hill Holder, deaktivácia airbagov, klimatizovaná priehradka, hmlovky s funkciou corner light, funkcia follow me home, palubný počítač
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

To si sem skopíroval celé znenie inzerátu? ;-(
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ahoj, tu ti o brave 2 napiseme asi tak dvaja :). Odporucam precitat viac, resp. spytat sa priamo majitelov:

http://forum.cars.cz/fiat/viewforum.php ... 55f7b7a55e

alebo

http://www.gabriel-net.de/forum/forumdisplay.php?f=562

vyborny video test:

http://www.autoweb.cz/43-fiat-bravo-1-4-t-jet-video/

moje skusenosti:

mam len atmosferu, najazd cosi cez 50000km, s autom uplna spokojnost, az na ten motor :(, aspon tych 120 PS keby som bol kupil...ked sa chcem udrzat v tempe v kopcoch, je treba ho tocit, nie ze by som to necakal..., na druhej strane na rovinach aj na dialnici ide v pohode aj vysoke rych. priemery, nakolko ma dost dlhu 6tku, co mam tak odsledovane u chalanov z fora, tie turba su bezproblemove, hlavne OLEJ menit max. 15000, lebo je tam len 3 litrova napln...ohladom spotreby ziadna obava, turbo bude jazdit, ako nanho zatlacis, 150PS verzia ma sport tlacitko, ked mas dostupnych 165PS
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

takisto mám len atmosféru 66kw ale k autu... podvozok je dosť tvrdý ale to je vec zvyku čo komu vyhovuje, posilovač riadenia je až moc preposilovaný aj v normálnom móde nie to ešte v mestskom, plasty na veľmi dobrej úrovni až na stredový panel ten dosť vŕzga keď on opriem koleno. inak je to talian takže dizajnovo super ale netreba od toho čakať zázraky spoľahlivosti.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nachtigall a co sa ti pokazilo, ked sa mozem spytat ?

u mna je vsetko OK, teda ked neratam trampoty s palivovym cerpadlom, co ale bolo kvoli benzinu, nie problem auta :)

preposilovany...je to vec zvyku, ked jazdis 4. fiat, si zvyknes proste na tie elektroserva, mam stale CITY zapnute :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

auto mam este len kratko ale prvy tyzden sa pokazilo otvaranie prednej kapoty /pod volantom/ (bowden), tiez zaseknuty zamok zadneho kufra. obidvoje som si nastastie sam opravil. auto by som kupil kludne znova... je neokukane narozdiel od golfov alebo ceedov a ceny jazdeniek su asi o 2000 nizsie ako porovnatelne auta inych znaciek. a nikto ho neukradne
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

pozor na drahsiu udrzbu (hlavne sviecky), vyssiu spotrebu benzinu, oleja. sem tam aj tesnenie pod hlavou prdne a aj turba nic moc..co chcete od 1,4 a 150 ps..zivotnost o nicom. zas atmosfera 1,4 prejazdi vela km
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to nachtigall:
som kupil nove, ziadne tieto problemy nemam, pri jazdenke musis pocitat ze nejake zanedbane udrzby vychytas, zase si usetril proti novemu vela penazi :), z mojej skusenosti nemusis mat ziadne obavy, dokonca sa nevie ani o klasickych chybach co malo stilo, kontrolky airbagu, mikrospinac 5 dveri a pod. , dokonca aj ziarovky sa menia v pohode a nie cez podblatnik :40bd:

naozaj neviem co tomu autu vytknut, nic nevrzga, nebucha ani po troch rokoch jazdenia zvacsa po meste, este k tej tvrdosti podvozka, leto, zima 195-65-R15 nemam pocit, ze to je tvrde :), pritom fukam na 2,5 vsade, inak mam pofaceliftove, viem ze co sa tyka podvozka od 2010 boli zmeny, neviem aky mas rocnik, pokial do 2009/12 je mozne ze tam je rozdiel...
Naposledy upravil/-a bajo777 v 14.10.2013 20:19, upravené celkom 2 krát.
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bady, Tjety uz maju niektore cez 200000, sviecky som kupil posledne po 5 euro kus, NGK ako prvomontaz, to sa ti zda vela ??
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

bmw-radost z jazdy fiat-starost z jazdy :d :D
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

mam 2007, takze zaciatok vyroby... kolesa 205 55 16 cize aj to je trochu rozdiel v konfortel. este jedna vec, auto je na mna dost nizke najma ked sa zatazi tak chytam obcas vyfuk pri vacsich nerovnostiach
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nizke je, ale je to auto, nie chobotina na koleckach ala SUV

tak ti poviem, chodil som do dvora v robote cez taky "schod" bol vyskrkany od podvozkov, oktavia, fabia s 3 chlapmi to chytila, tak isto audina, bmw 7 aj bravo2 ale len ked som isiel bez spomalenia a prepruzil podvozok, pozeram to odspodu pri kazdom prezuvani a nic podstatne neni sahnute, jeden hlinikovy tieniaci plech pri vyfuku som rukou prihybal, to som ale zapadol v zime "po brucho" a tahali ma dozadu, dole kopcom, vtedy sa to pokrivilo a drncalo to o vyfuk lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
zuzana.bal@centrum.sk
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 13.03.2009 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzana.bal@centrum.sk »

Mam toto auticko doma uz vyse roka som jeho zatial STASTNYM MAJITELOM.Co k autu dodat jeto MOJA SRDCOVKA.Ty chces kupit asi vybavu Emotion.Co dodat z mojej strany zatial spokojnost ja mam ale Sport tam je to tlacitko na zvysenie vykonu a mozem povedat ze po jeho stlaceni ho dost citit auto ozije este viac ale aj bez toho ide dost dobre a na 1,4 uz nehovoriac.Motor T-JET myslim si ze niet sa coho bat ako tu uz kolega pisal su kusky aj s 200tis km a viac a bez nejakych vacsich problemov mam kamosa co robi vo Fiate mechanika a zatial natom nic vazne neriesili.Spotreba podla nohy,Dialnica 110-130 7,1-7,5,okresky viem urobyt od 5,4l lahka noha,6-6,5l taka normalna jazda.Na oleji mam najazdene 10tis km a neududlo nic.Ja osobne by som si radsej kupil vybavu SPORT vyzera to lepsie a na tych 17 sa mi to zda este konfortnejsie ako na 15.Co dodat nakoniec na FIAT povetsinou nadavaju taky ludia co ho nikdy nemali ja mam 4 tak viem o com hovorim jednoducho pomer cena,kvalita cena nahradnych dielov a ish dostupnost jednoducho SPOKOJNOST.
memorah
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.08.2012 11:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa memorah »

vdaka za info tak vo stvrtok ho dam skontrolovat v servise a ak vsetko ok tak kupujem

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných