Fiat Brava 1.6 - nema vykon , trha

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Fiat Brava 1.6 - nema vykon , trha

Príspevok od používateľa jesus-pd »

Zdravim, mam problem ako nazov napoveda. Myslim ze je dolezite ze na LPG tento problem nemam takze vela veci mozme vylucit.
Auto nastartuje a zdochne pokial ho nedrzim v otackach. V otackach pod 2000 moc netaha a hnusne poprdkava akoby slo na menej valcov. Ked klesaju otacky a pridam na podlahu niekedy sa ozve rana (asi do sania).
Ked tam plyn na podlahu pri jazde tak asi sekundu sa nic nestane a az potom trhano zaberie (aj pri vyssich otackach). Je to premenlive, niekedy sa ani na 1ke nerozbehnem a plyn na podlahe.
Napadli ma vstreky. Ked som odpajal kable od sviecok pti kazdom valci klesli otacky-zmenil sa zvuk. Akurat neviem ci je to relevanty test vstreku lol
Dik za rady
fatal1ty666
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08.03.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatal1ty666 »

ako som uz spominal v inom vlakne pokial LPG ide benzin nie tak na 99 percent treba hladat problem v dodavke benzinu
a teda ....
1-zmerat tlak palivoveho cerpadla
2-vymenit palivovy filter
3-skontrolovat hadice az po motor
4-skontrolovat kabelaz ku vstrekom pri montazi LPG sa casto rozmotova povodna kabelaz a pri nedobrom zaizolovani sa moze niekde predrat kabel ktory vie porobit podobne problemy
5-vytiahnut vstreky a dat skontrolovat
tieto body samozrejme nasleduju za predpokladom ze v nadrzi nemas benzin z cias marie terezie
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

palivovy filter nemam, snazil som sa vycistit cerpadlo (sitko nebolo zanesene ale v nadob bol bordel ktory isiel s problemom vyplachnut ale vela sa nezmenilo.
3- co tym myslis? ci netecie benzin?
zmerat tlak cerpadla a skontrolovat vstreky...da sa to urobim v domacich podmienkach?
Hladal som kade ide nafta do vstrekou ci nieco neuvidim ale nenasiel som. Poradis?
fatal1ty666
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08.03.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatal1ty666 »

aha tak to uz mas ten novsi motor ten filter uz nemal ak sa nemylim
ano vtom tretom bode som myslel kompletne skontrolovat palivove vedenie ci nieje niekde poskodene nejde len oto ci netecie benzin niekde ale napriklad o pritlacenu alebo inak zalomenu hadicku proste celkova kontrola vizualna ...
vstreky moc neskontrolujes v domacich podmienkach ( pokial mas doma stolicu na kontrolu benzinovych vstrekovacou tak preco nie :D )
a ten tlak paliva sa da zmerat aj doma ale radsej to daj niekomu kto stym nebude mat problem

no ak si ozaj hladal naftu tak sa necudujem ze si ju nenasiel ... :D pri benzinovom motore to je normalne :D
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

uz som z tych motorov poblazneny :D pozrem sa nato. Ja s tym nechcem ist prvy krat do servisu :..:
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ja som mal take priznaky a bola to zapalovacia cievka, ale ine auto
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

to by ale robilo aj na lpg, ci?
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to neviem, nemam plyn, ale inak uplne presne sedia priznaky. Je mozne, ze to dava slabu iskru, ktora este dokaze zapalit plyn, ale benzin uz nie... ale to netusim, ci je pravda, ze by sa plyn lahsie zapaloval ako benzin.
Ako prve som vymenil sviece, ale to nepomohlo.
fatal1ty666
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08.03.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatal1ty666 »

cievka to nebude to by robilo presne opacne lebo skvor sa zapali benzin ako plyn kedze zapalna teplota benzinu je okolo 100 stupnov a zapalna teplota plynu cca 400-500 stupnou
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

no asi si natankoval nejaky humus, je to typicke pre naliatie benzinu zo starej bandasky. Budes musiet vsetko od nadrze vycistit, preplachnut a neviem, ci je to dobre doma, lebo bude cely dvor od benzinu a velmi pravdepodobne menit vstreky, ak ich nevycisti ultrazvuk.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

skusim to odtial nejako vycucat kym to dam do servisu, aj ked som naposledy tankoval na OMV, tanknem nejaky shell v. Pozeral som do bandrze ked som mal prec filter ale nejaka etra spinava nebola
nejaky pripravok na cistenie vstrekov/aditivum ma zmysel? aj ked myslim ze problem bude niekde inde, v motore
Tie vstrekovace sa nedaju vyskusat teda v domacich podmienkach? spominam si ze som videl ako ich chlapik dal len do malych flasiek aby bolo vidno ci vstrekuju rovnako
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vieš to opraviť aj sám doma štýlom

- vymením čerpadlo - pomoholo / nepomohlo
- vymením vstreky - pomohlo / nepomohlo
- vymením sviečky - pomohlo / nepomohlo
- vymením filter - pomohlo / nepomohlo
- vymením škrtiacu klapku - pomohlo - nepomohlo

takto vieš minúť zopár tisíc korún bez toho, aby si vyriešil problém

- vieš to riešiť aj tak, že to odnesieš od servisu a poprosíš ich, aby Ti zmerali tlak paliva za čerpadlom - je to úkon na pár minút a pár eúr. Tento údaj už priamo napovie, či je problém v čerpadle alebo nie.

- nespomínam si, ako to má spravené brava, či sa dá merať tlak v rampe - ak áno, ešte lepšie.

- aj je tlak paliva v poriadku, tak treba skontrolovať vstrekovače. zase je to úkon na pár eúr.

- má nádrž fungujúce odvetranie?

- takáto diagnostika nemusí byť vôbec drahá, sú to základné úkony.

- ešte niečo - odstav plyn, či nedochádza k úniku plynu do sania. to by som urobil ako prvé.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

zaujimavy prispevok, vdaka
Este ma napadlo ze som nespomenul (neviem ci je to podstatne) ze pri odpajani cerpadla jedna hadica pola pod tlakom a vysicalo z nej dost vzuchu a druha tiez, z tej striekal benzin. Na focuse som raz odpajal nadrz (tlak tam nikde nebol) ale to bolo za cerpadlom. Tak mi to prosim niekto objasnite.

A stale sa nemozem zbavit myslienky ze by som celu rampu dal do 4 nadob nech vidim ako idu tie vstreky, myslim ze vela napovie ked pojde slabo 1 alebo vysetky 4

Zjtra s tym asi skocim do servisu. Tu je este video, neskoro reaguje na plyn a pomlay/sekano pridava z nizkych otacok. Pocut to aj na zvuku. Niekedy drzy otacky, potom zas skape.
https://youtu.be/QqfydPZNDvE
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

v servise som stale nebol lebo auto potrebujem kazdy den ale mam to lepsie odsledovane ak by mi niekto vedel poradit.
Auto ide az nad cca 2500ot/min, je problem sa rozbehnut na jednotke, od spodu vobec netaka, po nastartovani skape ak mu nepridavam, po chvili sa ako tak volnobeh ustali.
Cital som ze mal niekto velmi podobne problemy a na vine bola lambda. Ale to by sa rovnako chovalo na lpg, ci nie?
V jednom pripade to bol ventil casovania vaciek
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

vymenim som vstreky za ine a problem sa zmenil, takze tam bude asi pes zakopany. Akurat este zohnat vsetky vstreky v poriadnom stave. Chcem njeden odskusat a zaujima ma ako je ovladany. 12V? aka je polarizacia pinov? vdaka

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných