Fiat 500L 1.4 - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gabo184
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.09.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Fiat 500L 1.4 - skúsenosti

Príspevok od používateľa gabo184 »

Fiat 500L 1.4 95k vo vybave Plus

Ahojte
Chcel by som sa opytat na skusenosti s tymto autom zatial.
Je vhodny tento motor do tohto auta? Je vhodny ako rodinne auto na presuny po meste ale aj mimo?Ako je na tom s dialnicou. Aka je spotreba a spolahlivost?
Ste spokojny s automa ako takym?
A co servis? Ceny?
Dakujem za odpovede
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Prepáč, ale toto auto sa mi zdá smiešne ako rodinné, keď tak Fiat Croma je rodinné auto. Čo sa týka motorizácie pre Fiat 500 ten motor postačuje.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

fiat nema dobru povest vkuse maju nejaky ten skandal nasledne maly krach a predajnost je slaba.kup si auto ktore bezi ktore sa predava vo velkom.skodofky vw kia ford.francuza taliana neber vkuse su tam nejake problemy.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

95 koni do mesta je dost v kazdom aute, aj keby to bol Mercedes S-Long.

v meste nemas co robit so sto konmi. Mimo mesta, mas dojem ze by Skodovky 100 s 30 konmi nedokazali chodit 98km/h ? Tak vidis... na taku rychlost takisto nepotrebujes tristo koni za kazdu cenu.

V pohode. K ostatnemu sa nevyjadrujem lebo to auto nemam. Interier divny, bude z toho rozhodne obrovsky predajny slager ked to bude mat 8 rokov ojazdene. Tak ako dnes napriklad z Fiatu Multipla alebo Renoltu Avantime, Chrysleru Pacifica, Kia Opirus, Hyundaui Grandeur, Kia Magenta a podobne.

Bacha na to.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

dovolím si tvrdiť, že fiat má motory vcelku spoľahlivé až bezproblémové, fiaty, ktoré servisujeme majú slušné nábehy km bez problémov
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som fiatista od 1997, aj ked dost cerstvo otrasenou doverou, chcel by som povedat, ze technicky by nemal byt problem, ale musim sa obmedzit na motor :(, s tym problem cakat nemusis, ale trebars taka vymena tureckeho loziska v prevodovke po 65000km urcite nikoho nepotesi...

k dizajnu a zameru celeho auta je zbytocne sa vyjadrovat, je to otazka vkusu, moja salka kavy to teda rozhodne neni...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
horvathh
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.10.2014 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horvathh »

auto je podla mna designovo uplne hrozne a tym ze je to fiat tak cena bude hrozne dole..... takze pomer kupna cena a zostatkova cena napr. po 3 rokoch bude katastrofa......
Multipla 2 :28b7:


radsej ford alebo vw
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

nestraste ho
ved nebyt takych tak to auto nevidime na ceste a ako rarita to bude dobre o 40 rokov ked sa budeme (poniektori co doziju) pozerat v muzeu alebo na autosalone coho bol schopny Fiat (kt. uz medzitym bude vlastnit VW alebo spolocne krachnu po invazii cinskych aut kt. budu kvalitnejsie ako cely VW grupak).
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

Fiat 500L - dizajn je podľa mňa veľmi pekný . Je to niečo iné tak isto ako Mini Countryman atd. . Určite to nie je nejaká pohroma ako BMW GT5 či BMW X6 .

Motor 1,4 je klasika Fire motor čo zvládne strašne veľa - osobne poznám Fiat Stilo 1,4 LPG cca 450 000-km , Fiat Bravo II 1.4 LPG cca 300 000-km , 4 x Fiat Linea 1,4 a 1,4 Tjet 200 000 - 500 000-km všetko jazdi bezproblémovo pripadne vyskočili len drobnosti . Ja osobne by som do Fiatu 500L jednoznačne išiel - ja som extrémista a bral by som motor 0,9 Tjet - dôvod je len taký že sa mi ten motor páči :-) ale voľba rozumu je 1,4 alebo 1,4 Tjet !!!

Autokomplet : Kvalita a spoľahlivosť Fiatu je určite oveľa lepšia ako VW a spol. a čínske auta kým s k nám vybudujú cestu ešte potrvá ......... Nap. Hyundai , Kia , Sangyong , Chevrolet/Daewoo - ani jedno z toho nemá stále meno kvalitnej a spoľahlivej značky .
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

hyundai
pisal som o 40 rokov a garantujem ze to bude o uz o 20
Toyota im preda hybridne systemy a odpalia to tu
vsetko je aj tak z ciny, staci to tam uz iba lacnejsie poskladat :-) a obist nenazrane marze das aut

co sa BMW tyka, X6 nie je skareda, len neprakticka na svoje urcenie (o kvalite pomlcime) a GT sa mne osobne celkom paci (ani neviem preco - mozno podvozok 7 a desing niekde medzi 5 a 6)
kolko ludi tolko chuti a ak sa bavime o dokonalom kompromise dnesnej doby tak to je pre mna Lexus vo vsetkych variantoch.

male prditka 0.9T maju buducnost na 100.000km pri priemernej udrzbe a jazdeni. teda nemyslim cele opravovat, riesit turba, hlavy, tesnenia, EGR a pod. ale kupim a jazdim.

jediny maly motor co stoji za moj obdiv je 1.0 VVTi v starych Yarisoch ked mali este 4 valce. ten nabeha milion km aj ked ho vytacaju... to je motor. do toho by som sa nebal hodit male turbo najlepsie vodou chladene :-)
romcop
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.06.2008 23:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romcop »

Ak niekto máte 500l (prípadne living) s 1,4. 95k, napíšte svoje skúsenosti a postrehy s touto motorizáciou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných