Fiat 500 Dualogic - výmena robota v servise

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Fiat 500 Dualogic - výmena robota v servise

Príspevok od používateľa ampo »

Ahojte, mám dlhodobo problémy s DUALOGIC robotom na mojej FIAT 500 (1.4, r. 2010). Problémy vyvrcholili tým, že auto pred Vianocami odrazu prestalo radiť a musel som ho dať odtiahnuť do Fiatu v BA. Vymenili brzdový spínač za 270€. Lenže mechanikovi sa nezdal zvuk čerpadla (je príliš hlučný odkedy som auto pred rokom kúpil), a taktiež si všimol všetky tie problémy s radením, ktoré s autom od začiatku mám (že samo počas jazdy vyradí, že v zime nejde zaradiť kým sa nezohreje motor atď. atď). Dnes mi volali po 2 týždňoch dlhodobej diagnostiky a oznámili mi, že problém je od začiatku v samotnom robotovi, ktorého treba komplet vymeniť, a že sme kúpili vadné auto. Cenu za nového robota zadelili poriadne nekresťansky vysokú, a ja som momentálne zúfalý z toho, čo mám robiť. Viete mi prosím povedať, či sa dá robot nejako zohnať za lacnejšie peniaze, resp. nejako zrepasovať? Alebo hľadať na vrakoviskách? Úprimne, auta by som sa najradšej zbavil, no už teraz som na ňom prerobil takmer tisíc eur na zbytočné opravy, ktoré nepomohli. Odkedy som auto s manželkou kúpil, je vysoko nespoľahlivé a vyslovene sa na ňom bojíme jazdiť. Alebo nájde sa tu niekto, kto by to vedel opraviť/zohnať? Prosím o rady, ďakujem.
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

fiat 500, typicke. Dal by som to prec. Niekomu auto ukradnu, niekto ho musi odpisat pre poruchy. Pozeram, ze idu tak za 5 az 7 tisic, takze to sa este da.
Ale vzdy je tu nadej, ze niekto bude ochotny sa na to pozriet a nevymienat cely kus. Akurat opat riziko, ze to bude stat stovky eur na praci a vysledok mozno ziadny.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Skúsil by som hladať aj v Smart servisoch - ten má tiež robota.
Alebo manželku sice na to nepresvedčíš ale čo tak ty - skúsiť sa naučiť jazdiť s robotom tak ako je. Dlhé roky používam vozidlo kde treba niektoré rychlosti držať rukou v zábere. Netvrdím, že sa to dá vždy, ale niekedy ano. Napríklad auto trhalo v určitých otáčkach, tak som sa naučil tie otáčky nepoužívať a radil som inú rýchlosť kde boli otáčky iné.
Naposledy upravil/-a oco13 v 29.12.2020 13:46, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Ano mozno idu za 5-7 tisic, no predpokladam, ze funkčné a nie s polofunkčnym robotom. Nechcem predat mačku vo vreci. Ta oprava bude stat skoro 2 litre, takze realne by som to auto predal za 3-4 tisic, a kupoval som ho pred rokom za takmer 6 Preto neviem, co mam robit.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak auto počas jazdy vyradí, čo sa deje ďalej? nejde zaradiť?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zriedkavá prevodovka,nulové skúsenosti servisov z týmto typom,diely žiadne.Ak už v 60 milionovom polsku niet jediný diel tak je čo povedať...utekať čím ďalej od toho.Síce platí že všetko je opraviteľné,ak je ochota sa tomu venovať,detailne preskúmať a potrápiť sa nad tým až do úspešnej opravy.Lenže dnes platí že na podobné veci sa nik nepodujme lebo ubližuje sebe aj rodine finančne.Ten čo tú mozgovú kapacitu má že zvládne aj veci ktoré vidí prvý raz,má vychodené iné cestičky a nebude sa hrať na charitu.Toto je školský prípad,výstraha že sa nemajú kupovať veci len preto že sa vyskytli.Tohoto sa ozaj iba zbaviť,aj keď zabolí finančne.Lepšie sa vrátiť čím prv na začiatok,neskôr to bude iba dlhšia cesta.Človek by aj poznal takého čo by to na 99.99% zvládol,ale nemá to šancu preto lebo by ma z takou požiadavkou asi poslal niekam do teplých krajín,proste to nepripadá do úvahy.
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Vyradi a cca 5-10 sekund nejde zaradit (ukazuje error), potom to zaradi pocas jazdy. Problemy na tom aute su viacere, rano ked nastartujem, tak musim min. 10 minut sediet kym sa podari zaradit. Inokedy to robi, ze stojim v Neutrali, a v pravidelnom 2-sek. invervale blika spiatocka (svetlo) - auto sa svojvolne akoby snazi zaradovat spiatocku (aj napriek tomu, ze je paka v N). Atd. atd.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Robia sa tieto vozy aj s manualnou prevodovkou?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Jasne, ze ano. Primarne ich robia s manualom. Automat (teda skor "robotizovana manualna prevodovka") je skor rarita na Fiat 500.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak potom aké špekulovanie - prestavať na manual.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Ako píše mhlavaty.....
.... Z vrakoviska to je lotéria kúpiš a bude robiť to isté , buď novú alebo nájsť niekoho kto to zrepasuje čo bude asi nemožné ,tak snáď to bude pre Teba ponaučenie ,treba poriadne rozmýšľať pred kúpou ...
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ja som nemyslel, ze by si to predal za 5-7 tisic, ale ze o tolko asi prides, ked to odpises. Snad nejaka tisicka od niekoho na diely by z toho mohla kvapnut.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vtom má pán pravdu,že kupec na auto s poruchou automatu je príliš pekný sen.To by kúpil stejne len človek ktorý by si prevodovku vedel zadovážiť a oni prosto nie sú.Ak by sa aj nejaká našla časom,je to tak obrovské riziko že sa kúpou len získa ďalší úbytok v peňaženke.Je to robotizovaná prevodovka,takže čokoľvek sa bude robiť budú potrebné kalibrácie,takže musí byť pri ruke aj znalý diagnostik.Pokiaľ pán má záujem,nech sa mi ozve v ss správe a skúsim mu dojednať opravu,k tomu ale treba ďalšie údaje.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Predávať za cenu pod bežným priemerom trebárs o 2000€ a uvádzať poruchu AT v inzeráte.
Ak by došlo k predaju tak do zmluvy treba napísať že auto sa predáva funkčne, ale automatická prevodovka má vadu na základe ktorej bola dohodnutá cena aká dohodnutá bola.
Vtedy nepredávaš mačku vo vreci a ani sa ti nemôže stať že by ťa nový majitel šiel nahánať za to že si ho podviedol (zatajil si vadu AT), lebo môže sa to stať ak to do zmluvy neuvedieš!!!
Urobiť si samozrejme "printscreen" inzerátu pre vlastnú potrebu...

PS: Ono je úplne jedno akú vadu vozidlo má, vždy to treba uvádzať v zmluve ak sa to rieši pri predaji, vyhneš sa tým možným problémom.
To isté platí ak sa dohodne iná suma ako bola uvedená v inzeráte.
Napríklad - kupujúcemu bola poskytnutá zlava 300€ z kúpnej ceny (prasknutý náraník + vady laku na blatníku)

Potom sa ti nestane že nový majitel bude žobrať dalšiu zlavu, lebo to, lebo hento...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A prerábka na manual??
Opravte ma, ak sa mýlim, ale robotizovaní prevodovka je vlastne mechanická, ktorá má hore posadeného pavúka ktorý kvaltuje.
Pýtam sa preto, lebo Pasaty sa tak veselo prehadzujú. A pritom ten má original automatickú prevodovku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných