Faktúra alebo rozpočtom do poistovne?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nio194
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:17
Zdieľať na Facebook

Faktúra alebo rozpočtom do poistovne?

Príspevok od používateľa nio194 »

Zdravim.Mal som nehodu, vinnikom je druha strana. Poistovna mi poslala rozpocet-kalkulaciu na opravu cca 800 e. Jedna sa o 13 rocne auto. Dal som ho opravit v neautorizovanom servise. Prosim Vas o radu?.....potrebujem si ist uplatnit nahradu skody do poistovne(PZP). Riešiť to cez fakturu od servisaka alebo rozpočtom(opravu si riesim sam)?....Nemal som este nehodu, tak neviem, ako postupovať. Dakujem za akukolvek radu.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

zisti si, kolko ti daju z poistovne ked to budes riesit rozpoctom a hned budes vediet
nio194
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nio194 »

zajst do poistovne a realne sa ich na to spytat?......kolko mi preplatia pri jednej a druhej variante?........Subjektivne, nesnazia sa poistovne vyplatit čo najmenej? .......či?
anasak
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28.05.2009 08:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anasak »

ja som to riesil rozpoctom a mozem povedat ze mi ostalo aj na kavu bolo to 9rocne auto
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

ked chces rozpoctom tak ti to poriadne zoskrtaju
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

cubi ma pravdu, rozpoctom ta poriadne ukratia, ale este vzdy sa to oplati, ked si riesis opravu sam a mas v dobrej cene ND...Neviem aka je to poistovna, ale ked som pracoval pre KOOP a Komunalnu, tak bol rozpocet z cien ND podla AUDAPADU, cien novych dielov s podlozenymi cenami od distributora a pracu napocital SW sam...Vsetko kratili o dph, v ASP kratia aj cenu materialu o 20%, resp.kratili v rokoch, ked som tam bol zamestnany. Poistovna Ti varianty plnenia, rozpocet, alebo plnenie z dolozenej faktury nepovie. Su to vsetko zmrdi a ide im o to, aby poskodenemu vyplatili co najmenej, nie aby Ti povedali varianty a Ty si vyberies, takto to nefunguje...
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Dnes to to už nikto nepovie dopredu koľko ti vyplatia, lebo oni dali rozpočet podľa autoriz. servisu s ich riadnymi cenami, ty si to dal spraviť nejakému Jožko servis a vyšlo ťa to na polovicu. Teraz riešime vo firme jednu škodu o rozsahu asi 26.000,-€ na kamióne a už ti ani nedajú dopredu rozpočet, iba nám na likvid. liste označil diely ktoré opraviť al. vymeniť a potom zistíme čo preplatia. Ale na 9r fabke teraz preplatila Komunálna na základe fa PU z PZP vinníka na cca 600,-€ a to bez krátenia a auto má najazdené cca200T km :4090: to som nepochopil, či sa omýlili alebo čo.
Besson
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 03.03.2010 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Besson »

Ahojte sorry ze sa miesam trosku do temy ale tiez som 3tieho januara bol na oblhliadku dal som si to urobit rozpoctom a maju mi poslat peniaze na ucet zevraj...je to Uniqa...ako dlho sa caka na peniaze mesiac? dva? auto uz mam opravene ale peniaze by sa mi zisli aj na ine veci
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

rataj min 2 tyzdne
nio194
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 24.04.2008 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nio194 »

cez rozpocet potrebujem nejake doklady{nieco predkladat} do poistovne?....ci staci im jednoducho povedat, ze si to riesim sam a hotovo?
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

rozpočet

Príspevok od používateľa kapoja »

povieš, že rozpočtom a nič nemusíš dokladovať, je to na tebe ako si to opravíš, alebo neopravíš. Samozrejme musi súhlasiť aj poisťovňa.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja som mal na 13 rocnom aute skodu vycislenu poistovnou 460 eur dal som si to preplatit rozpoctom poslali mi 330 eur plnenie bolo s kooperativy
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

mal som minuly rok na 12 rocnom aute skodu daval som na rozpocet allianz poslal 980€ cena opravy cca 550e ....rozpocet je lepsi lebo podla toho co mi povedal ten poistovak oni mi to aj tak preplatia len do tej sumy
belasjano
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.12.2010 22:11
Zdieľať na Facebook

Zdravim, ja tiez som mal nehodu

Príspevok od používateľa belasjano »

z poistovne neposlali ani len na tu opravu u znameho, je to smiesne, ked sa snazia vyjst s toho , aby neplatili co najmenej, aby ich to vyslo. Takze som prisiel o auto, ktore mi malo peknych par rokou este v pohode sluzit, bolo porobene v slusnom stave. Radili mi aj ze podat na sud , ale neviem ci sa da uspiet.
miso.r
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 05.09.2009 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.r »

Som zvedavy čo dostanem ja. Už je to tri mesiace čo do mna nabural a ušiel, naštastie ho našli a priznal sa k nehode. Policia vyšetruje rýchlostou svetla, stale to neuzavreli... Ach jaj :38eb:
je to superpoistovna na K...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], peterosusky a 83 neregistrovaných