Fabia 1.4 16v 74kw Vibracie pri akceleracii -*Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

a1843
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30.04.2010 21:28
Zdieľať na Facebook

Fabia 1.4 16v 74kw Vibracie pri akceleracii -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa a1843 »

Ahojte vsetci.

Mam dost velky problem .... Zacnem od zaciatku:

Kupil som auto ( Skoda Fabia 1.4 16v 74kw Combi Comfort r.v.2002 , LPG , kod motora BBZ ) asi pred mesiacom od jedneho blbca, ktory mi klamal a zatajil, problemy na aute a teraz uz nemam inu sancu ( dlhy pribeh ), len si to vsetko opravovat na vlastne naklady. Bol som dovercivy ... :..:

Ked som mal obhliadku pri kupe a isiel som si s autom zajazdit, spozoroval som, ze predna naprava vibruje ( len a len pri akceleracii ). Pytam sa , ze ci ma vyvazene kolesa.... a on ze nie, ze on si len strieda zimne a letne kolesa... lol

Tak som si myslel , ze to bude len tym ale pravda bola , ze som si kupil riadny problem... :38eb:

Fakty-poruchy :

1. Predna naprava vibruje. Vibruje len pri akceleracii. Jednoducho si to pyta urcity Mk aby sa to ukazalo. V meste to ani nespozorujete, lebo je to citit najvyraznejsie az od 60-80-100km/h... najviac to citit na 4ke a na patke, ale uz aj na 3ke to citim ked ju vytocim do vysin. Vibrovanie sa nevyskytuje ak nepridavam plyn , ale mam zaradenu rychlost, vibracie necitit ak idem plynulo. Ked brzdim nic necitit. Nic mi nehuci a ani nic nevidno ked dvihnete auto na zdvihaku a skusate roztocit kolesa. Vsetky silenbloky su OK. Jednoducho vsetko je po tejto stranke ok. Okrem toho mi auto taha do lava. Taha najviac vtedy ked je zaradena rychlost a nestlacam plyn. Ked zacnem pridavat tak mi ide skoro rovno. Dalej....ked idem do pravotocivej zakruty tak vibracie miznu. Ak idem do lavotocivej tak vibracie su najvyraznejsie. Ked idem rovno tak je to take , ze na 80% ako pri zatacani do lavotocivej zakruty. Fakt neviem....

Na ute som uz vymenil...:

a) brzdy - Brembo - KOMPLETKA-kotuce uz boli na srot...nepomohlo
b) dal som uplne novu poloosu s oboma novymi klbami -vnutorny klb mal malu volu.Lava poloosa volu nemala a teda som ju nebabral...nepomohlo
c)Vymenil som kompletku predne tlmice ( este boli uplne povodne ) aj s ulozenim a loziskami...Bilstein...nepomohlo
d) uz 2x som dal urobit geometriu...nepomohlo
e) uz 2x som dal prevazit kolesa a uz som skusal aj ine pneumatiky a kolesa...nepomohlo

Toto je zatial vsetko co som urobil, aby som odstranil vibracie na naprave a tahanie do lavej strany...Bez uspechu.



:..:

Auto nema dvojhmotak...cize tento problem som vylucil...., spojka ide pekne a bez hluku....,
prevodovka nehuci...,
loziska nehucia....

Ja uz fakt neviem....Moze to byt este krivy naboj..., alebo ze diferencial ma volu-vadu...neviem uz vela moznosti nie je...

Na geometri som bol na zaciatku pred opravami a po opravach...ale nic nepomaha....

Akurat musim poznamenat: Ked mi kamos za volantom roztocil kolesa na 80km/h( uz po vsetkych opravach) na zdvihaku, tak jediny rozdiel medzi pravou stranou -nove klby a poloosa a lavou -nic nerobene je , ze na pravej sa klb resp. manzeta vlnila...tak zvlastne, neviem.... ale nic nekmitalo...ono sa to moze uplne inac spravat pri zatazi a na zdvihaku uplne inac...

:rouler:

Uz som z toho hotovy na makko...Vrazil som uz vela penazi do opravy a nic a niiiiiiiiiiiiic KUA... :38eb:

Vsetko je pevne a nic nema volu,,,, nic nehuci,,,,len vibruje pri akcelerovani , inac nic...jaj a este mi taha auto do lava...V meste do 50km/h ani vam nepride na um ze vibruje predna naprava....citit to az od urciteho Mk a najvyraznejsie na 5tke. Cidla su ok, aj ABS je ok... Robi to aj na benzine a aj na LPG.

Videlo to asi 12 odbornych mechanikov...Vsetci cumeli jak bager na tvardu hlinu.... Nikto mi nic nevedel poradit..., nikto este take nieco nevidel...


lol

Keby som to odniesol do autorizovaneho servisu...SKODA....tak sa asi nedoplatim a este nemam vyhrane...

PS: skusal som hned na zaciatku to buchnut do autorizovaneho servisu Skoda v Michalovciach a povedali mi , ze mam len uvolnene sruby na poloosiach .... :40bd: :40bd: A toto je autorizovany servis....

lol


Chlapy prosim velmi velmi pekne poradte mi co to moze byt....uz mam z toho osypky... :4432:

Som z KE, ak mate ochotu ja dojdem...prosim poradte mi....

:rouler:
palacina
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 02.09.2007 09:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palacina »

Ahoj

Mal som úplne ten istý problém na ibize BBZ motor.
Robila to lava poloos ktorá sa tvárila presne ako tvojs a unikala pozornosti.
Naštastie som nestihol vymeniť tolko vecí ako ty.
Vymen bud oba klby alebo celu komplet.
Klby pasuju aj s mpi no hriadel je ina.
Napíš ako si dopadol.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Mohli by to sposobovat aj silentbloky motora, prevodovky. Ale tiez som za tie poloosy, loziska. Len aby to nebol nakoniec zavaznejsi problem, ked to predosli majitel riesil predajom. Tym myslim napr. prevodovku alebo klukovy hriadel, remenicu hriadela. Aj ked neviem ci by sa to neprejavilo aj pri volnobehu. Tie silentbloky by som vsak skontroloval. No pravdepodobne sa bude jednat o rotujucu suciastku.
a1843
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30.04.2010 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a1843 »

silenbloky sú ok, všetko sedí ako má. ked som mal včera auto na zdvihak a rozkrutili sme kolesá na. 80km/h,ono ked som sa dotkol ramena na vodicovej strane od starej poloos sily jemné ťuky ale na opacnej strane kde je komplet nova poloos aj s klbammi nic. Mätie ma hlavne,ze ked zatazim vodicovu stranu tj staru poĺoos tak vibracie odchadzaju. Klukovka?Hmm...dufam,ze nie. Motor ma 193t. Ja ked mam zaradenu rych. tj pod zatazou aj 5000ot. a pustim plyn vibracie su fuc. Musi to robit bud lavy vnutorny klb,alebo diferencial. Nic totiz nehuci. Loziska by hucali. Krivy naboj by tocil s kolesom a asi aj pri brzdeni by vibrovalo ale nerobi to. Skusim pokus omyl. Kupim pouzivanu lavu poloos s klbamy a dam vediet.
a1843
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30.04.2010 21:28
Zdieľať na Facebook

Že by to boli silenbloky spodneho ramena.

Príspevok od používateľa a1843 »

Mam ich plne a to nieje standart. Dnes ich vymenim za 4bodove. Poloos pocka :-S
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

vnutorny klb na pravej strane......
palacina
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 02.09.2007 09:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palacina »

Vidím že chceš nadalej meniť veci len tak.
Dobré silentbloky meníš za horšie.
Rob ako vieš už si mohol mať vyriešené.
a1843
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30.04.2010 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a1843 »

prava poloos je s klbami nova.
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

a co su tam za poloosi ..vnutorny klb je uz len jeden vymenitelny diel, alebo je tam hviezdica s valcekmi?
a1843
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30.04.2010 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a1843 »

dnes dokoncim tie silentbloky na spodnych ramenach a uvidime ci ma slahne od nervoch :-S
Dalsie co urobim ak to nebude ok,je vymena lavej poloosy aj s klbamy. Ak nebude ok ani to , tak vymenim pravy naboj s loziskom. Ak toto nepomoze,tak ide dole prevodovka... alebo to auto predam a šlus.
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Na Fabiu I sa montovali dva typy poloosi, preto ta otazka, ..no este ze si mi odpovedal!

Mala skromna otazka ...treba vymenit tie silentbloky na spodnych ramenach? Zistil si, ze su zle?
Tymto postupom vymenis polku auta. Aspon ze predajcovia ND maju z teba radost, ale inde by som sa s tymto sposobom opravy nechvalil.
a1843
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30.04.2010 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a1843 »

Zatial som nedal prachy nadarmo. Tlmice ,brzdy trebalo a pravu poloosu (to bol test). Dnes mozem napisat verdikt po vymene silentblokov na spodnych ramenach: nic sa nezmenilo-vibracie ostali. Nuz,ale mam nove tlmenie. Vyhoda je ze moja Fabia ked narazi na džuru,tak mi ma co tlmit,pri plnych silentblokoch nema co.
Ale mam i dobru spravu. Musim vymenit naboj s loziskom na pravej strane. Podla toho ako sa sprava vonkajsi klb poloosi (kmita)usudzujem,ze problem je v (sadnite si) nesuosovost vnutorneho kruzku(tisichran t.j. naboj kde sa nasuva vystupna cast poloosy a poistuje sa maticou) ku telesu. Pravdepodobne to je nepodarok z vyrobi. Podotykam,ze lozisko si bezi v pohode a celo naboja je bez axialneho hadzania.Nemozem ani kontaktovat predchadzajuceho majitela,ci menil lozisko. Je to riadne hov*do vymlete.
Buducu sobotu to vymenim a dufam,ze bude klud. Stretli ste sa uz s pripadom takejto nesuosovosti?
a1843
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30.04.2010 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a1843 »

palacina,nemyslim,ze to bude lava poloos,lebo pri plnom rejde by ju bolo pocut. Mimochodom v cudu mam aj tycky stabilizatora a aj spodne capy. Radost chodit do prace.
a1843
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30.04.2010 21:28
Zdieľať na Facebook

NEUVERITELNE

Príspevok od používateľa a1843 »

Vyskusana vymena zapozicanej pravej tehlice s nabojom a loziskom. Ku*va ani toto nieje pricina vibracii. Cize prava strana od prevodovky je ok. Uz nemam ani paru co to je. Pomozte ak znate.
a1843
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 30.04.2010 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a1843 »

palacina: ahoj preco unikala pozornosti lava poloos? ako sa to u teba prejavovalo? Hucalo? Moja nehuci a ked je zatazena tak je auto bez vibracii. A ked je zatazena prava,vibruje najviac. Ale cela prava strana od prevodovky je zdrava. Nebude to mozno i prevodovkou?Nechapem.Prosim napis detajly,uz mam toho auta dost. Dik za odpoved.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 49 neregistrovaných