EU a novoty v emisných kontrolách

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

EU a novoty v emisných kontrolách

Príspevok od používateľa mhlavaty »

dnešná pošta priniesla,tak to len dávam v pôvodnom zmnení,oplatí sa to čítať
Vážení registrovaní čtenáři FCD.eu,

toto přišlo včera na e-mailovou adresu asociace emisních mechaniků a opravářů ASEM:

"Dobrý den, připravujeme reportáž o konci samostatného podnikání v měření emisí. Prosím o možnost telefonické konzultace a následného vyjádření k této plánované úpravě."

Podepsán redaktor České televize.

Za touto téměř poplašnou zprávou se skrývá nařízení EU o sjednocení pravidel o technických kontrolách. Jejich nedílnou součástí se má stát i zákonem nařízené měření emisí. Samostatně měřit emise se v budoucnu nebude povolovat. V České republice odhadujeme na ca 1500 podnikatelských subjektů (opraven se statutem "Stanice Měření Emisí"), kterých se toto nařízení týká.

Studujte s námi text evropského nařízení a hajte organizovaně svá práva na své podnikatelské záměry pod asociací emisních techniků a opravářů.

Více informací na portálu ASEM: http://www.asem.cz/

Oplatí sa otvoriť a čítať
http://www.asem.cz/
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A u nás sa to týka akého počtu subjektov? Bývam KE okolie a registrujem jednu EK v Krásnej kde mi robili lpg a jednu v Moldave na učilišti...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

SVK čísla nepoznám,ale kedže mi nemáme organizáciu ktorá by nás zastrešovala a hájila naše práva tak to vidím na kopec plaču.Eu bude tlak stupńovať a tak je možné že emisné kontroly budú naozaj emisné kontroly a nie fraška.Naše opravárenstvo ale aj kontroly tech.stavu a emisné sú predbežne riadené s obrovskou dávkou benevolentnosti.Stačí pozrieť k južným susedom,aké podmienky musí mať splnené servis,no a porovnanie zo slovenskom je len do popuku.Veď nakoniec nie je žiadne tajomstvo že aj slovenský juh využíva špecializované madarské servisy v mnohých oblastiach kedže je na neporovnatelne vyžšej úrovni.Zatiaľ.Ale skrutku bude únia uťahovať na všetkých frontoch,tak uvidíme kedy aj u nás "padne klec"
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kaša sa nikdy neje taká horúca ako sa navarí ...a na SK duplom. Len to zas bude dačo stáť, lebo časom sa skrátka vždy nájdu chodníčky a ľudia čo majú otrčené vrecko a v ňom ten správny štempel.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

u nás to možno spravia tak, že niekto hore si založí firmu, asi na cypre a potom vysúťaží celoplošnú sieť na emisie a možno pozmeníme aj legislatívu a dajú mu aj stk.

treba sa postarať o kamarátov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No pozor,tlak je na to,že EK bude iba ako súčasť STK,druhá vec je on line protokolovanie a to už je vážne,a iba krôčik k zmene aj samotnej certifikácii dielní.To môže viesť k povinnej výbave dielní napr brzdovou stolicou,emisnou stanicou a pod. nie zrovna lacné veci,kde logicky musí byť certifikovaný pracovník s platným papierom.Asi ten materiál každý nečítal vrátane odkazov,lebo je v tom vela naznačení akou cestou sa to môže uberať,a to sa na SVK myslím že veľa ľudí smiechu nezdrží.zdanlivo je 2023 ešte ďaleko,ale myslím že vývoj v ekológii prinesie skôr urýchlenie ako odklad.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Celkom som nepochopil... on line predsa ide meranie brzd a čo som videl tak viac ako 50% ľudí so zánovnými autami neprešlo. Emisie mimo STK skoro nikto nerobí, načo, ľudia si bežne nemerajú emisie len tak pre info. To by sa nezaplatilo.Brzdové stolice mnohé servisy majú ale pre svoju potrebu a to stačí.
Ale nečítal som odkazy.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

hjundai-to by sa nezaplatilo.Prave sme kupili analizator vyfukovych plynov na meranie emisii pred vykonavanim EK.Pytame za kontrolu neuveritelnych 10eur.VELA????Samozrejme masinka je vyuzita aj na vlastne servisne ucely.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Emisné kontroly (stanice) sú aj samostatné,ale to je jedno.
Za kontrolu 10 e.- je viac než zadarmo,vlastne tým nie je zabezpečená ani len amortizácii stroja.A u podobného aparátu duplom kedže čas od času treba zaplatiť kalibrácie,a platnosť,schválenie tiež skončí nejakým dátumom.
On line pôjdu aj emisie,a ak majú rozum a (a zmienka o tom tam je) zoberú do pozornosti aj readiness jedným vrzom,tak to bude ozaj niečo.To jedným razom urobí selekciu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tvoj pohlad je logický a pochopiteľný.Ale postav otázku inak,koľko logických nariadení sa môžeš dočkať od "orgánu" kde nie je problém priniesť nariadenie ktoré popiera čo aj iba náznak rozumu ?!!! Príkladov nariadení hraničiacich z idiotizmom je dostatok
Ten materiál v úvode pochádza od p.Fliechhansa a to má svoju váhu,ten človek zastupuje v otázkach takéhoto rázu "naše záujmy" a obhajuje naše farby
Ibaže mi na SVK nemáme ani takú organizáciu ani takého človeka
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dotaz možno od témy stretolsa s ním možno dakto aj v praxi.
Auto ktoré nebude mať z nejakého dôvodu funkčnú OBD zásuvku akože neprejde cez STK, ak je ale úplne v poriadku čo sa týka emisí a ostatných vecí, svetlá ...brzdy? len skrátka sa technik nebude vedieť pripojiť a prístroj komunikovať. Pretože dosť ma desí situácia že v aute žiadna kontrolka nič nesignalizuje a všetko ostatné je OK a človek by aj tak neprešiel lebo skrátka nejaké kódy a nejaké veci okolo toho ktoré nemám ako vyzistiť bez toho že by som dakde dakam chodil a platil za diagnostiku...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Mne sa stalo keď som bol pred mesiacom na emisnu a stk.na jednej mi namerali hodnotu hc 250 max mohla byť 100.tympadom ani stk nerobil.autobusy mestské staré nákladiaky prechádzajú normálne.nic som im nezaplatil nech ma dajú na súd lebo s takým pristupom že technik je pán a ja som pako nezarobi.hned na to som šiel na druhú stk ek 15km vzdialenu.tam namerali!i hodnotu hc 145 technik povedal dajte si to dokopy a príďte nemusel som nič platiť.nic som s tým neurobil šiel na tretiu stk ek ďalších 15km.dalej a auto prešlo na lusk.je načase aby sa to kontrolovalo stroje kalibrovat všetko kontrolovať lebo není možné aby čo ek kontrola to iné hodnoty.pred prvou stk ek auto bolo po 1300km trase pekne rozbehane.vsetky protokoly sú z jedného dňa kľudne ak k tomu dojde na súde predložíme.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pre Milana : nešvindluje sa softvérovo , ale meraným objektom. Na kamere stojí jedno auto a skutočné káble vedú niekde inde. Nezastávam sa nikoho , ale čím viac nezmyslov tých 150 opíc vyprodukuje tým viac sa budú ludia snažiť klamať.
Za bývalého režimu sme museli klamať o láske k strane teraz zase o praktických veciach. Výsledok je ale rovnaký.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takmer priamo si sa dotkol problému.Kedže STK veci nerieši iba konštatuje z patričným verdiktom,sa dá tlak EU na riešenie cez servisné strediská ktoré budú prípadný problém aj riešiť,a až potom odobrovať vyhuvujúci stav vlastne pochopiteľný.
Tj auto prejde kontrolov readliness v rámci prehliadky a ak je treba,problém sa rieši a následne ho odobruje emisný test.Systém ktorý garantuje že systém z nálepkou OK je aj naozaj OK.Čo sa vynorí asi každému jednému ak toto číta,je otázka....a z akými ľudmi to preboha chcete zabezpečiť ?!
Odpoveď sa dá tušiť.Ano,bude tlak aby tieto veci riešili ľudia z patričným vzdelaním.Alebo je dla niekoho v poriadku ak sa o špičkovú techniku má starať človek ktorý z titulu vedomostí jednoducho nemá šancu ? Raz bude musieť k sprísneniu prísť,to akosi tuší každý,že aký rychlý vývoj to naberie to je jediná nejasná vec.Ale kedže sa veci všeobecne zrychlujú,je vždy lepšie si tak trochu trendy vývoja strážiť a sledovať.Už dávno platí,informácia je cenná vec
Takže VLADY...pôjdeš pekne do servisu že sa blíži termín ...a je to na nich,prídeš si keď to je OK
Dobré či zlé ? Viem asi ako na toto zareaguje väčšina...ale aj na to existuje odpoveď

seven...ver tomu že toto dlho praktizovať nebudeš,pretože pokiaľ sa dostaneš do systému registrácie,nepovolí otvoriť novú zložku.takže krásne sa vrátiš tam kde si začal.
Stroje sú kalibrované a majú svoje limity platnosti.Ja osobne by som aj túto vec v predpisoch riešil jednoducho,tak že klient má nárok žiadať kontrolu.pokiaľ preukáže kontrola že je všetko v poriadku,náklady uhradíš.

oco...tieto veci okamžite v online systéme končia
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Riešenie je asi len že žigulák nazad a držať ho pri živote až do zodratia...to sme dopadli. Jasné je že ak nieje problém peniaze tak to človek zaplatí, ale tá väčšina bežných ľudí bude mať skrátka smolu.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: bkarlos, tatkotom, uwa0908223267 a 63 neregistrovaných