Espace 2,2 dCi, G9T, 2002, nemá ťah

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

babikjozef
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.05.2010 22:44
Zdieľať na Facebook

Espace 2,2 dCi, G9T, 2002, nemá ťah

Príspevok od používateľa babikjozef »

Mám problém s motorom, stratil ťah, ledva sa auto rozbehne, z výfuku ide čierny dym. Po pridaní plynu to chvíľu trvá, než motor ako tak akceleruje. Pomôže mi niekto ? Poznáte niekoho, kto sa v týchto motoroch vyzná. Ďakujem.
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

NEVERIM, ze uzasny motor 2,2 Dci G9T sa kazi....:-)
no, kazdopadne odporucam renaultclub.cz....
myslim, ze najdes dost materialu:-)
Nad diagnostikou si nerozmyslal?:-)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vidím to na odfajčené turbo (asi najčastejšia závada týchto motorov) a ak ho čím skôr neodstavíš tak hrozí uzpečenie vstrekovačov - pár štastlivcom sa to podarilo, ked sa po poruche turba pokúsili doplaziť domov nejakých 30km...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

anglictina napísal:NEVERIM, ze uzasny motor 2,2 Dci G9T sa kazi....:-)
no, kazdopadne odporucam renaultclub.cz....
myslim, ze najdes dost materialu:-)
Nad diagnostikou si nerozmyslal?:-)
ten úžasný si myslel ironicky alebo hádam je to ozaj ???
bbnovy3
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.05.2009 00:29
Zdieľať na Facebook

ESAPCE 2,2 dCi

Príspevok od používateľa bbnovy3 »

bohužiaľ tiež patrím (už 3 roky) medzi tých šťastlivcov čo vlastnia tento "vydarený" kúsok!!!!!.... po niekoľko 100tis (Sk) opravách a výmenách možného a nemožného som došiel presne do tejto istej fázy ako ty !!!! do servisu (kamarát) na výmenu prevodovky som dal auto a späť sa mi vrátilo v tomto stave s tým že nič na motore nerobil!.... ja to typujem (začnem od tých menších opráv)
0. váha vzduchu alebo rg ventíl
1. na výmenu vstrekovačov
2. turbo
3.motor
.... je otázne či idem aj takýmto postupom a či nenašporím hned na iný motor a komplet ho vymeniť.....mám skúsenosť lebo som menil hlavu motora a mal som radšej motor - od vtedy na aute jazdím polmesiaca a ide do servisu....
založil som aj diskusiu na šikovného servisáka na ESPACE!!!
bbnovy3
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.05.2009 00:29
Zdieľať na Facebook

anglctina

Príspevok od používateľa bbnovy3 »

anglictina napísal:NEVERIM, ze uzasny motor 2,2 Dci G9T sa kazi....:-)
no, kazdopadne odporucam renaultclub.cz....
myslim, ze najdes dost materialu:-)
Nad diagnostikou si nerozmyslal?:-)
mal si ESPACE?..... asi nie.... mám ho (bohužial) 3 roky a vtedy toľko info o EPACEoch nebolo....keby som vedel že motor je taká haraburda tak to neberiem....ale ak je auto bez chyby tak zatiaľ som v pohodlnejšom aute nesedel (a prešlo mi ich dosť cez zadok aj ruky)..... vieš diagnostika je len že ti povedia ktoré chyby sú náhodné a ktoré stále....ale ked sa ti náhodné opakujú popol hodinke a oni povedia to čo ty že taký úžasný motor tak by som najradšej takýchto borcov nakopal do r.ti!..... radšej normálne porad ak máš čo a uťahuj si z iných...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skusil by som odmerat kompresne tlaky a pokles vloziek valcov ak tam su (neviem, motor nepoznam) - pozor, tu sa ale bavime o stotinach milimetrov.

autorov problem : asi turbo. Stava sa to aj na inych masinach ako na Renaultoch.
marekada
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02.05.2008 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekada »

mal som ten isty problém -totalne zanesený egr ventil po vyčisteni dostalo auto druhy dych ide ako hodinky
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných