Česi sú v riešení emisií a filtrov častíc značne pred nami

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Česi sú v riešení emisií a filtrov častíc značne pred nami

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi je rozumnejšie to prebrať priamo z FCD
Vážení registrovaní čtenáři FCD.eu, vážení diagnostici,

ASEM (http://www.asem.cz/) je již registrovanou asociací chránící zájmy autoopraven se zaměřením na emise a diagnostiku vozidel, na opravy emisních systémů a emisních mechaniků a zahájila svou činnost.

Dne 5.5.2016 se koná poslední a definitivní připomínkování tolik diskutované nové emisní metodiky, u kterého byste asi neměli chybět! Pokud budeme společně vyřazovat body, které naše řemeslo diskriminují a zájmy "prodejců kladných protokolů" staví nad naše zájmy, poctivě diagnostikovat a opravovat emisní systémy tak, aby se tu dalo i v budoucnosti dýchat jako ve švýcarských městech, a ne jako v Číně nebo na Ukrajině, připomínkujte s námi!

Zde je odkaz na celý článek ASEM, kde je nová emisní metodika hodnocena a v jehož závěru je i celé její znění s připomínkováním ASEM. Prostudujte, doplňte, připomínkujte!!!

Jsme si vědomi, že je to pouhý začátek a že nová emisní metodika musí být kompromisem s mnoha nedostatky, když musela být napasována na nevyhovující zákon č. 56/2001/Sb. a Vyhlášku č. 302/2001 Sb. v jejich aktuálním znění, ale bohužel takový je postup našeho boje za navrácení původní a poctivé úlohy "Měření emisí".

Prosím čtěte a připomínkujte zde: http://www.asem.cz/

Děkuji za vaše připomínky na odkazované adrese (http://www.asem.cz/), a ne na stránkách FCD.eu!

Závěrem: Vůbec nejsem nedoceněný či ambiciózní zelený demagog, ale tělem i duší motorista. Nejsem ani závodník, který chce být všude první, ale baví mne odvádět precizní práci do detailu i tam, kde to není vidět.

Je těžké pronášet hesla o dodržování emisních limitů v době, kdy prokazatelně téměř každý výrobce emisní limity v běžném provozu na silnici překračuje i 40 x, i když je v emisní zkušebně plní. Nelze tedy štvát veřejnost proti chiptuningářům, kteří chtějí vyšší výkon aut svých zákazníků. Využili jen díru v legislativě, a to díru pořádnou, za kterou je odpovědné zkušebnictví, a to nejenom české, ale i to evropské.
ASEM vyhlašuje nemilosrdnou válku všem, kdo svým byznysem bez obecně prospěšného účelu poškozuje zdraví nás všech. Je jedno, zda patří do řad zákonodárců nebo soukromých podnikatelů. Vždyť vyšší výkon vozidla nemusí automaticky znamenat drastické emise. Chceme jen respekt, který je technicky splnitelný. Aut přibývá a jejich emisí musí ubývat, jinak tu pochcípáme díky jedům z našich nevině vzhlížejících miláčků."

Váš neúnavný bojovník za návrat emisních oprav do autoservisů všech velikostí a zaměření!
L.Fleischhans

Vyberiem iba jednu stať z portálu ASEM ...

Řidičům dieselových vozidel bez povinného filtru pevných částic hrozí pokuta až 50 tisíc korun i to, že jejich vůz neprojde technickou kontrolou. Přesto si ho mnozí nechávají z auta odstraňovat. Jak zjistil Český rozhlas, některé servisy nabízejí i pronájem filtru. Ministerstvo dopravy už chystá novelu, která by měla odstraňování filtrů zabránit.

Kto si chce pozrieť a prečítať viac....
http://www.asem.cz/

Neviem kolko rokov má šancu SVK robiť mrtvého chrobáka,ale je istejšie než isté,že to raz urobí vietor aj u nás.Konečne.STK práve prechádzajú zmenami v diagnostike brzd,tak snáď sa dočkáme že to bude mať pokračovanie aj v emisiách.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan zase si dal jeden hlboky prispevok s masivnou odozvou...

V kratkosti, drzim im silno palce...U nas by sme aspon odkukavat mohli, ked uz nic ine :-\ , teraz nemyslim len v tejto oblasti...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja si myslím , že v prvom rade by sa celoeuropsky mali spamätať legislatívci a dávať do zákonov realne hodnoty. Lebo dať na papier hlúpe čísla a potom to slepo od národa alebo výrobcov požadovať to je nezmysel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Legislatívci samotný o problematike prd vedia a problém je že sa nedržia zlatého pravidla - ak niečo nevieš,pýtaj sa.
Kedže poznám situáciu v problematike filtrov,tak nechcem vidieť ako dopadne až sa po likvidovaných pôjde ostro.Každopádne to bude veľa plaču a buď veľa peňazí za nápravu,alebo veľa peňazí za úplatky,na SVK jeden nikdy nevie komu o čo presne ide alebo koho biznis práve tlačí.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked budeme mat platy ako na zapade, tak potom mozme mat tak prisne kontroly. Ludia riesia ako sa dostanu domov aspon raz za mesiac co najlacnejsie autom, to je realita, nikoho z nich nezaujima, ake ma to auto emisie.
Pan bojovnik za vlastne ksefty nech si vytiahne hlavu zo svajciarskeho zadku a vrati sa do reality na CZ a SK.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Ahojte z casti k teme : na stranke vw.sk je overenie,ci moje vozidlo pada do emisnej kauzy. Vysledok = ano. Dole je pisane, ze sa mozem objednat na napravu do servisu. Zaroven volam do servisu a oni, ze to este nerobia, ze nemaju postup. WTF? Ako ste to doteraz riesili?

dufam ze tie skakave otacky co riesim v druhej teme sa tyka toho blbeho softu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pidizvi napísal:ked budeme mat platy ako na zapade, tak potom mozme mat tak prisne kontroly. Ludia riesia ako sa dostanu domov aspon raz za mesiac co najlacnejsie autom, to je realita, nikoho z nich nezaujima, ake ma to auto emisie.
Pan bojovnik za vlastne ksefty nech si vytiahne hlavu zo svajciarskeho zadku a vrati sa do reality na CZ a SK.
Ibaže ten krásny plat sa aj vo švajčiarsku rozplynie ani nevieš ako,rozvody maličkého auta sú viac než 800e.-
Mám zákazníka v dánsku,chcel prihlásiť Hondu na ktorej prišiel,...cena 5600.- e takže sa trochu prebuď ako je úžasný ich svet.On je iba slušnejší a lepšie a čestnejšie fungujúci.
Prečo asi príde nemec či holandan na SVK si opraviť auto ? Myslím že máš skreslené videnie bohatého západného sveta. V tom bohatom svete si nekúpi robotník z fabriky na slede BMW 7 ako slovenský dobrovolne nezamestnaný,trochu sa preber.Každý sa má zaradiť tam,kam patrí a nerobiť ramená na suseda.

Tvoja posledná veta hovorí ako neuvažuješ.Komu ide o kšefty,ten nebojuje za čistý vzduch,ale likviduje DPF za ťažké peniaze.Za najkratšiu dobu maximum zárobku.To ťa ani nenapadlo,že ? Čudná optika,zdravie miešať s peniazmi sa už mnohým nevyplatilo.Keď sa im rozjasní v hlúpej hlave,už sú peniaze k ničomu
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 28.04.2016 09:20, upravené celkom 1 krát.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mhlavaty napísal:Ibaže ten krásny plat sa aj vo švajčiarsku rozplynie ani nevieš ako....
To je pravda len sa ani zďaleka nerozplynie tak ako plat na SK. Mám tam rodinu (ona origo domáca učiteľka, kamoš/bratranec tam robí čašníka v hoteli-u nás to vyštudoval). Obaja majú vlastné auto + rodinné SUV, 3 dovolenky v roku aj s deťmi, vlastný dom na predmestí cca 100 000cového mesta a + štedro pomáhajú rodičom na SK.


"ČESI SÚ .............. ZNAČNE PRED NAMI" takto by som to, síce nerád, ale upravil.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Aj ked nie som odbornik, pripojil by som jeden svoj laicky postreh.

Ja ked si kupim auto ktorého vyrobca deklaruje vykon povedzme 96 kW, tak chcem tých 96 kW aj z neho dostať

samozrejme v určitom prevadzkovom režime

a nie aby namiesto 96 kW mi auto išlo len na 80 kW ,lebo treba plniť emisie :3c90:

Som za znižovanie emisii , ale pokiaľ sa spali nejake uhlovodikové palivo, tak tie emisie tam vždy budu lebo je to fyzikalny zákon

preto by konštrukteri mali jasne povedať TAM a tam je hranica
pri takom objeme a takom vykone,ktorý z neho chceme dosať ten motor MUSI vyprodukovať tolko a tolko emisii

menej nemože,lebo ak budeme chciet menej emisii,
zakonite budeme musieť znižiť množstvo zhoreneho paliva a tym padom znižime vykon,

preto vyrobca by toto mal aj jasne deklarovať

ano ten motor bol bol skonštruovany na vykon 120 kW
ale preto,že musime splniť nariadenie o emisiach Euro 6
tak je vykon zníženy na 80 kW

a zakaznik sa potom podla toho zariadi
lebo bude vedieť SKUTOČNY vykon
a nebude klamany , že si kupi 120 kW motor a realne tych 120 kW sa z neho nikdy nebude dať dostať

to je ten podvod na zakaznikoch,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci,kto nebudoval 40 rokov krajšie zajtrajšky je na tom právom lepšie.A netoleruje aby mu už dalších tridsať vládli zlodeji,toto je len a len naše dielo čo sme si tu urobili tento chliev.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Česi sú v riešení emisií a filtrov častíc značne pred na

Príspevok od používateľa laco1871 »

" Aut přibývá a jejich emisí musí ubývat "
L.Fleischhans

[/quote]

Nechápem ako niekto s takouto logikou mohol vobec dokončiť
zakladnu školu...

Tomu Fleiš-hansovi by som dal zjesť tri taniere fazuľovej polievky a zadny ventil by som mu natvrdo zaštupĺoval...

:40bd: :40bd: :d :D lol
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Práve som dočítal tento článok,bude to ešte s "ropákmi" zaujímavé...
http://autobild.cas.sk/clanok/211022/na ... gn=HP-new2#
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

pidizvi napísal:ked budeme mat platy ako na zapade, tak potom mozme mat tak prisne kontroly. Ludia riesia ako sa dostanu domov aspon raz za mesiac co najlacnejsie autom, to je realita, nikoho z nich nezaujima, ake ma to auto emisie.
Pan bojovnik za vlastne ksefty nech si vytiahne hlavu zo svajciarskeho zadku a vrati sa do reality na CZ a SK.
Prepáč, ale nesúhlasím. Oháňať sa malými platmi v súvislosti s poškodzovaním zdravia či životného prostredía môže iba imbecil, alebo niekto, kto si svoju neschopnosť riadne prevádzkovať svoj moderný dízlový tragač s DPF bezohľadne kompenzuje na úkor druhých.
Problém je niekde inde. A síce v tom, že dnes už jazdí na tragači aj ten, kto naň (jeho riadnu prevádzku) reálne nemá. Potom to tak aj vyzerá, keď pata netlačí. K tomu vrodená slovenská neohľaduplnosť v kombinácii s nedisciplinovanosťou a hneď mám podchvíľu v kabíne kúdol jemných sadzí, ktoré nejaký sedliak neohľaduplný (k iným, k životnému prostrediu) nedisciplinovaný (umožňuje to najmä deravá legislatíva a neschopné kontrolné orgány) vypúšťa predo mnou z tej jeho haraburdy s vykuchaným DPF.....často ani nestihnem prehodiť ventiláciu na vnútorný okruh...
Pritom by to bolo také jednoduché: postaviť jedného četníka s vysielačkou na križovatku, nech sleduje z akého novšieho káru sa valia po rozbehu kúdoly čierneho dymu. Kolegovia o 100m ďalej by potom na vhodnom mieste takýchto "výtečníkov" odlapávali. Kontrola skutkového stavu vykuchaného DPF je pritom až primitívne jednoduchá: stačí pohľad na výrobný štítok. Na každom jednom je uvedený aj tzv. korigovaný súčiniteľ absorpcie (všetci hneď teraz kuk do veľkých techničákov - pozícia "V6"). Ak je okolo hodnoty 0,5 a zároveň kára po zošliapnutí plynu vyfúkne kvantum sadzí, tak má četník okamžite konať: nielen zabaviť OEV, ale z takejto haraburdy vykuchanej nariadiť dať dole aj EČV (vozidlo je nespôsobilé na ďalšiu jazdu) plus pokutu ako bonus, nech sa im lahsie kraca a zhlboka dycha... V tejto činnosti by som četníkom ešte aj zatlieskal.

No a to už legendárne slovenské oháňanie sa malými platmi zakaždým, keď je nejaký problém, ktorý by niečo stál:

šak keď má niekto hlboko do vačku (t.j. nezvláda prevádzkovať moderný dízlový tragač spôsobom, akým ho navrhol výrobca a schválila homologačka), tak nech si zadováži klasickejší, príp. benzínový, s LPG, CNG, alebo nech chodí radšej hromadnou dopravou!
Lenže na to, aby niekto jazdil na Slovensku v klasickom "veteránovi", by nesmela byť všadeprítomná opäť typická slovenská zakomplexovanosť s pocitom menejcennosti a studu voziť sa na výrazne staršom vozidle, aké majú okolití susedia.....Pri benziňákoch by zas hlbokovačkári a spotrebári nesmeli frfľať na o pár eur vyššie náklady na 100km, u plynných palív by im zas pribudla starostlivosť o alternatívny palivový systém (na ktorý by samozrejme kašľali a to by sa im čoskoro negatívne vrátilo ako bumerang).
A jazdenie v MHD? Na to sú už dnes zas motorizovaní príliš pohodlní...
Takže pánko:
žiadne nadháňanie si biznisov a podobné populistické nezmysly, ktoré tak radi vykrikujú tí, čo si chcú bezohľadne zjednodušovať život na cudzí úkor (zdravia a životného prostredia). Toto je seriózna téma na zamyslenie, ktorej váhu si zatiaľ občania zjavne ešte príliš neuvedomujú.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Česi sú v riešení emisií a filtrov častíc značne pred na

Príspevok od používateľa mhlavaty »

laco1871 napísal:" Aut přibývá a jejich emisí musí ubývat "
L.Fleischhans
Nechápem ako niekto s takouto logikou mohol vobec dokončiť
zakladnu školu...

Tomu Fleiš-hansovi by som dal zjesť tri taniere fazuľovej polievky a zadny ventil by som mu natvrdo zaštupĺoval...

:40bd: :40bd: :d :D lol[/quote]


Laco,tak toto ma naozaj dalo do smútku.Ten človek je vo svojom odbore absolutný guru,človek ktorému by som považoval za vrcholnú česť podať ruku.Človek ktorý mi je vzorom,na ktorého pozerám ako prváčik na svojho učiteľa.Je smutné čo píšeš len z obyčajnej nevedomosti.Velmi velmi smutné


markoimportauto...asi sme naladený na tej istej strune,vidím to tiež takto.Pre kolosálny egoizmus si dnes ľudia otrávia hoci aj vlastné deti.Len na pohreboch si každý uvedomí,čo má tú štipku rozumu v lebeni,ako sú peniaze nanič,a ako sa podstatné veci nedajú kúpiť.A môže ich byť koľkokoľvek.Jeden taký príbeh priateľa sa ukončil pred týždňom,a dodnes ma máta a nechce sa mi veriť že zubatú neuplatíš.
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ja neprajem nikomu nič zlé, ale ak chceme niečo zmeniť, musím začať od seba. Na zákon ktorý umožní kontrolu dpf som čakal. Príde mi ako krivda, že človek sa snaží toto prostredie chrániť, nevyhadzuje odpad kade tade, nevylieva olej do prírody... ešte aj ten poondiaty odpad separujem a niektorí to majú hlboko v ... Je to všetko obraz doby. Ľudia kupujú veci pretože pokrok a chvála pred susedmi nepovolí. Nech si už konečne každý uvedomí, že materializmus nieje kľúčom ku štastiu. Umenie je niečo hodnotné po sebe zanechať.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných