Elektronický prepis vozidla r. 2020

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

crysol
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2021 10:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa crysol »

Ahojte. Predavam auto z okresu do okresu. Chcem ho odhlasit elektronicky, nakolko mam elek. OP. Mozem urobit toto odhlasenie ja elektronicky a novy majitel, ked nema elek. OP tak osobne? Alebo je tam povinnost, aby sme obaja urobili ukon elektronicky?
Niekde som citala, ze obaja musia mat no bolo by to nefer, ak by nemal novy majitel OP elek. a teraz budeme musiet osobne riesit veci na inspektorate, kde ani terminy v Nitre niesu. Dakujem za odpovede.

Druha otazka:ak sa to da, ze ja odhlasim elektronicky a oni prihlasia osobne, aky doklad im dam, ked velky technicak nik neopeciatkuje? Dakujem????
leonard66
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.10.2008 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonard66 »

@crysol, môžeš si to odhlásiť elektronicky, budeš od kupujúceho potrebovať splnomocnenie na prepis potvrdené u notára, musíš si ho naskenovať farebne do PDF tak aby súbor nemal viac ako 1 MB. Odhlásiš elektronicky a až keď ti do schránky na Slovensko.sk príde potvrdenie že je vozidlo odhlásené na nového majiteľa, tak mu pošleš veľký techničák. Teraz som volal s MINV infocentrom. Kupujúci potom pôjde osobne na políciu u seba a tam si to bude vedieť prihlásiť.
mareklal
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.03.2021 21:16
Zdieľať na Facebook

elektronické splnomocnenie aj pre prehlásenie osobne?

Príspevok od používateľa mareklal »

Zdravím. Má niekto skúsenosť s udelením elektronického plnomocenstva a následným neelektronickým, teda osobným prepisom vozidla?Auto totiž nemá osvedčenie s čipom, a tak je nutné ísť osobne na inšpektorát. Moja predstava je, že terajší vlastník na mňa ako budúceho vlastníka a držiteľa udelí cez elektronický formulár splnomocnenie, a pri návšteve inšpektorátu už nebudem musieť predkladať úradne overené splnomocnenie od vlastníka, nakoľko ho už budú evidovať v systéme. Dobre tomu rozumiem? Dík.
TTT
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.03.2011 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TTT »

ide vam odhlaska cez portla minv? mne nechce nahrat pdf splnomocnenie
janapavelkova
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.03.2021 13:58
Zdieľať na Facebook

prihlasenie vozidla z ineho okresu

Príspevok od používateľa janapavelkova »

Dobry den,
snazime sa prihlasit auto elektronicky cez Slovensko.sk (kupovane od sukromnika). Povodny majitel ho vcera odhlasil na nas.
Vo formulari sa pise len o tom, ze ked auto elektronicky prehlasime, tak nove SPZ prinesie kurier a nasledne budu dorucene doklady.
Ako prebieha odovzdavanie starych SPZ a maleho a velkeho technickeho preukazu?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Kurierovi.
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

herin napísal:Postup:
Pred mesiacom absolvované..prepis z okresu do okresu...
Kupili sme auto cez víkend, pôvodnému majiteľovi zostal veľký technický. Trebalo vytlačiť z netu splnomocnenie na prepis a dať ho overiť notárovi-to sme poslali pôvodnému majiteľovi..on išiel na fízlicu so splnomocnením na odhlásenie a odhlásil vozidlo..
Následne sme sa pomocou čítačky OP a teda OP s čipom prihlásili na stránke slovensko.sk a zadali zápis nového držiteľa vozidla..
Zadali pôvodnú ŠPZ systém si to načítal/keby to pôvodný majiteľ neodhlásil, tak vypíše že nemáme oprávnenie na uskutočňovanie zmien/.
Vyplnili sa údaje, adresa kam má priniesť kurier nové ŠPZ a trebalo poslať v PDFku potvrdenie o zaplatení PZP+ihned platobnou bránou uhradiť poplatok, ktorý na základe informácií o aute systém vyrátal..potvrdiť a čaká sa 7 dní na značky..nám prišli o 3 dni..malý technický cca do 3 týždnov..to je všetko...
Ešte chcem upozorniť, že si treba posťahovať viacero programov, aby to fungovalo..ale žiadna veda..po napojení čítačky, to ide rad zaradom automaticky..
Aj potvrdenie o PZP si bude treba zmenšiť nakolko to neberie súbor myslím viac ako 1 MB..potvrdenia ak si pamätám malo 1,5 MB čiže trebalo ho zmenšiť..
predavajuci auta ho bol odhlasit na moje meno osobne na dopravnom inspektorate. Ja by som auto rad prihlasil na seba elektronicky, kvoli nizsiemu poplatku. Avsak na tejto stranke je uvedene:
https://www.prihlasenie-auta.sk/prepis- ... ktronicky/
Pozor! Je nevyhnutné, aby elektronický prepis uskutočnili obe zúčastnené strany to znamená pôvodný aj nový majiteľ vozidla. Pri papierovom prepise stačí, aby všetko vykonala iba jedna oprávnená osoba na základe príslušného splnomocnenia. V prípade elektronického prepisu musia tento úkon realizovať obe strany.
Nikde som tu informaciu na oficialnych strankach minv, slovensko.sk nevidel... takze je to mozne vyuzit Esluzby aj ked len jedna strana chce vyuzit elektronicky ukon ? Tj. ja ako kupujuci, chcem ho prihlasit elektronicky, ale predavajuci ho odhlasil osobne na dopravnom inspektorate. ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

mynuly tyzden som si kupil Ducato,predavajuci odhlasil na mna osobne v druhom okrese,a ja prihalis v nasom okrese elektronicky.trvalo to viac ako tyzden.
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

ok takze informacie na nete su neaktualne, a je to mozne, ak ma s tym skusenost aj Avelmak.. dalsia vec ze chcem splnomocnit osobu, ktora elektronicky prihlasi auto na mna ako drzitela a vlastnika (polovicny poplatok), ale vidim informacie, ze to splnomocnenie musi byt elektronicke, a na tom to pada, pretoze ja ele. obciansky nemam a navyse ak by som ele. OP mal tak si auto prihlasim sam.
Na rozdiel od ukonu odhlasenia, kde je splnomocnenie v pohode aj papierove s osvedcenym podpisom, a nahra sa do systemu ako pdf.
Neviete ako so splnomocnenim pri prihlasovani?


https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/ ... itel-menu/

https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/ ... zapis-menu
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Mas ty problemy.

Chod si po novy OP a mas pokoj.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Clovek, ktory odhlasuje auto tak ma v ponuke ho elektronicky rovno prehlasit na noveho majitela, ked som nedavno predaval bola tam tato moznost ale novy majitel si ho chcel prihlasit sam, nemal aktivovany ele. OP ale moznost tam bola. Elektronicky sa odhlasovalo na noveho majitela na zaklade klasickeho naskenovaneho splnomocnenia do pdfka subor musi mat do 1MB velkosti a je jeden nahratelny takze je dobre mat aj overenie podpisu na rovnakej strane ako udaje. Ked som kupoval tiez som to chcel vyriesit elektronicky ale elektronicke splnomocnenie sa mi nepodarilo spravit, odhlasili to na mna klasickou cestou a v systeme uz svietila odhlaska na moje meno no auto bolo prvy krat prihlasovane na Sk este 2009 a nemalo cipovy maly technicak v takomto pripade tiez neexistuje moznost prihlasit auto elektronicky.

Myslim, ze to nerobilo problem s typom splnomocnenia ked bola moznost to rovno prehlasit na noveho majitela. Ale taketo chyby ci len odhlasit alebo prehlasi ta pyta rozlicne veci na tu istu vec nie su vylucene, je to nedotiahnute celkom dokonca akoby narychlo ale na detajloch tam zalezi.
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

no ano je to divne , ze pri odhlasovani staci scan splnomocnenia s overenym podpisom, ale pri prihlasovani uz žiadajú elektronicke splnomocnenie, tym padom pada benefit IT (napr ak by chcel clovek prihlasit auto za dedka, tak ten urcite mi nebude vyklikavat nieco na webe)
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Tam je asi predpoklad, ze bude stale prihlasovat clovek, na ktoreho je odhlasene. Ak je uz odhlasene na konkretneho cloveka tak po prihlaseni do systemu so svojim obcianskym uz clovek moze manipulovat s konkretnym autom. Nedovoli manipulovat s autom, pri ktorom nie je jeho meno. Nemozem napr. pozriet v systeme ci je na nejakom aute blokacia ale ked je odhlasaene na mna uz mozem. Ja vtedy ked som auto odhlasoval na noveho majitela s klasickym splnomocnenim v pdfku vtedy ako odhlasujuci som mal moznost nie odhlasit ale rovno prehlasit na noveho majitela cize byvaly majitel moze urobit rovno prepis na noveho. Aspon tam bola tato moznost, no novy majitel nechcel tak nemam odskusane. Cize napr. s tym dedkom, nemusis ako tretia osoba vstupovat do prihlasovania ale povodny majitel by mal vediet auto elektronicky rovno prehlasit na noveho.
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ali76 »

Zdravim.
Viete niekto po akom čase posielajú kuriera s novými značkami a novým veľký techničákom novému majiteľovi?
Pred dvoma týždňami som si prihlasoval elektronicky zmenu majitela a stale nedoslo ani mail o priebehu.
Prepis prebiehal v pohode aj poplatok zaplatený a ja stale jazdim na starých značkách.
Ďakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

ali -cerstvy pripad osobny,cca 12 kalendarnych dni.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných