Elektronicke prihlasenie vozidla dovezeneho zo zahranicia

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mris
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.01.2016 14:05
Zdieľať na Facebook

Elektronicke prihlasenie vozidla dovezeneho zo zahranicia

Príspevok od používateľa mris »

Je mozne prihlasit pomocou eID a ZEP vozidlo dovezene zo zahranicia?
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Podľa mňa nie, skrz KO,STK EMK.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Podľa toho čo si predstavuje pod pojmom prihlásiť - či komplet proces alebo len samotné prihlásenie do evidencie na DI.
mris
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.01.2016 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mris »

@cicmanec Neviem, co by mal byt "cely proces", ale myslim tym tuto srandu https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/ ... itel-menu/ a to s tym rozdielom, ze sa nejedna o tuzemske vozidlo, ale dovezene zo zahranicia. Toto som na internete nenasiel, preto aj tato otazka na ludi, co s prihlasovanim maju skusenosti, kedze pocas vikendu sa na DI nedovolam, aby mi priamo oni poskytli informacie.
mris
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.01.2016 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mris »

mlokec napísal:Podľa mňa nie, skrz KO,STK EMK.
Predpokladam, ze pri elektronickej ziadosti o prihlasenie do evidencie sa zadava cislo z velkeho TP (ktory vydava OU odbor cest.dopravy). Pokial ano, tak fizli v tom momente maju uz vsetky zaznamy z KO, STK, EK. Akurat na KO plati 15 dnova lehota.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Celý proces som myslel STK+EK+KO, OÚ a DI.

Mne nefunovala ani elektronická registrácia do radu čakajúcich. Policajtovi sa proste moje číslo nezobrazovalo a on s tým nemá čo urobiť. Našťastei tam vtedy nebolo veľa ľudí. Takže ja by som si s tým veľké ilúzie nerobil. Ale veď vyskúšaj a daj vedieť. :-)
autodasi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

ELEKTRONICKE PRIHLASENIE VOZIDLA DOVEZENEHO ZO ZAHRANICIA

Príspevok od používateľa autodasi »

Caute, elektronicke prihlasenie dovezeneho vozidla riesim denne. Ak si v tom zabehnuty, tak administrativu(samotne podanie ziadoati na OU) mas za 10 min. hotovu. Najskor si musis zabezpecit uradny preklad dokladov, absolvovat KO, (EK, TK, ak vozidlo podlieha komtrolam), zaplatit recyklacny fond, doklad o nadobudnuti vozidla(FKT,KPZ) prekonvertovat do elektronickej formy(robi to posta, alebo notar) a potom to cele podas ako elektronicku ziadost o schvalenie tech.sposobilosti cez patricny portal na OU odbor dopravy, kde prilozis naskenovane doklady ako prilohy v DPF formate a podpises to elektronickym OP. Samotne podanie elektronickou formou je za 50€. Ak tam pojdes osobne zaplatis za podanie 100€. Tvoju ziadost urad zaregistruje a o vsetkom ta bude informovat prostrednictvom tvojej elektr. schranky. Vsetky doklady nasledne len jednoducho podas osobne na urade a cakas kym bude tvojej ziadosti vyhovene. Ak ti pride do elektr. schranky sprava, ze tvojej ziadosti bolo vyhovene prevezmes si doklady(cistopis TP) a vozidlo si zaregistrujes na patricnom DI podla trvaleho pobytu. Registraciu dovezeneho vozidla na DI zatial nieje mozne vykonat elektronickou formou. Vela stastia ale hlavne trpezlivosti.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Recyklacny fond sa uz neplati.. Myslim, ze sa to teraz vola nejako inak. :4012:

A ako je to s lehotami?
Konkretne KO je platna myslim 15 dni - ak teda KO prilozis k ziadosti na Dopravny urad, ti maju na rozhodnutie cas a potom KO platnost uz stihne vyprsat, nie?
autodasi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autodasi »

Ok, ak chcete odborný názov, tak je tu: " Prevzatie zodpovednosti
za nakladanie s odpadom pochádzajúcim z vozidla, ktoré je jednotlivo dovezeným vozidlom ". Lehota platnosti KO je 15 dní od dňa kontroly. Znamená to, že si povinný podať žiadosť či už elektronicky, alebo osobne na Úrade do 15 dní. To, že majú na vyhovenie, alebo nevyhovenie žiadosti 30 dní, to je už ich problém. Ak to do 15 dní nestihneš podať, KO prepadne a robíš nové.
mris
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.01.2016 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mris »

@autodasi Diky za komplexny popis, ako postupovat pri prihlasovani dotiahnutej kary :2f93: Ja mam poriesene vsetko, cakam uz len na papiere z OU a potom som chcel samotnu registraciu do evidencie spravit elektronicky, ked uz mam to eID s KEPom, ale fuck, neda sa to. Volal som aj na infolinku MINV, kde mi potvrdili, ze len auta zakupene na SK mozno prihlasit elektronicky. Takze mi stat vytiahne z vrecka + 70 evry, kedze to budem robit osobne na DI.
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

Dobry den,

prosim o radu: doviezol som auto z CR a na OU BA OCDaPK po 39 dnoch laskavo vyhoveli mojmu navrhu na uznanie typoveho schvalenia EU.

Takze uz mam velky TP a este mi dali druhy papier
- Zakladny technicky opis jednotlivo dovezenho vozidla.

K tomu druhemu mi uradnicka dala priatelsku radu, ze ked si pojdem na DI k policajtovi pre znacky a maly TP, ze si nemam nechat zobrat original, lebo s nim potom musim ist na administrativnu TK/EK (uznali mi ceske kontroly).

Policajt o tom bude vediet, ze mi to nema brat alebo co mam robit, ked mi to zoberie?

Dakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Podľa toho, ktorý tam bude - Fero o tom vie, Jožo nevie. Tak si pýtaj Fera.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

cicmanec, skús si to preformulovať. Myslím, že sa spýtal normálne a takú odpoveď si aj zaslúži.

Vďaka
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Podľa teba je normálne sa spýtať či o tom bude policajt vedieť? Ktorý konkrétne? A keď nebude tak čo? A keď bude? :41c2:

Síce normálne položená, ale úplne nezmyselná otázka!
Naposledy upravil/-a cicmanec v 17.03.2020 12:15, upravené celkom 1 krát.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

diesell, policajtovi vysvetliť, nenechať si zobrať

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, rastislavgregor695 a 15 neregistrovaných