Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mimochodom ani Kuba si nemohla vybrat horsi cas na krach... nie su clenom medzinarodneho menoveho fondu, svetova banka im nemoze pomoct, su blizko Ju Es Ej a v principe jedine krajiny ktore by mali zaujem im pomoct su Cina a Rusi. Kazda z nich so svojimi vlastnymi problemami.

Jedno lepsie ako druhe ked sa zamyslime nad tou blizkostou USA v kontexte "dnesnej" politickej, militarnej a spolocenskej situacie plus zohladnime nejaky malinky historicky vyvoj z najblizsich 60tich rokov :(
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Nemyslel som na to ze ich mame dovazat,skor som narazal na to ze Cina produkuje ovela viac elektrodebilin a za uplne iny peniaz. A hlavne vsimni si ten clanok ze aky je priemerne navysenie ceny elektro voci spalovaku.

To tvoje linkovane ruske uhlie do Ciny a Indie je mozne ze skonci aj v Europe len za inu cenu a prekseftovane cez 10 rúk. Sankcie v praxi.

Tuna pozeram ze priemerny cisty plat v Cine je 950e :) ..udaj z pred dvoch rokov.

https://www.cestujemespolu.com/2020/05/ ... lko-stoji/
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Včera som zobral decká do ecoparku v Pieštanoch , išli sme krížom cez Ripnany a tam ne taký riadny stupák cez kopec. Zrazu mi Leafik začal žrať trochu viac ako som bol zviknutý. lol
Do parku sme dorazili s rezervou 10km . :3906:
Ale nekonala sa žiadna dráma , v Pieštanoch je viacero rýchlonabíjačiek , po ceste domov sme sa zastavili v Auparku , pokým si žena nakúpila, auto bolo dávno nabité. :4012:
qwertrq
Príspevky: 1690
Dátum registrácie: 16.09.2011 21:32
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa qwertrq »

Chvalospev na ID.3

https://www.idnes.cz/auto/magazin/auto- ... _testy_mah

Mam dojem, ze nejako malo zarabam. Bzuciak velkostne odpovedajuci nizsej strednej trieda za cenu 52 000 euro. 5 rocna jazdenka tak za 25 000 - 30 000 :angr: . Za to su momentalne nove spalovaky.
A ako som prave zistil, tak sa jedna o model s 77 kWh bateriou, no ako bonus k tej baterke dostanete len 4 miesta k sedeniu. Modely s mensou baterkou maju tych miest k sedeniu 5.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Cela tato forum tema by sa dala zhrnut v jednej vete.

"20 sem pisucich ludi" sa pohorsuje nad cenami elektromobilov na 1300 stranach aj napriek tomu, ze si ich nikdy neplanuju kupit . :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 15.08.2022 12:07 "20 sem pisucich ludi" sa pohorsuje nad cenami elektromobilov na 1300 stranach aj napriek tomu, ze si ich nikdy neplanuju kupit . :)
a ten 21vý nadáva na všetko lebo ho serú princípy súčasného systému. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco uz som Ti to pisal viac krat... mat tu moznost co mas...teda ak je to pravda tak ani sekundu,to myslim uplne vazne nevaham a balim kufre do Svajcu pri ovecky.
Teda na tvojom mieste.. ja mozem akurat tak do prdele.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

tá možnosť bude teoreticky možná až keď budeme obaja na dôchodku. A práve mi pribudla do rodiny vnučka, nielen do rodiny, ale aj priamo domov, takže zase putá ktoré sa ťažko trhajú. A toto neobraciam kabát ja, ale mení sa životná situacia.
Stále platí to čo píšem - príroda a pánboh nás niekde posadil, aby sme niečo vybudovali, ale hlavne zachovali rod. Nič tam nie je o robote v cudzine a o dovolenkách cez pol sveta. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa autolaik »

Aj tam si otocil... hlasas filozofiu aby ludstvo cim skor vykapalo vcetne vlastnej rodiny.. tak ake staranie sa a zachovavanie rodu.

...ku vnucke gratulujem, moji hlasaju filozofiu ze ked sa nevedia postarat o dostojne vlastne byvanie tak zenit sa a deti nechcu.
Inak povedane,to co ty hlasas si zobrali k srdcu... prispievaju vo vykapani ludstva :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Bohužial aj u nás je to tak, len jeden sa zorientoval, že tatko tie tri poschodia vily na rumunský spôsob sám neutiahne a tak ich aspoň zaplní.
Jediné čo sa pre mňa mení je, že z toho vykapania europy nebudem mať radosť, a že spravím všetko preto aby som vnukov vychoval ako odstrihnuté deti. Teda aby dokázali prežiť bez elektriky a plynu. Ťažká úloha, ale také mám najradšej - zase budem roztlkať mobily a ntb. Ak prestanem sem písať tak už vychovávam a názorne som roztrieskal črep na ktorom píšem. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa srtdemon »

To sa nestane…. Deti maju vychovavat rodicia. Stari rodicia maju rozmaznavat.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7155
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som si zase rád kúpil toto
Obrázok
Obrázok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mna by zaujimalo, preco zaliezol Oskar za oblaky vo Vodiciach, a zaroven preco nejakym jednoduchym sposobom nedovezeme ten hlupy plyn z Afriky.

Tie horne krajiny maju plynu - aj ropy - viac nez potrebuje cely sprosty svet a su strasidelne blizko Europe.

Nechapem. Fakt nechapem. Problem dohodnut sa s velmi pokrokovym, demokratickym, priamo az neafrickym Marokom ? Nejdem riesit africke diktatury a'la Libia, Syria, napriklad aj Egypt nie je zrovna najdemokratickejsi najslobodnejsi uzas na svete ale proste su blizko. Mauretania. Strasne by sa im hodili tie desiatky miliard dolarov...

skoda ze je tak strasidelne narocne nahradit rusky alebo akykolvek iny plyn.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 74 neregistrovaných