Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Juri, nie je to vobec take jednoduche ako si vobec dokazes predstavit. Ten clovek to SKUSIL, rozpraval som s nim strasne dlho a kukal som s rozsirenymi ocami ze to snad nie je ani mozne. Ze take a hentake veci treba riesit.

Vobec to nie je v rovine "dojdem za spravcom, podpisem objednavku a za tyzden mam panely na streche". Nemas, nebudes mat, neda sa to takto.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

[*],,,kremik sice dostupny je, ale bohuzial z coho nevieme utiect je "Cina to vzdy vyrobi lacnejsie",,,

To možné je ale je to nepodstatné lebo zákaznik si panely nekupuje ako ty rozky v tesku.
Máme overených dodavatelov a vobec niesú najlacnejsí , to si si mohol vsimnut aj na ponuke čo som robil pre tvojho fotra.
Bežná instalacia na RD je 4 až 10kwp to je len pár panelov čiže ked pouzijem kvalitnejsie panely čo stoja 200 eur namiesto 150 eur tak sa celková instalacia predraží o pár sto eur. V prepočte na navratnost je to pár mesiacov .

Cenu panelov dvíha aj preprava , čiže lokalny vyrobca by mal trochu vyhodu oproti Čínskym dodávatelom.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

,,,Nemas, nebudes mat, neda sa to takto.,,,

Stavebné povolenie je samozrejmosť keď meníš vzhlad stavby. Aj na halu sme museli podať žiadosť lebo planujeme využiť aj fasádu.

Panely nieje vhodné dať na starú strechu. Treba ju najprv opraviť a až potom osadzať panely . Ale na tom nezaleží lebo strechu budete musieť opravovať po urcitej dobe aj bez panelov , lebo nič nevidrží večne.

Može sa este spraviť osadenie na Fatrafol ako predpriprava . Ak bude strechu potrebné opraviť len sa doloží Fatrafol a prizvára sa ku predpriprave co bude pod panelmi.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Ja som vymenil za jeden rok strechu, vytahy, stupacky, balkony, zabradlia, hromozvody, vchdove dvere, dlazbu a istice ku kazdemu bytu. Tiez na mna vsetci kukali ze sa to neda. A to so riesil stavebne a esteaj povolenie na vyrub stromov. A jedine co som z toho mal bolo rapidne zhodnotenie mojho bytu pri predaji.

Ak niekto chce chce hlada sposoby, ak nechce hlada dovody.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Nagy, Fatrafol je ok, ale kompletne sika riesenie je lepsie.
oco13
Príspevky: 17844
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa oco13 »

jurajjanosik napísal: 17.10.2022 19:57
mp3turbo napísal: 17.10.2022 12:24 Rozpraval som s manažerom vedlajsieho vchodu, strasne sa smial ked som mu povedal ze elektricke panely na strechu.
Tak bohuzial. Ak je niekto neschony luzer… vacsinou to robia starsi pani, ktori ako nasi tatkovia maju vsetko u riti…
Juri - lenže si treba uvedomiť aj demografický vývoj v spoločnosti- stále pribúda dôchodcov a mladých ludí je čoraz menej. Z toho je pravdepodobný neskorší smer ku konzervativizmu.
:40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7160
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

jurajjanosik napísal: 17.10.2022 21:01 Nagy, Fatrafol je ok, ale kompletne sika riesenie je lepsie.
čo to je ?
pidizvi
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa pidizvi »

jurajjanosik napísal: 17.10.2022 21:00 Ja som vymenil za jeden rok strechu, vytahy, stupacky, balkony, zabradlia, hromozvody, vchdove dvere, dlazbu a istice ku kazdemu bytu. Tiez na mna vsetci kukali ze sa to neda. A to so riesil stavebne a esteaj povolenie na vyrub stromov. A jedine co som z toho mal bolo rapidne zhodnotenie mojho bytu pri predaji.

Ak niekto chce chce hlada sposoby, ak nechce hlada dovody.
kde sa na to nasli peniaze? Bud uz mali nasetrene za predosle roky v bytovom fonde, alebo sa bral uver a splaca sa to dodnes.
Ale toto su veci, ktore kazdy vidi, ze zateka strecha, ze vytahy su furt pokazene, ze na rocnom vyuctovani svieti odporucanie vymenit stupacky, ze vchodove dvere su pokazene/skarede, ze balkony padaju... cize ziskat suhlasy na toto je ina liga ako FVE.

Ale je to celkom jedno, ci by to na jednej bytovke so sikovnym spravcom/domovnikom/vizionarom islo. Staci sa pozriet okolo seba, kolko bytoviek to ma, nehladat jeden panelak s FVE v Cadci a Stropkove.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a presne vo tom to je, Máááničko. Reality check.
Ked sa dnes niekto strasne silno oprie ze idem mat na panelaku solar, bude ho mat. Asi tak o tri roky.

A stravi s tym tolko casu a nervov, ako som povedal - cize ja to robit nebudem pretoze za ten cas co stravim vybavovanim tejto veci zarobim na auto. A ked sa mi prestane darit a budem nezamestnany, potom pojdem do boja s uradmi. A majitelmi bytov. A elektrarnami. A zakonmi. a distribucnou spolocnostou ktora nase vchody nechce pripojit ako jedno spolocenstvo, ale kazdy musi mat samostatnu pripojku lebo je to pre nich vyhodnejsie.

Je to proste neskutocne komplikovane. NEda sa porovnavat s vymenou vchodovych dveri alebo zastresenim smetiakov. Vymenou isticov pre byty, ktore (ehm) mame vymenene aj my pretoze distribucka to od nas ziadala ked sa menili vertikalne rozvody v baraku. Ozaj, aj my sme to dokazali za jeden den, cely barak elektriku aj s tymi vchodovymi dvermi.

Ale solar NEDOKAZEME presne tak ako 99.99999999999999999999999999999% panelakov na Slovensku. Dnes nie. Zajtra nie. Ani buduci rok nie. A je to tak, darmo Martin snival o Dacii Springer za 9.999,- lebo je ukrutne jednoduchsia nez spalovak...

no proste neni... vitajme v realite. Je to tak.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mna by zaujimalo preco april... preco nie oktober :)

ocakavaju ze za ten polrok dorobia tolko obcasnych zdrojov ze pokryju tri atomky ? Nie, nedorobia.
A buducu zimu uz nebude energeticka kriza ? To vedia predpovedat ? Ked v aprili vypnu, v zime rozhodne nezapnu, to uz nebude mozne po polrocnej odstavke.

Banda tupa.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

pidizi úver pol mega.... 15 rokov sa to bude splácať...

To je na tom to pekné, mne išla cena bytu brutálne hore, ale splatí to niekto iný... Lagálne som " zarobil". Pre mňa to bola vtedy skôr zábava.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je parada taketo uvazovanie. Dotacie tralala vsetko. Len raz dojde ucet, nam vsetkym, spolocnosti ako takej... za nasu "zodpovednost". Vlastne ucet uz platime - kvoli zodpovednym rozhodnutiam v uverovych politikach (hypoteky za 0.79% kazdemu fix 10 rokov) tu mame take ceny nehnutelnosti ake mame.

Ani neviem ci to suvisi s elektromobilitou v tejto teme...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Po zobrati uveru platia menej ako pred tym. Ako je to mozne necham na tvojej fantazii, mozno to vyguuglis.

A deuha vec, tecuca strecha, hnile balkony, historicke vytahy. To je to co sa ti paci?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme ze nejaka nutnost investicii existuje. U nas sa uz o zatepleni strechy rozprava nejaku chvilku - rekonstruovana bola asi 15-20 rokov dozadu, pretoze uz je po 10 rocnej zaruke, teraz chceme riesit zateplenie strechy. Budem sa zasadzovat v tom pripade aby bola uz pripravena na montaz solarpanelov ktore Martin pride urobit... ale ci sa mi to podari, to este nikto nevie.

Nie tie solarpanely, nepredbiehajme, zatial len tu predpripravu :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Elektromobil

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Tie strechy su zaludne. Propaguje sa folia ( fatrafol, sika, noraplan), ale realne su lepsie modifikovane asfaltove pasy. Uv tym foliam nerobi dobre. Jedine to nechat zasypat strkom, alebo nechat zaplavene vodou. Len to je zase vaha navyse. My sme na povodne zateplenie strechy polystyren dali este 10 cm pur panely a na to foliu. Ci to bola dobra volba sa ukaze casom.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 81 neregistrovaných