EGR núdzový režim

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

EGR núdzový režim

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jedna z najčastejších otázok,čo s tým je ? Stratí ťah,vysvieti kontrolku, a začínajú problémy a výdavky.
Jeden z týchto prípadov tu uvádzam aj z ukážkou, nakolko takto tragický stav som dávno nevidel,chcem iba všetkým čo sa na niečo podobné chystajú naviesť na riešenie. Riešením nie sú spreje,to traba nechať nech si kydajú ženy na hlavu.Dôvod je jednoduchý,je to minimálne účinné,a striekať do hrdla kadial auto papká niejaký bordel ?! To je barbarstvo. Chcel by som vidieť čistenie tohoto A2 1,4 Tdi
[img]http://img266.imageshack.us/img266/3796/audi214tdi007.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us
Chcel by som vidieť čistenie sprejom.Ale predsa len to ide,ale podmienky sú dve.EGR von a čistiť tým,čo aj čistí.Cca 10 min práca vyzerá nakoniec takto
[img]http://img222.imageshack.us/img222/9792/audi214tdi016.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

Prípravok (cca 1,5 dcl a 3 dcl voda) je nariedený taliansky prípravok Mafra.
Ako samozrejmosť uvediem že je najprv preverenie funkčnosti pomocou vacu pumpy na snímke.Ak je funkčná,má práca zmysel a všetko ide ako za nova.Tiež je samozrejmosť vacu previerka všetkých podtlakových hadičiek.Velmi,velmi častá porucha z nulovým nákladom na odstránenie.
Takže toto je jedna z tých odpovedí ktoré sa tu denne kladú,neťahá,čo tomu je ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ze tragicky, to si este nevidel ten moj :) kopka, ale naozaj ze kopka do dlane bordelu bola z neho vyšróbovákovaná teda šróbovákom vyškrabaná. Dodam ze u nas na cistenie bol pouzity uplne obycajny benzin, štetec a vsetko islo krasne dolu.


http://www.youtube.com/watch?v=1BtOYqjDw0Y&feature=plcp
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Pekne zhrnuté, kopírujem si odkaz na túto tému. Mám tušenie, že sa bude hodiť ;-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No raz si musíme dať na skúšku dva takéto karbonové kúsky a každý pôjde na vec po svojom,tretí natočí video.Potom prepijeme čo sme práve zarobili
Inak škoda že nie je snímok na ten otvor tanierika ventilu,to by povedalo viac,prešla tadial tak asi zápalka
gaspixx
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.08.2008 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gaspixx »

Krasne vycistene EGR-ko. Myslite ze by ten pripravok (Mafra) pohol aj s bordelom nabitym v sacom potrubi? EGR-ko tam za tie roky nahadzalo tolko ze priechodnost je o 20 percent mensia. Vypalovat sa to bojim, aby sa parohy neskrutili.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ja som pouzil obycajny tech. benzin a vysledok bol rovnaky... :-\
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja asi dostanem menstruaciu, biki ty mas fakt oktavku ???




>> Myslite ze by ten pripravok (Mafra) pohol aj s bordelom nabitym v sacom potrubi?

jasna vec. A nielen s tym.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi to nie je ten náš biki maskot,alebo áno ?
Dve hadičky sa lahko rozlíšia,jedna ide do baňky čo zatvára (preklápa)klapku a druhá (tá naša) ide do väčšej baňky EGR-ka.
Mafra je práve ideálna na nedostupné miesta kde sa nedá pomáhať mechanicky. Nezanedbatelná je úspora a bezpečnosť nehorlavého prípravku.Pri riedení vodou 1:2 je ultra silný,nanášam ho klasickou striekacou pištoľou starou Kovofiniškou,tj iba sa to zapráši,po min prepláchne a okamžite znova a znova,kým sa z toho nedá jesť.Benzin potrebuje mechanickú pomoc.No a na ten humus dokonca skrutkovač má čo robiť,tak čo potom v nedostupnom mieste.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11351
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

menštruáciu nedostaneš to je iný biker :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak pozrieš tie dva obrázky,tak EGR je to na čo je tam pripojená tá hadička z vaku pumpou, tj to lesklé okrúhle
gaspixx
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 09.08.2008 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gaspixx »

Viete mi aj poradit ci sa normalny ´smrtelnik´ dostane k tej Mafre?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepátral som ako to je po iných krajoch,ale dnes by nemal byť problém zohnať ani železné koliesko z dreva.Hoci priatelia si niekedy posťažujú hlavne na východ že to je akési prispaté,ale zase by som nerád hodnotil ak to nie je osobná skúsenosť.A na to svoje asi frfle každý.Hladať treba Mafra,mafrasol,supermafrasol...cenove cca 1 lt/10e
tj normálne sa riedi 1:5 - silné znečistenie čiže je to vlastne 5 lt po nariedení takže vlastne zadarmo čistíš.z 1 lt sa dá teda nesmierne veľa. Očistiť bežný motor stačí aj 1:20. Už tu bolo dílerov kopec a super ponuky (drahé ako fras),ale keď sme sa porovnali,vždy sa im pustil sopel a bola to zakaždým iba hanba.A to čo sa predáva je úplná nula,para z nuly,drahšie tak desať ráz,horšie asi tak tisíc,ostuda že to ponúkajú,a hlúposť že to kupujú
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

trosku som googloval...nasiel som ale netusim ci je to presne to
http://www.najlepsieoleje.sk/supermafra ... DaBfcHN_4w
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

mhlavaty napísal:Hladať treba Mafra,mafrasol,supermafrasol...cenove cca 1 lt/10e
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bingo je to ono,kým som to kupoval v takomto litrovom balení tak ma to stálo cca 10e (dobierka z M.Boleslavi) teraz to kupujem v bareli,ale je to dobrá cena.Kedysi to bolo nepredajné do 18 rokov,bolo to dokonca cez pixslu písané

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní