DUNLOP strelila pri jazde na dialnici

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Keď ťa môžem poprosiť, skús sa potom sem vrátiť a napísať, ako dopadla ta tvoja reklamácia. To som strašne zvedavý ....

Tu sa jednoznačné veci nedajú vyreklamovať, ako výrobná vada pri pántoch notebook-u na lenove. A nie také niečo ako guma, ktorá sa rok používa po retarderoch, po obrubnikoch, prehustená, podhustená ...

Fakt by ma to zaujímalo ako to dopadne. Predpokladám, že v amerike by ešte vysúdil odškodné, že mu hrozilo, že príde o život. Ale na Slovensku :-( no fakt som zvedavý.

Tak ako pán reklamovať kosačku so 7 ročnou zárukou a sa súdil a tak ho ta kosačka stála ďalších 1500 € na súdne trovi a aj tak ju nemá opravenú.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Kamarát má dunlop-y väčšinou na sezónu. Sedia výborne, ale rýchlo sa opotrebúvajú. Všetko samozrejme závisí od štýlu jazdy a automobilu.

Ako som spomínal kamarát sezóna t.j. cca. 20 tis. km a ich mení, teda dáva dozadu. Štýl jazdy, plyn brzda plyn brzda a zákruty tak, že pískajú gumy.

Mne continentaly 60 tis. a ako nové.

Matadory z vonkajšej strany krásne nezjazdené, z vnútornej strany popraskané bočnice :-) zistíš až keď meníš kolesá za zimné, inak by si to človek ani nevšimol :-)
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tu fakt neexistuje tema okolo gum, ktora by sa nezvrhla na porovnavanie len celych znaciek. Lebo sak vyrobca robi len jednu zmes jedneho rozmeru jedneho dezenu...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nemuselo tam byť ani poškodenie bočnice od obrubníka, stačí obyčajný defekt + následná strata tlaku, 10km na skoro prázdnej pneu a je v hajzli. Môže si vravieť kto chce čo chce a to neviem či som to stými 10km neprestrelil

Kto má doma staré vyjazdené pneu môže vyskúšať kolko prejde na takej pneu ked bude skoro prázdna
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Inak je pravda že majster tesár sa občas sekne ...a teda každý jeden výrobca občas dá do predaja totálny nepodarok. A ono zvyčajne každá nehoda a zlyhanie nieje len o jednej závade ale zväčša sa ich tam stretne viac naraz.
Takže aj tá guma mohla byť skrátka zhoda náhod, dostala šupu od kameňa alebo obrubníka plus jazdilo sa na nej že bola podhustená alebo mohlo byť aj na vozovke dačo kde by sa prerazila kľudne kus nejakého železa a pod.
Si pamätám onehdá dávno neviem či Matador alebo Barum???? gumy na Favorita nejaká nová konštrukcia a bol s nimi problém na bokoch . Alebo vylezali ocelové kordy z behúňa?
Vyreklamovať by to možno išlo ak sa im vo fabrike stretne viac rovnakých závad na jednom type pneumatiky alebo trebarz len rozmeru, a postavia sa k tomu čelom, ale z jednej-dvoch sa ťažko budú robiť závery že to bola vyslovene chyba výroby,a hlavne ak je v hre kopec vecí ktoré to mohli spôsobiť a byť ako príčina. To sú nedokázateľné veci. Už som videl aj utrhnutý ventil vyletený von z ráfiku a guma na fleku prázdna a samozrejme v takej rýchlosti ... A na dnešných pneu sú tie boky ozaj len tak tak jedna vrstva kordu a trocha gumy má to na hrúbku ozaj pár mm nie jak volakedy...
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

VLADY napísal:Typická Slovač ...Polak Rumun Juhoš šeci odrbavači a všetci čo nevedia nič poriadne vyrobiť. Len Slovak je kral majster sveta ....Sa zobudte už poniektorí. Čo na tom kde je čo vyrobené . Šak to dnes šecko robia stroje.
Vlady, nie je to celkom tak ako pises. Pozri napr. na take Pirelky. Turecke za dazda smykaju, rumunske su vpohode. Kde bude asi tak ten pes zakopany? Dalsia super turčina... Ja sa obecne vyhybam vyrobkom z tejto krajiny a som vcelku spokojny.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ivko1 napísal:Nemuselo tam byť ani poškodenie bočnice od obrubníka, stačí obyčajný defekt + následná strata tlaku, 10km na skoro prázdnej pneu a je v hajzli. ..
Aj to je pravdeúpodobná možnosť. Ak klesol tlak na polovicu a menej, na jazde po dialnici to menej skúsený vodič vobec nemusel poznať a pneu sa zohreje až dojde k deštrukcii
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Reklamovat zrejme nepojde musel by si dokazat ze pneu bola neposkodena na ceste nic nebolo , bola spravne natlakovana atd co nedokazes, sam som presiel na dunlop sport max a neviem si vynachvalit :2f93: isto by som nemenil kvoli jednej strelenej gume , kvalitnejsie na trhu uz nenajdes v danom rozmere ( v testoch umiestnene vzdy v top 4) A dunlop patri do koncernu goodyear.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

preco reklamovat
ja mam pneumatiky poistene
a poistenie som k nim dostal zadarmo ked som si tie pneu kupil
a ked pneu praskne tak mi daju novu - bez otazok, bez peciatok bez bumazky....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A kde su tie pneu poistene?

"a ked pneu praskne tak mi daju novu - bez otazok, bez peciatok bez bumazky...."
Tym by som si nebol celkom isty. Mozno staci podrobne prestudovat podnienky poistenia.
Myslim, ze v zmluvnych podmienkach bude zmienovana aj vyska dezenu a od toho sa odvijajuca suma odskodnenia a taktiez aj vyluky z poistenia, kde napriklad moze byt defekt, jazda s nespravnym tlakomv pneu, nespravneho pouzitia atd...
Takze ak defekt a dalsim pokracovanim v jazde, co kludne moze byt aj len niekolko desiatok metrov a tym dojde k destrukcii plasta, tak 0 eur. Co si myslim, ze je aj tunajsi pripad. To ze na pneu chybaju dake kusy, tak to bude sposobene tym, ze auto este islo dalej, hoci aj tych niekolko desiatok, ci stoviek metrov a proste disk ju o vozovku rozsekal.
Aj ja som uz nejaku tu pneu rozsekal na dialnici, no radsej dojdem niekam na vyjazd, ci parkovisko a tam vymenim za rezervu, ako ostat na krajnici a cakat kedy ma rozstreli kamion. Rekord mam cca 65 km na rozbitej pneu (padla aj rezerva).
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Reklamovať jednoznačne treba, firmy majú svoje oddelenia ktoré zistia mechanizmus ktorý spôsobil poškodenie pneu....
Ja mám naopak dobrú skúsenosť, reklamoval som MAP čidlo, v aute bolo skoro rok, dodal som výpis z neorigo diagnostiky, žiadna pečiatka servisu o odbornej montáži a reklamácia uznaná. Tu mi pritom bolo naznačené že zabudni....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Samozrejme skúsiť treba nakoľko taká reklamácia je dnes otázka pár minut....nafotím priložím popis a pošlem mailom...ak uznajú uznajú ak treba dačo doplniť doplním...Prípadne komunikujem ešte telefonicky.
Ale je jasné že po súdoch to nemá zmysel ťahať a mínať prachy na znalca a pod.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

podmienky su tu
https://www.nejlevnejsipneu.cz/pdf/vpppneusk.pdf
su v pohode
a zopakujem
poistenie mam zadara
pneu som kupil za velmi dobru cenu porovnatelnu s inymi predajnami a poistenie je k tomu zadara, tak co ?
ked pneu strelim, jasne ze nafotim, najprv skusim reklamovat a potom to obratom riesim cez poistku
dnes uz tie pneu nestoja pat korun, iste ani ja nemam celkom istotu ze dostanem vsetky peniaze naspat, ale zas som si sitejsi ako volakedy ked som to vobec neriesil a nemal osetrene...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Práveže tie pneu dnes pár šupov stoja. Keď to porovnám s dobou kedy 70% áut obúvalo 165/70R13 tak nejaké 16" vtedy stáli kľudne 6000,-Sk kus, dnes stojí bežná 16" pneu 50-70€

K tomu poisteniu, keď je tak samozrejme vyskúšať, ale ak nie je tak by som sa na to akurát tak vytoto
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

ludomilo napísal:podmienky su tu
https://www.nejlevnejsipneu.cz/pdf/vpppneusk.pdf
...
No vidis, je tam to co som pisal. Ziadna plna cena, zalezi od opotrebenia a urcite aj ty si cital tie vyluky, kde je velky priestor na odmietnutie poistneho plnenia…

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných