DUNLOP strelila pri jazde na dialnici

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

DUNLOP strelila pri jazde na dialnici

Príspevok od používateľa mdrottner »

9Chcem sa poradit, dnes dcere na Superbe na dialnici strelila ZP pneumatika, este ze to bez problemov ubrzdila a odparkovala na krajnici. Tie gumy som obuval vlani koncom leta v auguste, doteraz najazdili cca 9000 km, DOT 4814. Pneumatika z boku vytrhnute kusy o priemere 3-4 cm na 4 miestach, behun -dezen neporuseny . Jedna sa o pneu Dunlop SP SPORT MAXX RT MFS 225/45 R17 91W. Mal niekto s touto pneu. podobny problem? Samozrejme ju chcem reklamovat, neviem sice ako pochodim, ale normalne mam obavy,ze to iste moze spravit hociktora pneumatika , najhorsie by bolo, ak by sa to stalo vpredu..
Made in germany,ale po tejto skusenosti asi by som uz dunlop neobul, doteraz som obuval, continental, good year , nokian rocne najazdim 20-25000 km,ale toto som este nezazil za 35 rokov praxe .
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mam pochopenie pre tvoju nedoveru...nam totalne rozprsklo matadorkou na dialnici, ale z tej gumy neostalo vobec nic, len pasik okolo rafu, tiez uz take pismenka nechcem nikdy vidiet lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nevyreklamuješ nič, lebo nikto nebude vedieť zistiť či tá pneu nebola poškodená inak
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No neviem

Čo ak sa tá pneu načala o nejaký obrubník?
To by potom mohol prísť každý do pneuservisu aby mu dali zlavu na novú či dokonca zdarma že ved ono to strelilo "samo"
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Bola poškodená predtým len tak guma nestretli.známy mal to isté na okreske predná pravá guma šiel 80tkou.deň predtým ho v pneuservise upozornili pri vyvazovaní že tam má pukel z vnútornej strany.no on to neriešil a na druhy deň sa poučil.guma strelila tak že ju roztrhlo akoby ju rozrezal napoly.
andro1
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 02.11.2008 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andro1 »

Keď neviem šoférovať..trápim pneu o obrubníky a jamy..typické pre ženy, alebo neštastne trafím výmoľ, tak si kúpim pneu s iným profilom a nemám problém. Ten profil na našich cestách si pýta o problém. Keď vidím ako parkujú s gumou stlačenou k ráfiku, je mi na grc..takého debila potom stretnuť v protismere v aute s rodinou..Nič nereklamuj, nič nedosiahneš, len stratíš nervy a budú na teba pozerať ako na somára. Kúp iné pneu a vysvetli dcére že nech dáva pozor..
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

porusena na boku, prefuknuta, nedofuknuta, nikto uz nezisti, kde je pravda
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som nerad vyzeral ako rýpač - mas ale tento konkretny rozmer schvaleny pre pouzitie na Superbe ? Pozrel som teraz narychlo NAJNOVSI model a tam 225/45R17 nie je v ziadnom pakete.

Ak ten rozmer nemas zapisany v TP, taketo pneumatiky na aute nemaju co robit. Ak ho mas zapisany, otazka je ci ho tam nedopisal niekto po znamosti.

Poznamka cislo 2 : mal som sefinka, CLS320, pneumatiky Nokian neznameho rozmeru. Vsetky styri otrhane bocnice pri prezuvani. Dovody ? Ked odhliadneme od stylu jazdy (predpokladam ze tvoja dcera nema brata alebo instruktora Sebastiana Loeba) a spomenutych obrubnikov (zaujimave ze to spravila jedna pneumatika, zadna prava, ktora je najdalej od vodica a teda najcastejsie sa bimbá o obrubniky pri parkovani kedze sofer ma na zadny pravy roh najmensi odhad) to robili PODLOZKY NA KOLESA.

Neschvaleny rozmer pneu, podlozky ktore vysuvali elektrony o nejaky centimeter von aby to kchoool vyzeralo a nestatie je na svete.

Pozor na to, zivot mame len jeden. Ze auto pekne vyzera este nikto napisane nemal na dreve.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

to ale nemá nič spoločné s tým, že strelila. Takže áno, rýpeš ;-)
Ale k veci. Ako tu už bolo povedané, je minimálna pravdepodobnosť, že by strelila len tak, sama od seba. Tipujem aj ja nejakú príhodu s ostrým obrubníkom, nešetrným prejdením cez spomalovač, aj keď to by odniesl apredná. Čo sa nevylučuje, lebo pred zimou mohla byť tá pneu na prednom kolese. Reklamovať skús, zvlášť ak z nej zostalo niečo použiteľné no veľké šance tomu nedávam.
S Dunlopom mám len veľmi dobré skúsenosti a to so všetkými cenovými skupinami.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Takéto poškodenie pneu je tak v 95% spôsobené poškodením alebo stratou tlaku, to dávno nie je o značke.

Ak pneu stratí tlak tak nepotrebuje ani 10km na to aby bola KO, zvlášť pri pneu s nizkym profilom kde je ovela menej cítiť stratu tlaku ako u pneu s bežným profilom 55/60/65
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Nieje na tych Dunlop ze made in Poland ? Bezne rozmery sa vyrabaju v licenciach, teda aj okvalite by som pomlcal. O fabrike na pneu v Polsku nemam dobre skusenosti. Polska bridgestone - huci, trase - Slaba bocnica, Dunlop - zmes ako zo zuvacky, Prepichlo ju kusok plastu hned po kupe, zmes druhym rokom rychlo tvrdne, pne vyzera ako 5 rocna.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Mám tie "poľské" Dunlopy aj ja, aj otec na aute, aj strýko. Každý máme iný rozmer a všetky sú Blueresponse a v pohode ich už derieme tretí rok.
Nemám rád poľské výrobky, ale ten e-shop, čo som od neho objednával, je pri Svidníku, takže asi preto majú všetko z PL.
Aj v PL sa dá kúpiť kvalita - Poliaci tiež nechodia na drevených kolesách...
Radšej kúpim poľský Dunlop, ako čínsky Linglong.
Ľudia nadávajú aj na Matador a sú takí, čo na nich navalia spústu km a pohoda...
Môj Dunlop má asi 40000km nagúľaných a žeby sa mi nejak tá zmes strácala...

Problém zadávateľa bude podľa mňa v obrubníkoch, alebo v nejakej forme mechanického poškodenia. Poškodenie na bočnej strane môže byť od hocičoho - nechcem sa dotknúť dcéry a všetká úcta šoférkám, ale keď vidím, ako poniektoré parkujú a škrtajú obrubníky, tak neviem neviem...
Môže sa jednať aj o vadu materiálu, ale dokazovanie bude ťažké. Kúpil by som radšej 4 nové pneu od iného výrobcu a jazdil a zatiaľ dal tie ostatné na reklamačku...
Dúfam a prajem, aby sa podarilo niečo vyreklamovať...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Typická Slovač ...Polak Rumun Juhoš šeci odrbavači a všetci čo nevedia nič poriadne vyrobiť. Len Slovak je kral majster sveta ....Sa zobudte už poniektorí. Čo na tom kde je čo vyrobené . Šak to dnes šecko robia stroje.
A potom zákonite aj veci vyrobené na Sk inou svetovou firmou nestoja za nič všakže...lebo je tam nápis made in slovakia .

A ja osobne neverim že ta guma prdla z ničoho nič a že predtým nebola načatá. A že dá sa guma načať na obrubníku aj z vnútornej strany kde to ani nevidno.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ano mne sa tiez stalo ze mi strelila pneu raz na kruhovom objazde v Koperi SLO druhy krat na dialnicnom moste nad povazskou bystricou a treti krat pneu ani nestrelila ale iba sa odlepil dezen lol a pneu boli Fuldy co si pamatam

Obrázok
Obrázok
Obrázok
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

S dunlopom mam dobre skusenosti, mal som ich na niekolkych autach. Dokonca aj na zeninom, kde su od patnikov poskodene, ze az. Najpravdepodobnejsi variant je predchadzajuce poskodenie.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných