DSG passat 2010

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

daynight
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.04.2014 13:40
Zdieľať na Facebook

DSG passat 2010

Príspevok od používateľa daynight »

zvažujem kúpu passatu 2.0 Tdi s DSG prevodovkou ročník 2010 , okolo 150 000km, ale ako tak čítam o DSG na tomto fore, tak väčšina tu píše, že je to o ho..ne. Som skeptický kupovať niečo, čo mi možno pri 180 000 km odíde a bude treba investovať, takže ísť do kúpy či nie tohto motora a tejto prevodovky???
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Už čo-to som si na tomto fóre o DSG prečítal a vyplýva z toho nasledovné - DSG prevodovka je špičková, avšak keď sa dojebabrá, špičkové budú výšky opráv. Radšej by som volil klasickú automatickú prevodovku s hydromeničom. Ak pravideľne meníš olej, prežije celé auto.

O tých 150.000km na 4 ročnom Passate by som si nebol príliš istý.
daynight
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.04.2014 13:40
Zdieľať na Facebook

Jednoducha s hydromenicom?

Príspevok od používateľa daynight »

Aky vw passat ma jednoduchy automat s hydromenicom? Rocniky, nerozumiem sa tomu, ktory automat je spolahlivy...aky motor k tomu..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prašť ako uhoď ! Čo je dobré to je dobré.Ak sa to pos...e, je to drahé,značne drahé,násobky ako keď klakne obyčajná.Ak budeš mať auto kde nič drahé nie,nebude to stáť velké peniaze pri oprave,ani ak to kľakne.A máš rozhodnuté,drahé nechaj tomu komu výdaje nevadia,aspoň nejako sa peniaze v spoločnosti prerozdelia a niekto má z toho prospech.Tebe z toho prospech rozhodne nehrozí,to jedno je nepochybné
daynight
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.04.2014 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daynight »

no nemám rozhodnuté, teraz neviem čo si mám kúpiť, ked sa vsetko d..be. Stále nemám odpoved, ktorý VW je s klasickym automatom, resp. asi vsetky novsie su len s DSG. Podobne som toto riesil pri audi A4 s multitronicmi a tiptronicmi, kde vitaz je tiptronic ale len s motorom 3.0 Tdi, co je zase privelky objem for me. Takze netusím, čo kúpiť so spolahlivou automat prevodovkou....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepochopil si.Je to jedno.Kým je niečo dobré,tak je báječné.Hypotéku tiež berieš a rozmýšlaš aj o tom,čo by bolo,keby bolo...
Potom načo do kýblika a o čom premýšlaš ? Ber a nerieš...KAŽDÝ automat je drahý,niektoré ešte drahšie,to je celý výber.AK SA POKAZÍ.Ak neriešiš to, čo sa stať môže ale aj nemusí,netreba riešiť nič...preto ešte raz - prašť ako uhoď ! To máš zadarmo a z prvej ruky,aj u mňa by si nechal majland za opravu a nemal by som výčitky svedomia.Kúpil si si opicu komplet zo všetkým,aj budúcimi výdajmi,tak snáď si vieš dať dokopy 3+3
Aktuálne čítanie...
http://forum.autobazar.eu/prosim-o-kont ... 59619.html
Počkaj si na cudziu skúsenosť,možno pomôže,a bude zadarmo
daynight
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.04.2014 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daynight »

OK
daynight
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.04.2014 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daynight »

http://www.autobazar.sk/5079403/volkswa ... 4x4-sedan/

niečo takéto, hodím to na diagnostiku, tam to prebrlat v servise pred kupou, a snad aspon 80tis km vydrzi byt ok....ok a ktory motor je z tichto 2.0Tdi kvalitnejsi, 170 koní alebo ten 140 koní.


mhlavaty napísal:Nepochopil si.Je to jedno.Kým je niečo dobré,tak je báječné.Hypotéku tiež berieš a rozmýšlaš aj o tom,čo by bolo,keby bolo...
Potom načo do kýblika a o čom premýšlaš ? Ber a nerieš...KAŽDÝ automat je drahý,niektoré ešte drahšie,to je celý výber.AK SA POKAZÍ.Ak neriešiš to, čo sa stať môže ale aj nemusí,netreba riešiť nič...preto ešte raz - prašť ako uhoď ! To máš zadarmo a z prvej ruky,aj u mňa by si nechal majland za opravu a nemal by som výčitky svedomia.Kúpil si si opicu komplet zo všetkým,aj budúcimi výdajmi,tak snáď si vieš dať dokopy 3+3
Aktuálne čítanie...
http://forum.autobazar.eu/prosim-o-kont ... 59619.html
Počkaj si na cudziu skúsenosť,možno pomôže,a bude zadarmo
daynight
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.04.2014 13:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daynight »

pri tom passate mi z bazara napisali VIN ale aj poznamku, ze este nebolo na EK a STK, tak neviem či to kupiť bez toho a urobiť povinnu EK a STK po kúpe...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

brat ma takeho passata 125 kw , ale manual , zatial ma 230.000 km a v pohode auto . . .
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mhlavatý má pravdu ale, automat má svoje čaro a napr mne to riziko poruchy za to stojí. No DSG nie je automat. U DSG ani tak nie j eproblém poruchovosť jako životnosť spojky, resp. 2 spojok. Je to skrátka spotrebný materiál a životnosť závisí od prevádzky, no je to cca 170-230 000km. A nie je to o tom, že ak sa niekto stará, tak vydrží 300 000. To je skrátka tak, že okolo 200 000km to třeba vymeniˇř jako brzd. obloženie, olej a pod. DSG mám služobnú Oktávku inak mám dlhoročné skúsenosti s ozajstnými automatmi=hydroautomaty a nech si hovorí kto chce čo chce, automat je lepší. DSG je niekedy váhavá a ručne by som to tam praskol skor a správnejšie. Ale inak OK. No náklady na spojku sú skrátka dané. VW sice má v ponuke hydroautomaty, ale prevažujú DSG a možno sa dá nájsť aj jednodpojkový robot, ale hydroautomat v našich končinách asi ťažko. Hydroautomat je vymoženosť už iba v tzv. prémiových značkách
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Sliedic napísal:Už čo-to som si na tomto fóre o DSG prečítal a vyplýva z toho nasledovné - DSG prevodovka je špičková...
Mas na mysli to podtacanie a skore/neskore preradovanie?
Z ostatnym suhlasim.

Vyska oprav - ze dovidenia.

Myslim ze su aj lepsie prevodovky, ale chapem ze VW ma proste svoje caro tak nebudem plytvat energiou
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Acon napísal:mhlavatý má pravdu ale, automat má svoje čaro a napr mne to riziko poruchy za to stojí. No DSG nie je automat. U DSG ani tak nie j eproblém poruchovosť jako životnosť spojky, resp. 2 spojok. Je to skrátka spotrebný materiál a životnosť závisí od prevádzky, no je to cca 170-230 000km. A nie je to o tom, že ak sa niekto stará, tak vydrží 300 000. To je skrátka tak, že okolo 200 000km to třeba vymeniˇř jako brzd. obloženie, olej a pod. DSG mám služobnú Oktávku inak mám dlhoročné skúsenosti s ozajstnými automatmi=hydroautomaty a nech si hovorí kto chce čo chce, automat je lepší. DSG je niekedy váhavá a ručne by som to tam praskol skor a správnejšie. Ale inak OK. No náklady na spojku sú skrátka dané. VW sice má v ponuke hydroautomaty, ale prevažujú DSG a možno sa dá nájsť aj jednodpojkový robot, ale hydroautomat v našich končinách asi ťažko. Hydroautomat je vymoženosť už iba v tzv. prémiových značkách
Je iná situácia ak automat je nutnosť alebo silná potreba.Vtedy neobstoja žiadne argumenty,neobstoja reči o nákladoch.Uvažoval som v minulosti dať sem jeden vynikajúci materiál o DSG,je tam mraky technických rntg snímkov prehladových ako to celé vyzerá.Ale myslím že by to jedine ľudí odradilo a to nie je a nemá byť zámer.O jednoduchosti by som sa vyjadril rozhodne opatrne,lebo jednoduchosť vyzerá tak,že sú to vlastne prevodovky dve,plus dve spojky a mechatronika ktorá si nezadá s ničím,od čoho sa každému stiahne žalúdok.Preto riešiť či áno či nie,je iba rozhodnutím o finančnej sile pred kúpou.A kedže chudobnému aj z hrnca vykypí,určite bude takú kúpu celý život spomínať.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Aby som sa správne z aseba vyjadril. DSG NIE!!! Jedine ak služobné ;-)
Klasika automat ÁNO aj vlastné ;-)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

A vo všetkých je nízka životnosť niektorých komponentov a vysoká cena servisu. Návratná investícia to je len u kaminov kde sa používajú už cca 15r.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných