Drevená podlaha do dodávky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
inte
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Drevená podlaha do dodávky

Príspevok od používateľa inte »

Poprosím Vás, o radu. Kúpil som Ducato a potreboval by som do neho podlahu. Zatiaľ som našiel firmu v Nitre, je to nejaka preglejka s protišmyk úpravou. Viete mi poradiť ešte nejakú firmu najlepšie aj s osobnou skúsenosťou v okolí TT, NR? Prípadne nejaké zaujímavé materiály. Ďakujem.
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

protišmykovú preglejku kúpiš v každom väčšom meste, kup si aspon 15mm, do ducata 3ks. 2ks je málo. Ostane ti dost odpadu a lepi sa to mamutom, aspon 4-5ks http://www.denbraven.sk/ms-polymerne-le ... ml?lang=sk. Urobí ti to každý šikovnejší stolár.
lotus
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 16.01.2005 02:26
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lotus »

máš súkromnú správu odo mňa
Peugeot 308 SW 1.6THP 110kW/150PS
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

15mm je zbytočne veľa a hlavne je to ťažké. Na podlahy furgonov sa dáva 9mm. Ak máš potrebné náradie, spravíš to na dvore. Potrebuješ min. okružnú pílu.
inte
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inte »

Ďakujem za odpovede. Aj ja som uvažoval 12 až 15mm, 9 sa mi zdalo trochu málo, vydrží to také lokálne bodové zaťaženie, keď podlaha pod tým má perforáciu?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

samozrejme, že udrží. Nosná je pôvodná podlaha. A aká perforácia? Myslíš profilovaná - vlnovka. Na tú preglejku môžeš ísť s paletovým vozíkom s tonovou paletou.
RAMIR
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2010 16:06
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RAMIR »

Mám 9mm a žiadny problém,treba pozerať aj na váhu.Ale to si uvedomíš až keď Ťa odvážia a .........
slavoDEKRA
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 24.05.2009 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavoDEKRA »

chod do Spaciniec, JafHolz, tam je megasklad s drevarinou vratane podlahovych protismykovych preglejok. Ja mam v Sprinteri tusim 15ku, 12ka by stacila, 9ina sa mi zda malo ale kolega vyssie hovori ze to je OK. A hlavne by som to pripevnil tak ze ci mas v plane to davat niekedy von ale menit, alebo nie. Ak nie tak veselo lep s mamutom.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

u exzamestnávateľa sme 9mm dávali skoro do všetkých furgonov aj 6,5t ,ktoré mali nosnosť 4,2t. Preglejka v tomto prípade nemá nosnú funkciu, len vyrovnáva podlahu.
riccardoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.05.2014 12:41
Zdieľať na Facebook

protišmyková preglejka podlaha do užitkových vozidiel

Príspevok od používateľa riccardoo »

Dobrý deň stačí do ducata 9 mm hrúbka naša firma sa špecializuje na výrobu presne takýchto podláh do vozidiel prívesov a podobne ak by bol záujem naša web stránka je www.rsgroup.sk alebo nás a našu celu ponuku nájdete na fb : www.facebook.com/rsgroupsk
uwa0905869912
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.06.2015 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0905869912 »

Zdravím. Riešim podobný problém. Mám Aviu kontajner. No chcem si vyrobiť ešte jeden kontajner, ale valníkový so sklápacími bočnicami. Mal by rozmery cca 2x4m. Oficiálna nosnosť 3t, ale chcelo by to samozrejme tých 5t. Aj ked max sa tam budú voziť 4t. Voziť budem hlavne drevo ako metrovicu, hranoly, palety atď. Na piesok a skaly mam iný kontajner, ktorý má rošt z jaklov 40x40mm priečnym rozostupom 500mm, ktoré sú navarené na 2x U profile - saniach, na tom plech.
Tu na valníku otázka je, aký silný treba rošt a akú hrubú preglejku. Na starej valníkovej Avii co som mal, tak boli len dubové priečniky rozostup 800mm a na tom drevená podlaha 30mm.
Tu uvažujem o rozostupe asi 600-700mm (tak aby mi vyšlo spojiť preglejku), potom pozdlžne štyri rady (dva po krajoch a dva okolo stredu) aby bol z toho rošt cca 700x700 a na to preglejku, len neviem akú hrúbku. Ja myslím, že na tú vzdialenosť by malo byt 12mm dostatok, ale píše sa tu aj o 9mm. Len neviem na akú vzdialenosť.
Nemám s týmto materialom ziadnu skúsenosť, tak by som prosil aj o radu. Uvažoval som aj o obyčajnej drevenej podlahe a na to položiť plech, ale to drevo by odspodu dlho nevydržalo.
Ďakujem.
riccardoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.05.2014 12:41
Zdieľať na Facebook

odpoveď na dotaz avia

Príspevok od používateľa riccardoo »

Dobrý deň omluvam sa že neskoro reagujem na dotaz ale ideálne aby ste ma kontaktoval a niečo by sme vymysleli keďže tu bude preglejka nosná nie ako v dodávke kde má iba účel dorovnat iba podlahu
riccardoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.05.2014 12:41
Zdieľať na Facebook

odpoveď na dotaz avia

Príspevok od používateľa riccardoo »

Dobrý reagujem neskôr ale predasa neviem tam bude mať nosnú vlastnosť pri dodávke ju nemá keďže ide na podlahu ale kľudne ma kontaktujte a niečo vymyslime a vypočítame pevnosť tel na mňa je 0918 842099
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných